Životní cesta

25.01.2022

Dotaz:

Dobrý den paní Veroniko, byla bych velmi vděčná za Váš pohled nejen na vztah, ale asi i na mne samotnou, protože cítím, že nejsem ve své síle - a to pak asi člověk ani nemůže být dobrým partnerem. Někdy zavřu oči a něco ve mě hlasitě křičí.
S partnerem jsme se potkali před skoro 2 lety a byli jsme velmi zamilovaní. Moc jsem si přála miminko, zkusili jsme pouze jednou a hned to vyšlo - už po 4 měsících známosti jsem byla těhotná. Partner od té doby začal prosazovat sestěhování do domu po prarodičích na vesnici, kam jsem já nechtěla. Tento dům nemám ráda a cítím, že na toto místo nepatřím. Protože jiný kompromis s partnerem nebyl možný, nakonec jsem svolila to zkusit a přestěhovala se za ním. Od té doby mi není v mém životě dobře. Jsme navíc obklopeni příbuzenstvem, přáteli a koníčky mého partnera. Příbuzní jsou moc hodní, ale cítím se tu někdy zašlapaná do země, jako by primárně pokračoval jeho svět, pak až je naše rodina a svět, který jsem měla já, buď už není nebo je hůře přístupný a daleko. Vše je těžší tím, že jsem máma a jen tak snadno si nemohu odjet, kam je mi to milé a hodně i celá situace s koronou vše komplikuje. Od začátku těhotenství doteď (syn už má 11 měsíců) mám v sobě cítím strašný nesoulad, často až depresivní stavy. Žiji pro rodinu a věci, které nabíjejí mne jsou jinde, jsem často vyčerpaná. Sama neumím vymyslet jiné řešení, protože tam, kde bych ráda žila já, by se partnerovi nelíbilo. Náš synáček je úžasný, jsem moc vděčná, že mám rodinu, cesta k ní nebyla pro mne lehká. Snažím se vším sžít, hledat cesty jak se srovnat a dobít se, abych měla sílu (například kurz malování teď), ale celková změna (úplně nový život + být máma doma sama na vesnici) je pro mne subjektivně tak obrovská, že jsem s ní ještě nezvládla vyrovnat. Žila jsem vždycky velmi zajímavý, barevný život ve velkém městě, ale chyběla mi vlastní rodina, změně jsem byla otevřená. Ale netušila jsem, že to bude takto moc na mne. Teď mám rodinu a chybí mi ty barvy...Možná mám jen tmavé brýle přes které nevidím, co vše máme. Možná je všecko úplně o něčem jiném než o přestěhování, o místě.. Možná uvidíte něco, co já ne. Byla bych moc vděčná za váš pohled na věc. Omlouvám se, že je to tak dlouhé ;)Přeji krásné dny a předem děkuji, pokud najdete čas.

Rozbor:

Přeju hezký den. V příloze posílám vztahového propojení vás a vašeho partnera. Víte když jsem kreslila obrázek, pod vašima nohama se zakresluje červený obláček energie. Je to, jako byste plula životem bez cíle - a to je podle mě právě ten problém, ten špatný pocit, který vás provází. Velmi vám chybí seberealice a jasný životní směr. Oblast kolem hlavy se mi zakresluje vysoká. To symbolizuje pomyslnou výšku vašeho ducha, který baží po uplatnění. Váš současný život a role, kterou jste přijala je sice krásná - máte nádherné děťátko, ale péče o rodinu, jako hlavní životní náplň vás bude dusit. Na auře je vidět, že tyto pocity a pohnutky jakoby skrýváte za bohatými obláčky energie, které plynou z vašeho srdce. Tedy jinými slovy jste si sama sobě "vnutila", že tento model života si musíte oblíbit a přizpůsobit se mu, ale uvnitř jste z toho nešťastná. Vydáváte ze sebe veliké množství citové energie do svého okolí, bohužel je to tak trochu nucené. Ta energie z vás nejde spontánně, ale pod tlakem vaší vůle. Moc se snažíte být na všechny milá a laskavá, ale vaše srdce je z té snahy velice unavené. Vnitřně víte, že to, jak v současnosti žijete, jakoby nevystihuje vaší pravou identitu, jestli to tak mohu napsat.

Další věcí je vztah s vaším partnerem. Podle automatické kresby jde o velmi svérázného muže, který si nenechá do ničeho mluvit a má pevně vyhraněné názory. Rozdílné výšky vašich aur naznačují, že každý vyznáváte trochu jiné hodnoty - váš partner nemá zdaleka tak velkou potřebu duševního rozletu jako vy, a těžko vás bude ve vašich pocitech chápat. Na druhou stranu nutno podotknout, že z jeho pole míří citové nitky přímo k vám. Má vás rád! Z Vaší strany ale vidím silné ochlazení vůči němu. Nechci napsat, že jste ho přestala milovat, ale z obrázku vyplývá, že jste se uzavřela do sebe a snažíte se na partnera působit dojmem, že je všechno v pořádku. Aktivní propojení vůči němu se mi nezakreslilo, jestli mi rozumíte. Jako by vaše city vůči němu vychladly.

Výklad mluví jednoznačně v tom smyslu, že znovu v sobě postupně potřebujete oživit svou energii seberealizací - novým životním cílem. Půjde to postupně, po krůčkách, ale rozhodně se té myšlenky nevzdávejte. Žít jen pro rodinu vám nebude stačit, potřebujete své vlastní plány a vyhlídky a měla byste to vzít tak, že péče o své blízké nemá být vaší životní náplní na 100%. Pro vás rozhodně ne. Výklad ukázal, že máte pro sebe hledat nové aktivity, přes které se postupně začnete propracovávat k té jiskřičce, která ve vás uhasíná....

Reakce:

Dobrý den Veru,
co říct - dar, který máte je něco krásného, pro mne nevídaného. :-)Mj. to co píšete o identitě, to je co cítím velmi silně teď + ten životní cíl, to také cítím a asi i díky tomu jsem se takto řekněme vychýlila ze své osy. ;)Je to skvělé takto to slyšet od Vás poskládané. Děkuji Vám z celého srdce.