Táta je můj věčný kritik

10.08.2020

Dotaz:

Dobrý den Veru. Moc ráda bych se dozvěděla vztah mého otce ke mě. Já mám taťku ráda, ale je někdy příšerně jedovatý, odmala mě ponižoval a docela s tím bojuju doteď-s malým sebevědomím. Už jsem u vás četla pár příběhů, kde se skoro vidím-vtom vztahu s tátou a chtěla bych vědět přesněji ten náš vztah. I když se ke mě chová povýšeně tak doufám v jeho cit ke mě.Dost málo mi řekne něco hezkého a když mě ocení, tak to je pro mě svátek. Snad to takhle stačí?


Rozbor:

Krásný den, děkuji za dotaz a jdeme se na vás dva podívat. Vlevo je táta, vpravo jste vy:

Váš otec má velmi silnou a širokou kořenovou soustavu. Je typem člověka, co si myslí, že spolkl moudrost světa a jen jeho názor platí za pravdivý a nedotknutelný. Tento povahový rys se objevuje v docela velkém množství mých rozborů mezi otci a dětmi - asi proto, že je to vlastnost, co se vyskytuje převážně u mužů. Souhlasím i s tátovými sklony k "jedovatosti". Solární pleteň jeho pole se zdá taková nepokojná a pichlavá. JE TO PĚKNÝ PROVOKATÉR:-). Rád dráždí ostatní a naváží se do nich. Zde je tohle chování však naprosto vědomé. Táta to dělá záměrně a tím si něco dokazuje. Chce mít navrch.

Na vaší auře je znát opravdu velmi potlačené sebevědomí, (až bych řekla) přímo poškozená sebeúcta. Druhé pole "vylévá" takovou smutnou vlnu energie. Váš otec vás urážel ve velmi citlivých oblastech a domnívám se, že nějakým způsobem snižoval vaší hodnotu jako ženy. To je pro dceru vždycky složitá situace, protože má díky tomu tendenci, zaujímat vůči sobě odmítavý a sebekritický postoj, obzvlášť pak v tématech lásky a ocenění své vlastní krásy a ženskosti...

Vaše silové pole se sice stahuje vůči tátovi do sebe, vzápětí se v něm však kumuluje velké množství energie, která jde tátovým narážkám "naproti". Snažíte se mu dát najevo, že si jeho chování nenecháte líbit, že si k vám už nesmí tolik dovolovat. Vaše energie není vůbec ostrá ani útočná, spíš oblá a hodně nahuštěná. Nenecháte se jím rozházet a snažíte se k situaci přistupovat moudře a zrale. To vám moc chválím:-).

Na psychických polích obou je znát, že vaše aury spolu mentálně " bojují". Snažíte se (pomocí modrých oblaků) "převýšit a přesáhnout" jeden druhého. Otec vás "verbálním hákem" drží u země, nadřazuje se nad vás a chce mít poslední slovo. Vyžaduje vaši podřízenost jeho názorům. Co se týká lásky, tak tenhle tvrdohlavý "beran" považuje vyjadřování lásky vůči vám, za jakýsi projev slabošství. Pečlivě ukrývá své opravdové city, aby nevypadal hloupě a necítil se zranitelný. To nic nemění na faktu, že jeho srdce schovává po levé straně velikou vlnu citu. Táta vás nepochválí a často vás odradí svými kousavými slovy. Vnitřně vás však nesmírně miluje! Kdyby vás (nedej bůh) ztratil, úplně by se sesypal... Má vás rád mnohem víc, než přiznává! JE PROSTĚ JEŠITNÝ AŽ DO NEBES:-D. Ta ješitnost je velká brzda jeho duše... moc dobře si s ní zatím neporadil.

Vy tátu také velmi milujete. Citová spirála, kterou tvoří vaše srdce, je ohromná a otevřená. Za své city se rozhodně nestydíte. I přes všechny urážky a nedorozumění, jste se nenechala odradit a stále doufáte, že vaše láska bude vyslyšena. No dalo by se s trochou nadsázky říct, že vyslyšena je! Jen to není vidět:-D. Musíte se smířit s tím, že taťka je v tomhle ohledu ještě nezralá osobnost. Dál vás bude zkoušet občas zlobit, kritizovat a stavět se k vám nadřazeně. Je s ním těžké pořízení. Radši své city tisíckrát popře, než by je jednou přiznal. I tak si buďte jistá, že ačkoliv to skrývá, v jeho srdci zaujímáte své výsostné postavení, které nebude nikdy náležet nikomu dalšímu. Pouze vám!

Odpověď: Dobrý den. To je neuvěřitelné jak to přesně dokážete popsat. Táta je fakt děsnej provokatér. Štve tím asi všechny a blbě se s ním vychází. Ale jsem š´tastná za tu lásku ke mě. Moc jste mi pomohla, hřeje mě to u srdce když to teď vím..