Že prý stará láska nerezaví...?

19.09.2020

Dotaz:

Dobrý den Verunko, ráda bych vás poprosila o výklad mého vztahu s přítelem. Žili jsme spolu několik let, pak jsme se rozešli a nyní jsme zůstali přátelé, co se navštěvují. Máme se pořád rádi a několikrát přešel na přetřes náš vztah, že bysme to dali znovu dohromady. Už máme svůj věk a i když bych si představovala ještě asi živější vztah, tak uvažuju, jestli by to pro nás oba nebylo dobré. Nechci si dělat iluze a zůstat sama, také si ale dobře uvědomuji, proč jsem se s ním tehdy rozešla a to byla příčina v tom, že mi nechtěl finančně pomáhat, i když vím že peníze má a nouzí rozhodně netrpí, poradíte mi 


Rozbor:

Dobrý den, děkuji za vaši důvěru. Někdy jsou i obnovené vztahy úspěšné a prosperující. Proč ne... zde bych však ráda zohlednila několik věcí, které by bylo třeba brát v potaz, než se definitivně rozhodnete:

Váš vzájemný vztah bych označila jako "vlažný". Přítel (zleva), vám sice nabízí jemnou citovou nitku, ta nitka je ale hodně slabá. Tento muž je hodně sám pro sebe. Má rád svůj klid, pohodlí a v první aurické vrstvě se ukazuje jeho zištný materiální postoj. Je k vám dozajista milý, ale někdy hezkými slovy zakrývá své skutečné úmysly. Nejedná se ale o špatného člověka. Jen vždy propočítává své výhody - a to se týká bohužel i vztahu k vám. Vy máte v poli mnohem víc energie. Jako žena byste ještě ráda měla vztah naplněný citově i fyzicky. Vaše srdce je naplněno citem, který zatím neopustil prostor vaší aury. To znamená, že se obáváte, znovu se v tomhle vztahu angažovat. V příteli vidíte především společníka a útěk před samotou, ale ne lásku... Tady se jedná o propojení spíš kamarádského rázu, ale i tato vazba je plytká a funguje spíš ze zvyku. Ze strany partnera nevidím žádný zájem a náboj v milostné sféře...

Takže výsledný obrázek nabízí možnost poklidného spolužití s nulovými partnerskými nároky a je třeba počítat i s tím, že vás přítel ve vašem potenciálním vztahu hledá pohodlný domov s materiálním bezpečím. To je jeho priorita. V tomhle směru se nic nezměnilo, takže s dělením se o finance budou vždy tak trochu problémy. Je třeba se rozhodnout podle vašich priorit. Přátelské popovídání a společnost jsou velmi důležité, a pokud vám ke šťastnému životu stačí, můžete si s přítelem docela hezky žít... už ho znáte, jeho klady i zápory. Ten vztah není nic proti ničemu. Pouze postrádá určitou jiskru a hloubku, kterou by dle mého názoru partnerství postrádat nemělo... ale to je pouze můj názor:-)

Odpověď: Dobrý den Verunko, úplně se ztotožňuji s vaším názorem a ještě si to promyslím, protože si nemyslím, že bych kolem šedesátky patřila ještě do starého železa :-) a nemohla si dovolit žít naplno. Přítel je hodně usedlý a je fakt, že od něj nemůžu čekat žádnou lásku, jen to klidné soužití jak jste napsala. Moc a moc děkuji, penízky posílám a určitě se na vás zase obrátím. S pozdravem..