Zrada partnera mi vzala smysl života

05.09.2020

Dotaz:

Milá Verunko. Ráda si čtu příběhy na tvém webu a je za tebou vidět takový kus práce! Je to moc hezké jak pomáháš lidem. Já bych něco takového asi nedala když by se mi svěřovali lidi s tolika problémy. Zvlášť když si teď nedokážu poradit ani sama se sebou.. brečím jak to píšu. Brečím když jdu do práce, večer když usínám... Jsem na dně a mám myšlenky, že si snad sáhnu na život. Vím že to je špatné, ale chvílemi se mi nechce žít. Žila jsem s přítelem 9let. Plánovali jsme budoucnost, rodinu. Milovala jsem ho a udělala bych všechno aby byl šťastný. Každý den měl navařeno, uklizeno, snažila jsem se pro něj udělat krásný domov, pečovala jsem o sebe, aby byl na mě hrdý a snažila jsem se být dobrou partnerkou, se vším jsem mu pomáhala. Ale teď to je k ničemu, protože jsem zjistila, že mě dlouho podvádí a já se to dovím jako poslední.

Když jsme se seznámili usiloval dlouho o mě. Přesvědčoval mě že je ten pravý i když mě úplně nepřitahoval, no pak mě ale přesvědčil a já se do něj postupně zamilovala. Myslela jsem si, že to je na celý život. Jak mi to mohl udělat. Ale nejhorší je že já znám tu ženu (i když bych radši použila sprosté slovo) co se s ní schází. I naši přátelé mi naznačili jak mě mohl vyměnit za ní? Vyhodila jsem ho, ale pořád čekám že se vrátí. Máme ještě naději? Píšeš že některé vztahy se dají opravit i před nevěru a já bych mu dokázala odpustit. Prosím tě moc. podívej se na náš vztah ať vím víc a najdu nějaký důvod proč se všechno stalo takhle.


Rozbor:

Moc tě zdravím a soucítím s tvou bolestí. Je to pro tebe šok a velká rána přímo do srdce. Ty jsi duchaplná, milující žena a věřila jsi naprosto upřímně, že tvůj vztah je neotřesitelná základna tvého i partnerova života. Bohužel obrázek potvrzuje velkou nesourodost dvou lidí, z nichž jeden dal do vztahu vše a žil v něm své ideály, zatímco druhý tajně snil o jiném životě a trochu jiném druhu "štěstí", pokud mohu použít to slovo...

Ty jsi svému příteli dala opravdu všechno. Tvé pole (vlevo) obtáčí spirálkou jeho auru a tím ho chrání a opatruje. Aura přítele se však z toho "objetí" snaží jakoby vysmeknout a energetické paprsky vyčnívají ven. Natahují se opačným směrem - k jiným zážitkům a hlavně - k jiným lidem. Tvůj partner byl podvědomě přitahován ke společnosti, jaká je pro tebe vzdálená a nepřitažlivá. Je to totiž velmi pudový muž, jehož duše je úplně jiného ražení, než tvá. Už jsem několikrát psala o problémech, jaké vznikají při spojení lidí, co jsou Duchem nekompatibilní. Dočasně se dokáží v zájmu lásky přeladit na "vlnu toho druhého", ale časem se vrací tam, kde je jejich místo. To je bod, kdy vychází najevo velká nesouhra mezi partnery - především v hodnotovém žebříčku. Tvůj partner své pravé Já schovával. Žil jakoby dva životy najednou. Tys věděla jen o jednom z nich...

Chtěla jsi z vašeho vztahu stvořit malý soukromý ráj. Ale tvé představy o ráji jsou na míle vzdálené snům tvého přítele. Z TVÉ STRANY SE NESTALA ŽÁDNÁ CHYBA. Naopak jsi příteli dopřála všechen komfort, co si muž jen může přát. On však dokázal své přirozené Já přizpůsobovat vašemu vztahu jen dočasně. Jeho chtíč ho znovu a znovu začal lákat do "nižších pater", kam doopravdy patří. Nemyslím tím vůbec nic urážlivého, ale žena, jako jsi ty, takovému muži prostě nestačí. Přitahují ho ženy podobného ražení, jako je on sám. Proto tě šokovalo, jakou milenku si vybral. Je to zcela jistě "žena hrubšího zrna":-). A právě taková žena mu dá všechny lekce, jaké tvůj přítel potřebuje ke svému vývoji. Nebude už umetená cestička, nebude každodenní harmonie a romantické večeře při svíčkách. Budou padat sprostá slova a konflikty se stanou denním chlebem takového páru. Pro tebe je taková představa hororem, ale pro tvého přítelem nástrojem uvědomění!

NEČEKEJ NA NĚJ! I kdyby se třeba za čas chtěl vrátit, brzy bys pocítila chybu svého rozhodnutí, protože propastný rozdíl mezi vašimi dušemi, by se začal projevovat mnohem silněji. Nemáte děti a společné závazky, jsi volná a máš mnoho šancí potkat muže, který touží po stejném soukromém "ráji", jako ty, a bude ho schopen náležitě ocenit.

Změna, ač velmi bolestivá, přišla včas. Říká se tomu "zásah shůry", jehož klady člověk ocení obvykle až později, když pochopí smysl té události s odstupem. Jsi mladá žena, stále nespoutaná zodpovědností za rodinu. Závazky, kde jsou děti, se opouštějí za mnohem horších a komplikovanějších podmínek. Později bys v takovém vztahu nesmírně trpěla! Nech příteli jeho novou partnerku, která (i když se ti nelíbí), je pro tohoto muže dokonalý školitel... A sama sobě dopřej šanci na lásku, kde nikdo nenosí masku a kde oba partneři směřují ke stejným životním hodnotám - jsou duševně sehraní. Jen v takovém vztahu budeš opravdu šťastná!

Odpověď: Verunko děkuji ti. nemám pomyšlení na nového muže,ale vím co tím myslíš. On opravdu byl někdo jiný než jsem si myslela a nepoznala jsem to!.díky za podporu v takové těžké chvíli. moc si tě vážím.