Soused, nebo opravdový přítel?

28.06.2020

Dotaz:

Ahoj Verčo, chtěl jsem se zeptat na mého dobrého známého a kamaráda. Je to soused, se kterým se známe dva roky a dobře si rozumíme, je to překvapivě zajímavý vztah. Je to spojení od pánaboha, nebo jen vzájemná výpomoc, nebo se máme od sebe učit a něco si předat - jako na úrovni duší? Do jaké míry je ten vztah oboustranný a hluboký? Soused je o dost let starší, než já. Jaký je vztah mezi dvěma docela dominantními muži, kteří se navzájem respektují a jsou si nápomocni? Je možné za ty dva roky navázat hluboké přátelské pouto? Víš jak to myslím...Díky!

Rozbor:

Ahoj, díky za dotaz. Váš vztah je opravdu velmi zajímavý. Upřímný, bez postranních úmyslů.

 Píšeš, že jste oba dominantní osobnosti. Přesto v kresbě vidím, že jeden druhému "otevíráte" své teritorium. To znamená, že s důvěrou zvete toho druhého do svého prostoru a neobáváte se při tom ztráty, nabízíte jeden druhému bez obav kousek svého života a soukromí. Nehlídáte se navzájem v žádném směru, vznikla mezi vámi vzácná důvěra. Zřetelná je živá komunikační a mentální linka, která vás velmi sbližuje, máte si co říct a stimulujete navzájem svůj intelekt. Jste spojeni i na úrovni srdce, tím bych váš vztah pasovala na úroveň "přátelé", nikoliv "známí". Srdeční provázky jsou hodně aktivní, vaše vazba má totiž určité jedinečné rysy. Tohle kamarádství není jen tak nahodilý, běžný kontakt mezi sousedy. Má mnohem hlubší smysl. Vzájemně si sebe vážíte a oceňujete jeden druhého. To je velká posila pro duše obou a zdaleka ne každý člověk umí takovou posilu nabídnout. To je ta vzácnost mezi vámi. Dělíte se nějakým způsobem o svou vnitřní sílu. Pomáháte si a je mezi vámi určitá podvědomá soudržnost, která nemusí být vyslovena, přesto oba víte, že existuje. Tomu se říká spojení duší. Takové spojení je vždycky velmi důležité a přináší nám do života klíčové vztahy. Ale paradoxně vzniká často jaksi automaticky, mimoděk. Ani nevíte, jak se to stalo, ale najednou jste spolu takříkajíc "jedna ruka" :-)

Ze tvé solární pleteně jde ke tvému kamarádovi pěkná jemná nitka. Z jeho strany je nitka váhavá. Vždy se chce napojit na tvou pleteň, ale vzápětí se vrací zpátky do jeho pole. To naznačuje, že tento muž je vůči tobě trochu ostýchavý, nechce, abys měl pocit, že se ti nějak vnucuje do života. Tobě naopak takové "přátelské vnucování" vůbec žádný problém nedělá:-D!! Vaše emocionální pole ožívají, kdykoliv se vidíte. To znamená, že jeden druhého vnitřně jaksi povzbuzujete a obohacujete. Vnášíte si vzájemně do života motivaci. V některých případech taková vazba jistým způsobem supluje rodinné vztahy a interakce, které člověku chybí.

Máš opravdu velké štěstí, že jsi potkal dobrého přítele a parťáka, který ti zcela jistě podá pomocnou ruku vždy, když budeš potřebovat. Ty máš vůči němu stejný postoj a tak vám můžu k tak zdravému a pěknému přátelství jen gratulovat! A ještě něco: Vůbec nepochybuj o tom, že toto výjimečné setkání pro vás zařídil osud - nebo tvými slovy - Pánbůh... Cítíš to velmi přesně a správně!

                
                 Odpověď:

MÁM V OČÍCH SLZY. Tvůj výklad ještě převyšuje to co jsem cítil. Když čtu tvou odpověď a vnímám tvoje názvosloví, jak dokážeš ty věci pojmenovat přesně, díky tomu si člověk uvědomuje hlubší struktury. Hlubší smysl věcí. Skrze tvůj rozbor si můžu uvědomit hloubku vztahu, který vychází z všedního života a přitom je to daleko víc, než si člověk běžně uvědomuje. Díky za ten rozbor. Kdysi dávno jsem četl od Erich von Dänikena o Klubu přátel upřímnosti. A tohle téma mě provází životem. Otevřenost a "nahota" a oproštění se od strachu dávat.  Nebát se upřímnosti a nebýt tichošlápek. A je vidět, že to existuje.