Život řádové sestry

20.07.2020

Dotaz:

Vážená paní Zikanová.

Mohu s vámi zkonzultovat svůj problém? Jsem nadšená vašimi příběhy. Je to dar, jak umíte přesně nahlédnout do různých situací lidí. Já pracuji v podobné oblasti, splnila jsem si tím svůj dávný sen, dělat něco pro lidi. Ale k mému problému. Dlouho se potýkám s velkým vyčerpáním. Vím, že neděláte zdravotní diagnostiku, ale napadlo mě, že by kresba možná poradila z hlediska problémů v mé duši, že jsem tak unavená životem. Prošla jsem náročným mnohaletým obdobím, kdy jsem se starala o maminku, měla jsem na sobě dost velké zátěže a odpovědnost v různých situacích. Teď můj život ještě není, jak by měl být. Začínám vlastně úplně odznova. Jsem dost uzavřená a i v hledání lásky spíš opatrná. Možná váš pohled mi osvětlí víc mé nitro a cestu, jakou bych se měla ubírat...


Rozbor: 

Dobrý den:-) Zkusme to tedy. Zadala jsem kresbě pokyn přesně v duchu vašeho dotazu a výsledek vás určitě nepřekvapí...

Vy jste si sama odpověděla přímo ve svém vlastní textu. Váš problém je PŘEBÍRÁNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA SVÉ OKOLÍ. Naprosto vás chápu, protože i já se potýkám s podobnými problémy, jelikož se na mě stále druzí obrací o pomoc. Teď už si vedu lépe než dřív, ale k dokonalosti mám ještě daleko:-)...

Vysvětlím vám, proč právě u vás se tento problém projevuje: Na vaší auře zřetelně vidím velikou sílu Ducha. Jste předurčena k pomoci druhým. Vaše duše je prastará, moudrá a velmi zkušená. Jste velmi obětavá, skromná žena (až moc:-)). Zdánlivě je to úžasná situace - mít tak rozvinutou duši, ale tento stav si sebou nese JEDNU VELKOU NEVÝHODU. Velký duch vyzařuje do svého okolí sílu a nezdolnost. Okolí má tedy pak pocit, že zvládnete a unesete naprosto všechno. I vy sama na sebe kladete tento nárok. Cítíte, že je jaksi vaší povinností všechno unést, vyřešit a ustát - i za druhé lidi. Pak se ale cítíte jako Atlas, který na svých ramenou nese (podle pověsti) celou nebeskou klenbu:-). Tady začíná vaše trápení a vyčerpání.

V první linie pole máte uloženy osudové šoky a rány, se kterými jste se musela vypořádat. Druhá a třetí úroveň aury je energeticky vyprázdněná. Vyhořela jste. Bylo to na vás moc těžkostí, moc strastiplných situací. V oblasti ramen jsou černé "střepiny". Je to zničující zátěž, kterou na svých ramenou nesete.

Pro vás mám tedy následující radu: Přestaňte na sebe klást ty neúměrné nároky! Když jsem se dívala na vaše datum narození, vystihuje ženu v plné síle a kráse, která hodlá žít naplno, najít si lásku a těšit se ze života. Vaše aura se však chová jako postarší dáma, která už má všechno za sebou, jako by její život už minul. To dělá ta neúměrná zátěž a pocit ODPOVĚDNOSTI ZA DRUHÉ. Shoďte ze zad cizí břemena! I když pracujete v oblasti pomoci lidem, nebo pomáháte svým blízkým, NETAHEJTE JEJICH NÁKLADY NA SVÝCH ZÁDECH. Váš Duch má druhým svou silou a moudrostí pomáhat, ale nesmíte ze sebe nechat dělat (s prominutím) "tažného vola" pro své okolí. Patříte do nepočetné skupinky lidí, co se učí zdravému sobectví, ne naopak!

NEOBĚTUJTE UŽ DÁL ŽIVOT SVÉMU OKOLÍ. Vyhraďte si své soukromí a nenechte si ho nabourávat. Není vaší povinností vyhovět vždy a všem. Máte plné právo na svůj vlastní život. Ve vašem příběhu se odráží zátěž duše, která už v minulých životech pomáhala lidem, ale nároky prosících byly tak obrovské, že službě druhým obětovala svůj osud. Připomíná mi to životy řádových sester v lazaretech, které se vzdaly všeho, aby sloužili raněným a nemocným. Tohle břemeno minulosti ale už odložte! Nyní má být vaše služba lidem vyvážená, aby i váš soukromý život byl naplněný a životní cesta radostná a lehká, jako pírko:-)

Odpověď: Mrazí mě po celém těle, jak čtu Váš rozbor. Já se uvnitř přesně takhle cítím!  jako ta řádová sestra!! neuvěřitelné. Nevím ani jak říct: DĚKUJI za otevření očí!