Prošla jsem peklem a bojím se, že selžu...

11.09.2020

Dotaz:

Dobrý den Veroniko

nakonec se odhodlávám ještě ke třetímu dotazu, i když jsem myslela, že už nebude potřeba, ale přece jenom mi to nedá spát. Jak jsem se již dříve zmiňovala, jedná se o exmanžela.

Tohoto člověka jsem poznala v roce 2009, je to bratr dnes už manžela mojí nejlepší kamarádky. Z mé strany to zpočátku nebyla žádná láska, později jsem ale došla k názoru, že hodnějšího muže nepotkám, koho jiného bych si tedy měla vzít, než jeho. Měla jsem i za to, že by se mnou žádný muž ani nevydržel. Jak jsem si časem uvědomila, jsou to slova mého otce, kterým jsem uvěřila a na základně nichž jsem dospěla k "rozumnému" rozhodnutí si tohoto muže vzít, protože se zdál být jediným, kdo ustojí moji "komplikovanou" povahu, kterou jsem údajně zdědila po své matce :) Také jsem již znala celou jeho rodinu a konečně jsem měla pocit, že někam patřím, že mě někde přijali za vlastní - to taky hrálo roli.

Navíc mě od první chvíle přesvědčoval, že jsem jeho osudová láska a koukal na mě jak na svatý obrázek, z toho jsem byla někdy až rozpačitá a nesvá, ale tenkrát by mě vůbec nenapadlo, že jsou to jen lži a věřila jsem každému jeho slovu. Stejně tak mě vůbec po delší část našeho manželství nenapadlo mu cokoli nevěřit. Pak jsem postupně začala zjišťovat, že mi lže, že jeho činy a jeho slova se vzájemně vylučují, že má problém s drogama ... ke konci už jsem viděla, že všechno co říká, je lež ... Oznámila jsem, že se chci rozvést a začalo snad největší peklo v mém životě - vyhrožování, vydírání skrz děti (máme společné jedno, dvě jsem již měla předtím), vykrádání bytu, ničení mých věcí, pronásledování, falešné udávání ... no bylo by to na dlouhatánský výčet a vydalo by to snad na celou knihu :D

Tenkrát jsem to nesla těžce, měla jsem z něj strach, bála jsem se, že mě vážně zničí, snažila jsem se statečně čelit všemu a nakonec vše "dobře" dopadlo.

Zjistila jsem z materiálů dostupných na internetu, že je nejspíš psychopat a manipulátor, jsem o tom přesvědčena, všechno to na něj dokonale sedí. Postupně mi docházely souvislosti, jak vždycky dokázal všechno otočit proti mně, že já jsem se nakonec cítila vina a provinile, že já jemu křivdím, že já jsem ta špatná, což mu vzhledem k mému vztahu s mojí maminkou nemohlo dát ani moc práce. Celou dobu jsem se převážně snažila napravit sama sebe! Pořád jsem hledala, kde já dělám chybu. ..

V současné době mám zato, že kdyby si na mě cokoli znovu zkusil, že už jsem dost odolná na to, abych ho poslala někam. Ale přesto, když vám o něm píšu, cítím v těle napětí a stres, mám bojovou náladu, jsem odhodlaná se nedat, což jsem myslela, že už jsem víc v klidu.

Momentálně je ve vězení, a to za to všechno, co dělal mě, ale i za nějaké své škraloupy, které napáchal, tak se mu to nasčítalo. Upřímně je to pro mě úleva, cítím se tak svobodněji. Ale zároveň si nejsem jistá, co bude, až ho pustí. Trošku se obávám, že mě jen tak v klidu nenechá, obzvlášť když máme spolu dítě. Trošku se obávám i toho, aby ho nezmanipuloval, ono ještě neví, čeho všeho je schopný a co je zač. A taky předpokládám, že zase nasadí svou masku "já jsem ten nejhodnější na světě" .... a dítě mu to uvěří. Já už mu nevěřím absolutně vůbec nic, odmítám s ním jakýkoli kontakt, protože pro mě nemá žádný význam zabývat se jeho lžemi. Uf.

Ještě teď k mým pocitům: Vnímám u sebe vnitřní sílu nedat nás, ale taky tam nahlodává pochybnost: skutečně to zvládnu? Takový jako před maturitou - vím, že jsem připravená, ale co když selžu? :D


Rozbor:

Dobrý den, stres a strach, který jste zažila v tomto vztahu, vás zákonitě poznamenal. Byla to těžká zátěžová zkouška pro vaši psychiku:

Aura ex - partnera (vlevo) je v dezolátním stavu. Vaše aura tvoří vpravo jakýsi "obal". Jste stále ve fázi "regenerace" z tohoto traumatu. Vaše spodní pole jsou ve vztahu k ex - partnerovi stále ještě narušené. Je to pochopitelné a logické. To, co jste prožila, nelze jen tak zapomenout a shodit ze stolu... Přesto vám tento zážitek poskytl možnost, najít vnitřní sílu a dokázat sama sobě, že všechno zvládnete, plus vás to vnitřně velmi posunulo v duševním růstu - přes tuhle krizi jste "definitivně dospěla a psychicky vyzrála".

Je to zvláštní, ale původní sblížení bylo z vaší strany spíš něco jako soucit, dobrá vůle. Byl to vztah spíš z rozumu. Zamilovala jste se především do partnerovy oddanosti (ačkoliv předstírané), než do něho samotného. Váš energetický systém se tomu vztahu od počátku vnitřně bránil. Váš partner vás totiž zkoušel získat energetickými "háčky", které se objevují právě u lidí, jejichž city jsou nějakým způsobem patologické a nezdravé. Potřeboval někoho, na koho se může "pověsit". Jeho osobnost zcela jistě vykazuje manipulativní rysy, posílené vlivem návykových látek. Není to ale klasický manipulátor, co věci důkladně promýšlí dopředu. Tento muž jedná spíš impulzivně. Jako člověk ztratil sám sebe, svou identitu. Je to rozštěpená osobnost, co se neumí kontrolovat. Jeho aura (jak si můžete všimnout), vytváří po pravé straně něco, jako svůj vlastní duplikát. To naznačuje právě emoční "rozervání" psychiky. Takový člověk se stává troskou...

Myslím, že byste se neměla unáhlovat ve svých obavách. Jsou předčasné. Máte nyní milujícího partnera a ucelenou rodinu, což je samo o sobě velmi silnou oporou. Vašim úkolem nyní je, abyste se plně zotavila ze stresu, který jste podstoupila a váš život směřovala po cestě, jakou touží jít vaše duše. Vaše rodina vás v tom bude následovat. Ex - přítel je na úplně jiné koleji. Jeho duše se ztratila v místech, do kterých vy sama nechcete vstupovat ani ve svých nejhorších představách. Pomyslně přeškrtněte vše, co vás k němu vázalo a už se neohlížejte nazpět! Ve chvíli, kdy jste nebyla připravena na podmínky, které vám připravil, jste se "kousla" a dokázala jste všechno zvládnout... neselhala jste - právě naopak. Dokázala jste to ustát a vyřešit! To jasně poukazuje na sílu vaší osobnosti. Takže se neobávejte budoucnosti... teď už jste silnější, než kdy předtím a po boku vám stojí partner, co by udělal všechno proto, aby byla vaše rodina v bezpečí. To jsou opravdu skvělé okolnosti. Možná ještě nějaký čas potrvá, než se zcela vyrovnáte se vším, co jste zažila, přesto se zkuste vzdát katastrofických scénářů a myslet na to, že vy a vaše rodina jste pod "vyšší ochranou"! Protože tak to skutečně je:-)

Odpověď: Dobrý večer Veroniko, možná tušíte, jak se nyní cítím šťastná, že jsem nakonec požádala i o tento rozbor! I slzu jsem uronila, dojetím :) Dojímá mě má síla, o které pořád pochybuju, ale i můj téměř dokonalý život s dokonalým mužem, milujícími dětmi(i když to není vždycky poznat :D ). V životě jsem nebyla šťastnější.

Naprosto přesně jste vystihla podstatu našeho "vztahu" - soucit, až taková lítost, to je přesně ono. A i slovo troska naprosto vystihuje, jak ho dnes vnímám(e). A i přesto všechno mám s ním pořád soucit, už ho nechci ve svém životě, ale necítím k němu už ani žádné negativní emoce. Ok, už mi neublíží, pouštím i všechen strach :)

"Vyšší moc" o pomoc jsem se naprosila až až. Mám dokonce dojem, že nade mnou už od mala kdosi drží ochranou ruku :)

Každý váš rozbor mi přijde neskutečný! Až neuvěřitelný, jak jsou přesný a výstižný :) Pro mě jsou vaše rozbory lékem pro mou duši, která se dává do kupy :) Jsem moc ráda, že jsem na vás narazila, jistě to byla náhoda :D Moc vám děkuji, Veroniko, vaše práce je vážně skvělá :)

Rozbor: Děkuji i já vám za krásnou reakci a vaše ocenění :-) ... i souhlas ke zveřejnění, a především mě těší, že je vám má práce užitečná a pomáhá vám k pokroku a větší sebejistotě... to je její účel:-)