Tchyně

18.01.2022

Dotaz:

Milá Veroniko, mám velikou prosbu, týká se to me tchyně. 18 let jsme žili s manželem a dětmi sami ve svém bytě, cca 3 km od manzelovych rodičů, otec jezdil za námi a dětmi skoro každý víkend, ale matka ne, jen tak popřát k narozeninám a to nejlépe mezi dveřmi. Pořídili jsme si s manželem dům, a když tchán zemřel, začali jsme s tchyni bydlet v jednom domě, ona v podkroví, my dole, každý máme svůj vchod. Snažila jsem se jí pomáhat se ztrátou manžela, bylo mi ji líto, vymyslela jsem různé aktivity, o které stejně neměla zajem. Najednou mě začala hlídat, kam jdeš, s kým jdeš, kdy přijdeš, kde jsi byla.... Asi před 4 roky mi onemocněl manžel. Od té doby se to stupňuje, chodí mi po bytě, hlídá mě, stojí za dveřmi a poslouchá, stojí pod okny a poslouchá, připadám si jak ve vězení. Chtěla jsem se zeptat, jaký má ona vlastně ke mě vztah, vždycky ji chci něco říct, ať nás nechá, ale nechci ji ublížit, jestli to všechno dělá neúmyslně nebo záměrně mě chce dostat do úzkých.

Moc děkuji za pomoc Krásný den

Rozbor:

Přeju krásný den a musím se smát! Protože dotazy typu tchyně/snacha se nyní nějak ve velkém namnožily, asi je to horké téma:-)

Často se mi v rozborech ukazuje, že stěžující si snachy mají samy velký podil na neharmonickém vztahu se svou tchyní, ačkoliv se snaží vypadat jako obětní beránci. Když jsem četla váš email, ihned jsem natáhla energii a předběžně vyhodnotila situaci. Byla jsem zvědavá, jak se k tomu vyjádří kresba a ta mi jen potvrdila to, co už jsem věděla. Jste velká výjimka mezi ostatnímu příběhy! Jestli totiž exituje snacha, která se stala DOSLOVA obětí své vlastní dobroty, pak jste to VY:-D!

Prohlédněme si vaši kresbičku. Vaše aura je vlevo, aura tchýně vpravo. Vy máte vůči ní obrovsky oslabená všechna energetická pole kromě srdce, které je silné a jede "na plný plyn". Jste nesmírně dobrotivá a laskavá žena! Vaše srdce vysílá ke tchyni opatrovnický proud lásky, ale náhle se mi uprostřed cesty tento proud zastavuje, jako by váhal. Vaše srdce si tedy začíná zpětně klást otázku, zda to s tou láskou a pomocí trochu nepřehnalo:-) Vaše první energetická vrstva se zoufale snaží utéct před tchyninou invazí, ale marně. Vaše tchýně má proti vám nesrovnatelně silnější a vitálnější pole, je tedy velmi vytrvalá a ke svým motivačním aktivitám (odposlechu, tajnému pronásledování, špehování za dveřmi a splétání všech možných drbů a příběhů v hlavě) má k dispozici opravdu veliké množství energie a taky času. Nemusíte se tedy obávat, že by v těchto aktivitách v nejbližší době ustala:-). Dále si všimněme, že z její solární pleteně vybíhá mohutná spirála do vašeho systému. Tato spirála vysává energii z vašeho pole. Z jejího srdce však ve stejném okamžiku vystřelí silná nitka přímo do vaše srdečního okruhu. Ujišťuji vás, že vaše tchyně vás má opravdu upřímně ráda...

Teď ale napíšu památnou větu, kterou ode mě možná už nikdy žádná další snacha neuslyší: VAŠE TCHYNĚ SI VÁS ZAMILOVALA AŽ PŘÍLIŠ:-D!

Došlo u vás totiž k situaci, kdy jste z dobré vůle, soucitu a své velkosrdcatosti otevřela tchýni svůj energetický systém. Jakoby jste jí darovala kousek vlastní síly a vitality. Ona je vám v nitru velmi vděčná, protože se cítila opravdu velmi osamocená a vy jste jí svým zájmem MOC POMOHLA. Bohužel s jídlem roste chuť a postupem času se na vás doslova "přilepila". To, že vás neustále kontroluje, je kromě přebytku času z nudy, především vyjádřením její TOTÁLNÍ ZÁVISLOSTI na vás a vaší energii. Chce vás mít podvědomě jen pro sebe. Upnula se k vám. Vy se cítíte, jako v kleštích, protože její aurické pole (ač naprosto neúmyslně) se vůči vám chová doslova, jako upír. Vysává z vás život.

Vím, že nechcete být na tchyni hrubá a jakkoliv jí ublížit. Ale bylo by dobré, jí pokud možno KULANTNĚ naznačit (nebo naznačovat opakovaně), že je vám jeji vlezlost (omluvte prosím to slovo) nepříjemná, že byste potřebovala víc prostoru na soukromí a odpočinek. Je tady velká naděje, že tchýně své sklony začne mírnit, i když se zkraje třeba trochu urazí. Musíte si jemně (ale důsledně) začít nastavovat hranice svého soukromí, aby vás tchýnina posedlost přestala vysilovat. A tenhle - tak trochu "parazitický vztah" - se přeměnil do zdravějšího a únosného modu pro obě strany.