Rodinná pouta

08.08.2020

Dotaz:

Když jsem četla článek že ségra má všechno a ona nic, napadlo mě, že takovej podobnej rozbor by mě taky zajímal z mého života. Jaký je rozdíl mezi máminým vztahem ke mně a máminým vztahem k ségře, protože podle mýho názoru máma ségru taky protěžuje, což jsem pochopila především ve chvíli, kdy se ke mě zachovala špatně. Na druhou stranu si myslím, že mě naše máma vnímá jako tu schopnější dceru (což je v příběhu té paní totéž), a i proto možná všechno dala ségře. Jelikož já se o sebe přece postarám sama. Máma protěžuje ségru a její dítě oproti mě (a mým dětem), protože podle mámy jsou chudáci a nešťastné oběti osudu. To si myslím. Verunko, kdybys měla měla pocit, že by se tam mohlo ukázat ještě něco trochu jiného nebo zajímavějšího než v tom rozboru, kterej jsi mi dělala už jen s mámou, tak budu ráda. Já si ale myslím, že se snad k tomu stavím správně (k mámě, ségře), teda aspoň doufám...


Rozbor:

Ahoj, děkuji ti za dotaz! Bude to takový složitý " vztahový pavouk". Nevím, jestli to pro tebe bude nějak objevné - spíš možná ne, ale z hlediska automatické kresby je to rozbor docela zajímavý. Přesně chápu, na co se mě ptáš. A z obrázku za chvíli pochopíme, že ačkoliv navenek vypadá tvé téma velmi podobně, jako u předchozího příběhu, uvnitř se jedná o něco docela jiného:-)

Začali bychom na obrázku vazbou zleva: ty - máma - sestra. Povšimněme si, že tvá aura zůstává trochu jak "Poslední Mohykán" osamocena mimo interakci rodinného klanu:-). Matka (uprostřed) a sestra (zprava) mezi sebou naopak vytváří bohaté aurické provázky. Problém je v tom, že tyto nitky (hm...zde spíš přímo kotevní lana:-)), jsou skrz - naskrz doslova prošpikované energetickými blesky. Matka s tvou sestrou k sobě nesmírně tíhnou, zároveň jsou však jako dva kohouti na jednom smetišti. Když si vjedou do vlasů, stojí to zato. Létají sprostá slova a v ovzduší se vznáší pach nesmiřitelnosti. Za chvíli jsou zase" jako beránci" a obhajují jedna druhou. Matka hází sestře manipulativní citovou nitku a sestra se této akci podřizuje. Znamená to, že matka opravdu (jak jsi sama napsala) cítí povinnost o sestru pečovat a řídit její život - má k ní mnohem větší pouto, než k tobě. Také vůči ní funguje nesmírně autoritativně. Sestra se jí někdy bojí a slova matky na ní platí. 

Intenzivní vztah, jaký mezi sebou mají, je však jiného druhu, než předpokládáš. Není to způsobeno tím, že by se tolik milovaly. Naopak - ony se to teprve učí. Jejich duše mezi sebou mají totiž NEVYŘÍZENÉ ÚČTY. V tom je jádro pudla. Někdo tomu říká karmická zavázání, nebo karmické dluhy. Jsou to vazby duší, které si v minulých inkarnacích velmi ubližovaly a škodily jedna druhé. Teď jsou skrze blízkou rodinnou vazbu nucené se usmířit a naučit se spolu vycházet lépe. I když se nesnášejí, zároveň jsou na sobě abnormálně závislé. Je to paradox, který má v této situaci svůj promyšlený účel: Nutí je, aby svou "duševní výuku" prošly v co nejintenzivnější vzájemné konfrontaci.

Ty do této vazby vůbec nezapadáš, protože s nimi zkrátka žádné dluhy nemáš! A v tom je tvá ohromná výhoda. Přišla jsi do této rodiny, aby jsi šla tak trochu vzorem. Udala vyšší ideály a předlohu životního stylu na lepší úrovni. Někdy se možná cítíš před mámou a sestrou "neviditelná", jako by tě přehlížely. Tvé energetické pole je na mnohem vyšší frekvenci a tyto dvě ženy jsou ochotné naslouchat a reagovat hlavně na nízkofrekvenční podněty - zlost, zášť, agresivitu a podobně. Jsi pro ně nudná a nezajímavá:-). Tvůj život je totiž příliš harmonický, neobsahuje dostatek dramat, kterými se tyhle ženy sytí... Myslím, že teď už je ti v základu jasné, o co mezi vámi jde a rozpletení vztahového uzlu máme za sebou.

Na základě tvého dotazu bych shrnula odpověď tak, že ty jsi uvnitř vaší rodiny taková "bílá vrána". Máš úplně jiný - vyzrálý pohled na život a postupuješ naprosto jiným směrem, než tvá matka a sestra. Nezapadneš mezi ně. Jste jako z jiných světů. Ale není bohužel ani o co stát. Obě tyto ženy jsou spolu zacykleny v JEDNOM VELKÉM OSUDOVÉM UZLU, který obsahuje tolik špatných a nízkých interakcí, že pro tebe samotnou bude lepší, se jednoznačně držet v pozadí. Nezapojovat se. Rozumím, že bys ráda, aby byla tvá matka štědřejší i ke tvým dětem - svým dalším vnoučatům, ale buď opatrná. Možná je lepší, když žádný majetek (podmíněný tak špatnými vztahy) nepřichází do rukou tvých, ani tvých dětí a tak nehrozí, že se v budoucnu stanete cílem něčí nenávisti. Určitě mi rozumíš. Na závěr chci ještě dodat, abys mámě nevyčítala, její nadstandardní vztah k sestře. JE TO JEJÍ KARMICKÝ DLUH. ONA TO NĚKDE UVNITŘ DOBŘE CÍTÍ A INSTINKTIVNĚ PODLE TOHO JEDNÁ. Musí si to obě společně odžít od A do Z. Myslím, že můžeš být vlastně šťastná, že se toho "uzlu" nemusíš a NEMÁŠ vůbec účastnit... To je vše a těším se na tvou odpověď:-).

Odpověď: Heleď, Verunko, to je fakt hustýýý :-) Moc ti děkuju! No úplně, jako bys je znala! Sama bych to líp nepopsala.