Rizika mileneckého pouta

09.09.2020

Dotaz:

Ahoj, mám prosbu ohledně svého ex přítele. Už jsem před časem psala, že udržujeme milenecký vztah, který se teď rozpadl. Přítel mi to vysvětlil tak, že se musí věnovat manželce a chce svoje manželství zachránit. Já nevím, co si o tom mám myslet, připadá mi jestli nelže, dost mě to ranilo. Když se potkáme, všechno se ve mě sevře. Psala jsi, že je to z jeho strany jen o sexu a vím, že jsem to nechtěla slyšet a byla jsem docela naštvaná se přiznám, mám ho totiž ráda.

Těžko se stím vyrovnávám. Můžeš se prosím podívat, proč se se mnou doopravdy rozešel? Budu ti moc vděčná


Rozbor:

Moc tě zdravím a děkuji za dotaz! Ano, pamatuji si, i když lidí s podobným problémem mi píše poměrně dost. Je mi líto, ale zklamu tě bohužel i tentokrát...

Jak jsem psala už tehdy, pro tvého milence byl tento vztah nezávazným flirtem. Jde o muže, co se nehodlá citově vázat, vyhledává milenky spíš pro zpestření ze všedního soužití se svou oficiální partnerkou... Někteří muži (i ženy) to tak zkrátka dělají, je to součást jejich životního stylu. Je velmi naivní věřit v lásku u člověka, kterému vládnou jeho pudy a city v jeho životě hrají zanedbatelnou roli. Většinou je jen otázka času, než se vzrušující vášeň dostane do rutinního modu a flirt přestává být atraktivně strávený čas pro jednu, nebo obě strany. Tyto vazby pak zákonitě někomu ublíží.

Ty (vpravo) sis vytvořila citové pouto k tomu muži a přetržení milostných provázků ti způsobilo pochopitelně bolest a ztrátu sebevědomí. Silou vůle své pocity sice zakrýváš a držíš pod kontrolou, ale to nic nemění na tom, že tvůj přítel v tobě ztratil "jen" milenku, kdežto ty v něm ztrácíš lásku a naději. Provázky druhého pole zůstaly zamotané ve tvé auře a citová i mentální spirála se stále natahuje jeho směrem. Ještě nějakou chvíli potrvá, než se s tím šokem srovnáš, přijmeš vnitřně skutečný stav věci a znovu posílíš svou sebeúctu.

Přítelovy aurické nitky v tuto chvíli míří směrem od tebe - hledají si nový cíl. Lépe řečeno, už ho našly. Tvůj přítel neukončil tento vztah z náhlého uvědomění, ani z touhy po záchraně manželství, jak ti tvrdí. Druhé pole jeho aury vytváří bohatou květinku, což znamená, že potkal novou ženu - nový sexuální objekt a zároveň milenku, která nyní nahradí tvé místo. Řeči o záchraně manželství jsou takovou milosrdnou lží, která mu ulehčila váš rozchod. Je to člověk s neupřímným charakterem, má dvojí tvář, kterou zakrývá rádoby seriozním vystupováním.

Vím, že tě velmi bolí jeho jednání a teď i moje slova, která čteš. Ale domnívám se, že jsi to tak trochu tušila a proto jsi byla na tuhle variantu připravená. Pokus se alespoň v rámci možností pohlédnout na svou situaci střízlivě a přiznat si konečně, že zbytečně investuješ své city do muže, kterého si idealizuješ. On pro tebe znamená hodně, ale ty jsi pro něho byla jen jedna z mnoha. Snaž se to pochopit...

Odpověď: Ahoj, máš pravdu čekala jsem to bohužel a nečte se to teda dobře.díky