Vztahové nedorozumění

10.02.2022

Dotaz:

Pěkný den paní Veroniko,

mohla byste prosím namalovat kresbu, jak vypadá vztah mě a přítele? Často máme doma dusno, na důležitých věcech se shodneme, ale někdy se nesneseme ani na pět minut bez zjevného důvodu. V podstatě bych řekla, že máme zásadní problém v komunikaci a já se pak uzavírám a cítím se zraněná. Ráda bych věděla, kde je pravda a zda jsme tak rozdílné povahy, že se nesneseme, nebo zda máme šanci vztah vytvořit.

Já jsem narozená ........ přítel je ..............

Budu moc ráda za pravdivý náhled, jak ve vztahu fungujeme.

Rozbor:

Dobrý den, v příloze posílám obrázek a níže popis vašeho vztahu:

Takže Kresba mi ukázala, že se navzájem s partnerem provokujete. Je to ale oboustranný mechanizmus. Z vaší solární pleteně jde vůči partnerovi hák, kterým do něj občas bodnete. Totéž, ale v červené kořenové vrstvě má vůči vám váš partner. Je to takové vzájemné ponoukání se, které do vašeho vztahu přináší dusnou atmosféru. V oblastech hlavy se neprolínáte, to znamená, že každý z vás si drží svůj názor poměrně neústupně, jste oba dost tvrdohlaví. Ale! V citové i emocionální sféře máte nádherné a harmonické propojení. Jste trochu jako dva kohouti na jednom smetišti, jak se říká,...ale vaše vzájemné pouto to pak zase vyžehlí a uhladí. Chci tím naznačit, že tento vztah je ve své podstatě velmi dobrý a poměrně silný, ale vaše opoziční postoje a tvrodhlavost ty hezké stránky vztahu narušují. To narušování však není tak hluboké a nebezpečné, aby vašemu vztahu dramaticky uškodilo. Sešli jste se zkrátka dvě povahy, které do jisté míry jakoby měří navzájem své síly tímto nepříjemným způsobem. Mnohem důležitější je ale to, že máte krásně propletené srdeční i emoční pole. Kdybyste se rozešli, oba by vás to velmi ranilo. To pouto mezi vámi má už váhu a sílu. Proto doporučuji, abyste se pokusili ty dusné chvíle co nejvíce omezit na minimum, a nenechali, aby se staly hlavní složkou tohoto vašeho vztahu. Ten vztah má krásná propojení a byla by velká škoda hanobit jeho kvality občasným střety a provokacemi. Toto je vztah, který si zaslouží rozhodně víc! Má perspektivu a vy se uvnitř toho vztahu učíte, jak s ním správně nakládat a učíte se správnému přístupu jeden k druhému...to není nic, co by se nedalo při troše snahy zvládnou - DEJTE SI NOVOU ŠANCI A JDĚTE DOTOHO, Vztah těchto vnitřních kvalit se nezahazuje jen tak. JE TO VÝUČNÍ LEKCE, KTERÁ MŮŽE PŘINÉST PŘEKVAPIVÁ ZJIŠTĚNÍ A UKÁZAT VÁM, ŽE I PŘES VŠECHNY PROBLÉMY SE V NĚM MŮŽE UKRÝVAT POKLAD!

Reakce:

Pěkný den, paní Veroniko, já bych vám chtěla hlavně poděkovat, protože mě uklidnilo, že se máme s přítelem rádi a rozbor jsem mu i přečetla. Každopádně to sedí a jsem ráda, že záleží na nás, jak se k tomu postavíme.