Táta je podivín. Má mě vůbec rád?

16.07.2020

Dotaz:

Ahoj Veru, jak jsem na tvém webu četla ty různé vztahy, tak mě napadlo, že by mě zajímal vztah mezi mnou a mým tátou. Můj táta má ve zvyku hromadit tuny harampádí kolem domu a v domě, nic nevyhodí a je taky tak materiálně založený jako ten táta té ženy co ti psala (příběh: Po smrti maminky mě trápí táta).

Akorát, že můj táta se ke mně nechová hrubě ani mnou nepohrdá (snad ne). No, zajímalo by mě to, jaký ve skutečnosti má vztah. Mně se totiž zdá, že můj táta mění vztah k člověku jako boty, ze dne na den. Kolikrát o někom mluvil moc krásně a za nějaký čas, někdy hned za pár dní, o tomtéž člověku mluvil úplně jinak a hanlivě. A pak za pár dní ho zase vynášel do nebes a tak pořád dokola. Sice třeba synovce nesnáší setrvale, to je pravda. Ale třeba se mi zdá, že jeho vztah například ke mně je kolísavý a k ségře taky. Nevadilo by ti to? Abych v tom prostě měla jasno :-) Kolikrát nevím, jak k němu přistupovat, protože nevím, co si o mě myslí a jak to ke mně vůbec má.


Rozbor: 

Ahoj, děkuji za dotaz a řekla bych, že tvá situace se s předešlým příběhem určitě srovnávat nedá. Ale z hlediska kresebného, je to docela zajímavý případ. Pojďme na to mrknout:-)

Tvůj táta (vpravo) je sice hamižný, ale jeho lakota je v takové střední úrovni:-). Hustá oblaka v hlavě naznačují, že splétá neustále jakési příběhy sám pro sebe v hlavě. Je to trochu podivín - ale vcelku neškodný podivín... Připadá mi, jako by trpěl utkvělou představou, že si musí svůj majetek pořád hlídat, aby mu někdo něco nesebral. Jeho pole vyzařuje takovou ostražitost vůči všem - i vůči tobě. V jeho očích může úplně každý zosobňovat potenciál nebezpečí. Ohledně majetku naprosto nikomu nevěří. Dokonce se to projevuje i na jeho auře. Pořád "hlídá" množství energie a kontroluje ji, aby ho náhodou někdo o díleček energie nepřipravil. Jako by se neustále bál nějakého imaginárního zloděje:-D. Domnívám se, že hromadění (i nepotřebných věcí) je u něj něco jako podvědomý "uklidňující rituál", kterým získává pocit, že má všeho hromady - nadbytek. Že jeho majetek stále "narůstá" v objemu. To je vnitřní kompenzace toho strachu z lupiče...

Vy dva nemáte nic společného - myslím co se týká porozumění, ale i tak se máte docela rádi! Ty se snažíš tátu napomínat v jeho chování (modrá nitka, co se ti stáčí nad hlavou) a on zase vymýšlí všechny důvody, proč nemáš pravdu:-). Jeho citová spirála se táhne přímo do tvého srdce, ale po cestě střídavě mění svou podobu. Jednou je hladká a točivá, pak se zarazí a mění se na osten. A znovu a znovu... Takže táta tě má rád takovým svým specifickým způsobem - ve stylu zaseknuté desky:-D "Mám ji rád - štve mě! Mám ji rád - štve mě! Mám ji rád - štve mě!" ... to je taťkův věčný kolovrátek:-) Je to totiž VELICE NÁLADOVÝ CHLAPÍK. A tak se jeden den vzbudí a každého by zulíbal a druhý den nenechá na nikom nit suchou. Věz tedy, že tě má tvůj táta rád, ale jeho láska kolísá podle toho, kterou nohou zrovna vstane z postele a s jeho nevypočitatelností se musíš smířit (což jsi ale už určitě udělala).

Až ti tedy příště začne táta nadávat, jaká že jsi špatná dcera, vůbec nic si z toho nedělej! Zítra to bude totiž zase úplně jinak:-D!!

Odpověď: Tak Verunko, to je naprosto trefné s tím mým tátou!!! ALE FAKT ÚPLNĚ PŘESNÉ!!! Neustále se bojí zlodějů. Neustále. A to vůbec nic nemá - krom harampádí, které je zralé tak akorát do sběrného dvora. Ale o to harampádí se strašně bojí. Je to směšné. Ale že se bojí o majetek i ve vztahu ke mně, to jsem teda netušila. Ale to, že mě má střídavě rád a nerad, to vnímám, akorát jsem tomu nerozuměla. A tys mi to vysvětlila - je hold náladový. Tak aspoň že tak :-) Aspoň že nějak mě má rád. Ale nic jsi nenapsala o tom, jestli mám já ráda jeho :-) Psalas jen o jeho srdeční nitce. Musím říct, že dřív jsem ho měla mnohem víc ráda, poslední dobou mě už taky štve. Čím je starší, tím to s ním je horší - to podivínství, spřádání filozofických příběhů a propletenců a podivných úsudků v jeho hlavě a strach o ten jeho bordel vo kterej by nestáli ani bezdomovci :-DDD Děkuju ti moc! Jsi perfektní!!!!!!!!!!!!!!

Rozbor: Děkuji moc za zpětnou vazbu:-) A ještě tedy doplním - je to opravdu komické, protože táta reálně skoro nic nevlastní. Nedává to tedy zdánlivě logiku. Ale v jeho případě to bude zcela očividně nutkavý strach uložený v podvědomí jeho duše ( zážitek z minulé inkarnace). Proto ty podivné sklony a chorobný strach o majetek. Je to podvědomá vzpomínka.

Co se týká citů - tvůj vztah k tátovi je slušný a citový. Tvá nitka pěkně probíhá do jeho srdečního okruhu. Máš k němu tedy zdravý vztah. Jeho intenzita zhruba odpovídá reálným možnostem vztahu, který jste vůči sobě schopni vytvořit. Máš ho ráda, ale svou lásku rozhodně nijak nepřeháníš. Tak to má být a všechno je z tvé strany v pořádku:-)