Syn a já

21.09.2020

Dotaz:

Dobrý den, jmenuji se......... a řeším vztah se synem. Mám ho moc ráda a on mě také, moc mi pomáhá a podporuje mě. Jen mě poslední dobou trápí jak je podrážděný i když vím, že má na mě málo času při své práci. Trochu se někdy cítím jako bych mu byla naobtíž a nechci ho zatěžovat. Nikoho jiného nemám. A taky mě napadne, jestli ho nějak nevysávám z energie, když se mnou řeší mé problémy a dělá si se mnou starosti. Chtěla bych vědět, jak to prosím mezi námi vypadá a co můžu zlepšit na našem vztahu?


Rozbor:

Dobrý den, rozumím dotazu a posílám obrázek zachycený automatickou kresbou:

Nepíšete žádné podrobnosti ohledně svého osobního stavu, nebo potíží, ale vaše aura (vlevo) se chová téměř jako "nemohoucí". Myslím tím plně závislá na pomoci druhých lidí - tedy vašeho syna. V případě, že máte zdravotní problémy, je tento stav naprosto pochopitelný, ale pokud jste soběstačná a oslabení se týká výhradně vaší psychiky - tedy slabší povahy, bude to způsobovat ve vašem vztahu trochu potíže.

Aura syna je velmi silná a vitální. Z jeho srdce se vine silná citová vazba vůči vám. Ta vazba vytváří pečovatelskou a ochranitelskou energii, co se snaží obklopit a zaštítit váš energetický systém - syn se upřímně snaží, být vám oporou. Na verbální nitce však vidím, že se na vás občas trochu zlobí. Není to ale zloba daná zaujatostí, nebo špatnou náladou. Je to podrážděnost z vaší závislosti na něm. Vy máte totiž opravdu slabé a nevyrovnané energie, ale co se však týká solární pleteně, je extrémně silná a zřetelně fixovaná do synovy aury, z níž čerpá sílu, které se vám jinak nedostává. Velmi syna milujete a zároveň jste na něm stejně intenzivně emočně závislá.

Jinými slovy - váš syn si o vás dělá starosti, snaží se pro vás dělat maximum, ale cítí, že na něm příliš lpíte a to ho vysiluje. Cítí se pak totiž za vás plně zodpovědný - a to je špatně! To způsobuje to jednostranné solární pouto z vaší strany. Pokud je to jen trochu možné, zkuste si najít třeba nějaké přátele a známé, koníčky a rozptýlení mimo vztah s vaším synem. Když člověk cítí, že se k němu druhý totálně upíná, jako k jediné spáse, je to na něj prostě moc a takové pouto je velmi nezdravé a omezující. Podstatné je, že syn vás velmi miluje a stejně, jako všechny milující děti si přeje, abyste byla šťastná. Ale pokud nemáte jiné zdroje štěstí, než je vztah s ním, je opravdu na místě tyto zdroje hledat, jestli mi rozumíte... On vás vždy bude velmi milovat a pomáhat vám, ale myslím, že by byl sám šťastný, kdybyste dokázala najít i další životní náplň - sama za sebe, a tím váš vztah osvěžila a ozdravila...

Odpověď: Dobrý den, ne nejsem invalidní a upřímně přiznávám, že na synovi trochu visím. Nějak se mi nedaří najít přátele a ani partnera, ta samota mě sužuje už hodně let. Nechci být přítěží, ale pořád mám pocit že nezvládám život a že na to nemám sílu.