Silná Duše to nesmí vzdát! Díl II.

07.10.2020

Dotaz:

Dobrý deň Veronika,

veľmi pekne ďakujem za váš rozbor. Mám pocit, že ste mi ozaj potvrdila všetko čo som v hĺbke cítila aj ja sama, čo sa týka vzťahov a toho, že by som mala primárne vyriešiť najprv svoj život aby som mohla byť ženou, ktorá si k sebe pritiahne toho správneho partnera.

V 22-23 ma nenapadlo nič signifikantné iba to, že som vtedy stretla ženu, s ktorou som mala vzťah, ktorý som vám spomínala. Každý, aj rodina mi tvrdila, že som sa vtedy veľmi zmenila, že ten vzťah bol toxický. Mala veľa zdravotných problémov a hlavne mamina mi tvrdila, že som sa ňou nechala zmanipulovať a ako by som začala vidieť všetkých ľudí ako nepriateľov, pretože ma presviedčala o tom ako jej ostatní ľudia ubližujú. Vtedy som začala pochybovať o svojej orientácii, moj otec mi dal jasne najavo, že ak by som pokračovala touto cestou tak ma zavrhne. S ňou som stále v kontakte, vždy si poviem, že sme si boli veľmi blízke ale stále to dopadne rovnako, že keď som vyčerpaná a slabá začnem si rozmýšľať, že bola asi jediná, ktorá ma ozaj ľúbila. A aj ona stále tvrdí, že by sa kedykoľvek ku mne vrátila, ak by som chcela. Neviem či by bol toto ten bod, ktorý má zablokoval a či by som mala ozaj konečne nadobro spretrhať všetky kontakty s touto osobou, aby som sa konečne zbavila tej ťažoby.

Čo sa týka môjho profesijného života, máte pravdu že som stratená a vykorenená. Aj tato práca a neustále cestovanie mi na stabilite nepridáva. Začala som sa však venovať yoge a aj napriek vysokoškolskému vzdelaniu veľmi rada pečiem sladkosti ❤️ to je čo ma ozaj teší....hoci vidím, že inklinujem aj k arteterapii či rôznymi interpretatívnym technikám ako je napríklad aj automatická kresba. Mám však strach, že ak by som ako psychológ pracovala v nejakej inštitúcií, všetko by to zabilo. Vy ste však príkladom toho, že existujú aj alternatívne cesty a spôsoby ako využiť svoj talent ❤️.


Rozbor:

Váš případ je velmi zajímavý a až uvidíte obrázek vás a přítelkyně, bude to ještě zajímavější. To, že jste se potkaly a začaly spolu milostný vztah, mělo obrovský dopad na vaši energii. Byla jste v té době velmi zklamaná a hledala jste pravděpodobně něhu a pochopení, co vám nedokázal nabídnout žádný muž ve vašem životě. K tomu se ale uchylují někdy i heterosexuálně založené ženy, protože ze zoufalství nad špatnými partnerskými vztahy zcela zanevřou na muže jako takové. Když vaše rodina tento vztah označila jako toxický, musím s nimi plně souhlasit. Vaše přítelkyně je sužovaná ve svém osudu velkými problémy, ale i sama o sobě je destruktivní (a sebedestruktivní) osobnost.

Na obrázku je její aura vlevo a je přímo šokující, že vypadá stejně (nese stejné defekty), jako vaše pole. Nynější stav vašeho pole je v podstatě identický a zaměnitelný (viz první díl příběhu). Už jsem se s tímto jevem setkala, i když je dost vzácný. Jedná se o lidi, kteří jsou na sebe navzájem tak úzce napojeni - tak závislí jeden na druhém, že jejich energie se začnou prolínat do sebe a jaksi přebírají specifické znaky a životní postoje toho druhého. Týká se to jak stavu psychiky, tak i ŽIVOTNÍHO SCÉNÁŘE. Proto mají i někteří lidé pocit, že když s někým žijí, jejich osud se začíná komplikovat a je sužován neobvyklými potížemi. Tak působí spojení duší, kde jedna si nese určité osudové "balvany" a KARMICKÁ ZATÍŽENÍ a druhá automaticky spojením osudů přebírá část této zátěže na sebe. Určitě chápete, co chci říct. Vy dokážete být velmi empatická, a "natáhnout" do sebe energie druhého. Je to dar (i pro vaši budoucí profesi), ale prozatím ho používáte nevědomě, v tomto vztahu přímo na svůj úkor.

Vy jste se ocitla v situaci, kdy provázáním vašich osudů vznikly ve vaší auře stejné defekty, jako u vaší přítelkyně, přesto, že předtím byla vaše aura více méně v pořádku - i když smutná a zklamaná, byla jste sama sebou. Vaše setkání všechno změnilo. Nerada to říkám, ale podle kresby má vaše přítelkyně velké potíže i psychického charakteru, není duševně zcela v pořádku. Neumí vytvořit zdravý vztah bez patologických znaků. Byla na vás velmi upnutá, asi tak trochu doufala, že jí vaše láska zachrání a vynese z pomyslného bahna, ve kterém se její duše topí. Bohužel tímto vztahem jste se vy sama začala podřizovat jejímu vlivu - a oddálila jste se ze správné cesty - začala jste do toho bahna klesat taky... To, co považujete za její lásku, byla ohromná závislost na vás a je mi jasné, že oboustranná. Vy však máte sílu všechno změnit. Vaše přítelkyně prozatím ne. Tím, že udržujete váš vztah, byť na latentní úrovni, trčíte jednou nohou stále na špatné cestě. MUSÍTE SE OSVOBODIT A OČISTIT! Samozřejmě vám nemohu přikazovat, abyste zpřetrhala kontakty s ní, ale na vašem místě bych to asi udělala. Na prvním místě bych vás povzbudila k tomu, abyste požádala (ať jste, či nejste věřící:-)), o PROČIŠTĚNÍ VAŠEHO VZTAHU A ZPŘETRHÁNÍ VŠECH TOXICKÝCH ENERGIÍ, KTERÉ VÁS DVĚ SVAZUJÍ. Pak učiňte tutéž očistu jen u sebe sama, aby vaše aura získala plně JEN VAŠÍ VLASTNÍ ENERGII a vrátila se vám vaše síla a integrita. Můžete to udělat formou, prosby, představy očistné energie, která vámi proniká, nebo si to propojit s představou, jak se vaše vlastní duše očišťuje pod zářivými paprsky...variant je mnoho, ale pokuste se o to. Vyšší síly nás nikdy nepodporují ve vztazích, které by byly destruktivní. Zkuste to každý den, alespoň párkrát, dokud neucítíte první známky vnitřní pevnosti a nezávislosti, která se vždy dostaví. Vaše pole se musí zbavit všech jedovatých zplodin a vy potřebujete znovu pocítit sílu sebe sama a úroveň, na které se vaše duše v plné síle nachází...

Tím se dostávám k závěru rozboru a tématu vaší profese. Víte, vy jste se nechala stáhnout okolnostmi na dno a na špatnou cestu. Ale nyní je čas se vrátit tam, kde je vaše pravé místo a kde váš život získá správný směr. Jste duše, které přes vlastní překážky a zkušenosti může nesmírně pomáhat ostatním, protože je mnohem dál, než si sama o sobě myslíte. Váš potenciál je značný! Jen životní karamboly a pocit ztracenosti vás přesvědčil o opaku. Nepředstavujte si žádné chladné nemocniční prostředí pro svou práci. Je mnoho jiných možností a vaše studium k nim otevřelo všechny dveře, což je velká výhoda! Téma arteterapie a přidružených oborů mě nadchlo a potvrdilo, že slyšíte hlas své duše, která vám napovídá, jakým směrem se ubírat. Následujte ho a nezahazujte své poslání. Vytvoříte si pro něj jen podmínky, které se vám budou líbit a kde se budete cítit dobře. To dokážete a uvidíte, že potkáte správné lidi i okolnosti, které vám pomohou. Jen se rozhodněte a jděte tomu vnitřně naproti. Vždy se najde způsob, jak váš plán zrealizovat. Je mnoho terapeutů, kteří pracují alternativně, podle svého - v rámci soukromých praxí, nebo menších center, kde je i pro jejich klienty mnohem příjemnější a vřelejší prostředí. Pracují i s uměním a hrou, jako nástrojem uvolnění vnitřních potíží. Najděte si formu práce, která vás bude nejvíc bavit a tu rozviňte, tím se znovu spojíte se svým nitrem a vaše cesta dostane ten pravý směr a obsah, po kterém toužíte:-) Už je na to čas... proto jste mi také napsala svůj dotaz...

Odpověď: Dobrý večer Veronika,

váš rozbor som si čítala niekoľko krát a sama neviem čo napísať. Chcela som (přítelkyni) úprimne pomôcť ale sama som videla ako sa moja stav zhoršoval. Jej naopak zlepšoval ...ale niekde vo vnútri som cítila, že je to asi na môj úkor. Preto som sa snažila odstrihnúť, odišla som preč do zahraničia ale ona ďalej kontaktovala moju rodinu a ja som po čase odmäkkla.

Čo sa týka toho, že som do určitej miery empatická, nie ste prvá čo mi to povedala. Spomínam si, že mi jeden psychológ povedal, že som tak trochu ako špongia, že viem akoby nasať energiu toho druhého. U (přítelkyně) to teda bol asi extrém... ako ste sama poznamenala, ozaj ešte neviem ako s tým narábať. Ale je pekne, že to nazývate darom. Dúfam, že sa to stane darom, ktorý budem môcť ďalej šíriť.

Som veriaca, dokonca presne nedávno som sa začala modliť štýlom, akým ste mi poradila teraz vy. Prosím Pán Boha (poslednú dobu dokonca Máriu Magdalénu, keďže ma ako svätca zaujala) aby ochraňovali moju dušu a pomohli mi nabrať energiu a zbaviť sa tej nevysvetliteľnej ťažoby, aby som dokázala zo seba dávať to najlepšie. A moje modlitby boli teda asi vyslišané, keďže už len vaše odpovede mi dopomohli uvedomiť si, že sa nemusím stale obviňovať za to ako som sa doposiaľ cítila, lebo to nebola tak úplne moja vina, ale zároveň mám svoj život v rukách iba ja sama, a iba ja určím akým smerom ďalej pôjde. Určite však malo všetko svoj zmysel, aj keď to nebolo nič hrôzostrašné, ľudia majú oveľa ťažšie osudy ako ja.

Ešte raz vam patrí moja veľká vďaka.❤️Tuším ste aj vy veriaca, a tak by som vám chcela na záver ešte spomenúť knižky, ktoré má vždy povzbudili tak ako teraz vy. Sú to knižky od Sheri Rose Shepherd - Listy milovanej princeznej a Poklad milovanej princeznej....je dosť možné, že ich už poznáte. Pre niekoho sú podobné knižky možno príliš fanatické ale každý vidí to čo chce vidieť. Ja som v týchto knižkách vždy našla útechu a nádej a to predsa nie je nikdy na škodu ❤️

Čo sa týka anonymného zverejnenia, tak vám dávam svoj súhlas, pretože vaše rozbory môžu byť aj takto sprostredkovane veľkou inšpiráciou pre ľudí, ktorí si prechádzajú niečím podobným len nemajú odvahu napísať.

Prajem veľa síl vo vašej ďalšej práci a určite vás ešte budem informovať kam sa nasmerovala moja cesta.❤️ Pretože aj ja sama som na to zvedavá.

Rozbor: A já mnohokrát děkuji tazatelce (se kterou se mi mimochodem opravdu skvěle komunikovalo:-)) za sdílení tohoto velmi osobního příběhu pro čtenáře...

Úryvek z knihy "Listy milovanej princeznej"

Princezná moja,...ja som Ti prišiel slúžiť. Aj keď necítiš, že by si Ťa druhí cenili, chcem Ti pripomenúť, Princezná moja, že ja, Tvoj Kráľ, som Ti prišiel slúžiť. Nielenže som Ťa stvoril, ja tiež udržiavam Tvoj život, utešujem Tvojho ducha a poskytujem Ti, čo potrebuješ. Si taká cenná, že som za Teba zaplatil na kríži tú najvyššiu cenu, aby som Ťa vykúpil, dieťa moje. Ja dokážem vziať každé zlyhanie alebo chybu, ktoré si urobila, a zázračne si ich použiť na moju slávu. Som trpezlivý, milosrdný a láskavý - ja som Láska. Teraz, keď vieš, že som Ti odpustil hriechy, žiadam Ťa, aby si sa odvrátila od toho, kým si bola a stala sa takou, akou som Ťa povolal byť. Dovoľ mi pomôcť Ti. Ja som Tvoj Pán, ktorý Ťa miluje za každých okolností...