Příběh spřízněných duší

28.10.2020

Dotaz:

Dobrý den Veru, prosím o rozbor manželství. Vztah mě a manžela vznikl z velké lásky a zamilovanosti a doufám že i teď se rádi pořád máme. Když budu konkrétní, tak manžel je hodně přemýšlivý a spíš volnomyšlenkář, i to mě k němu přitahovalo a přitahuje. Máme si pořád co říct, ale na úrovni muž-žena to trochu vázne. Chtěla bych to napravit, neb cítím jak se sobě vzdalujeme a těžko nacházím slova kterými to popsat. Není to zdaleka první krize toho typu a vím, že manžela miluji-snad on mě taky ale nedokážu mu to dát najevo i když bych moc chtěla. Pořád přemýšlím a vymýšlím jak nato?.Nechceme náš vztah vzdát jen tak

Dává mi naprostou svobodu a nesvázanost a i přesto se hřejivost mezi námi vytrácí. Já se ztrácím v tom, kdenastal bod co nás rozdělil. Určitou roli v tom hraje i moje rodina, neboť manžel nesouhlasí s mnohými věcmi a já zase nerada rozdmýchávám spory. Oba se snažíme o kompromis a děláme co můžeme. Hodně debatujeme a vždy si řekneme, že začneme znovu pak se opět ztrácíme ve smyčce vzájemného nepochopení. Ač píši rozvláčně, snad pochopíte co mám na mysli a dokážete poradit co změnit a jak. I kdyby odpověď zněla záporně a bylo by lepší se rozejít, jsme na tu variantu oba připraveni a nechceme tomu druhému bránit ve štěstí. Budu vděčná za vaše řádky a za obrázek.


Rozbor:

Dobrý den, hned, jak jsem si zakreslila vaši vazbu, musím napsat: NEROZCHÁZEJTE SE!

I když se vaše láska vyznačuje mnohými rozpory a nejasnostmi, tak stále žije a je velmi silná. Vy dva jste jedno tělo, jedna duše. Jen rozdílnost povah a přístupu ve vztahu vám dává pocit, že jste každý na jiné lodi. Hlavní problém vidím na vaší straně (aura vlevo). Jste zcela určitě žena, vychovávaná spíše chladnou rukou - poněkud neosobně. Je pro vás velmi obtížné spontánně projevovat své city (myslím i fyzicky). A v tomto vztahu se učíte tuhle bariéru překonat a odhodit. Připustit si druhého k tělu a nebát se intenzity emocí. Váš partner tento problém nemá a to znamená, že právě on je a MÁ BÝT v tomto směru vaším "učitelem"...nebo spíš vaším pomocníkem:-).

Z vaší aury vybíhají vztahové provázky k partnerovi, ale mají slabou "vůli". Vy do nich vkládáte opravdu velkou snahu, jen jste vyčerpaná z neustálého "přeskakování" té vnitřní "bariéry" - ukázat, co cítím, DÁT TOMU VOLNÝ PRŮBĚH. Proto jsou provázky úzké, zato však utkané z odolných vláken:-)...Vaše láska není okázalá, květnatá a emoční, přesto silná a houževnatá. Na straně partnera jsou vztahové spirály mnohem silnější - to právě díky tomu, že nemá problém se spontaneitou. Nijak nekoriguje tok svých citů a emocí. Trpělivě čeká, zda se ledy prolomí a vy se více uvolníte.

Na kořenových polích je velmi silná vzájemná vazby. To je známka společné cesty, rodinného života a velké provázanosti vašich osudů. Rozdělit takový vztah není jen tak. A i když o tom budete uvažovat, pravděpodobně nastane situace, která vám rozluku nedovolí, nebo vás osud opětovně svede dohromady, protože každý sám za sebe se budete životem spíše prodírat a trápit. Jste na stejné vlně. Jste si jeden druhému zrcadlem a společně pracujete na jakémsi ucelení svých vnitřních částí, které se zdají rozpolcené. U každého z vás jsou ty části na jiném místě - ve svých bolestech a slabých místech se nepotkáváte. Takže na vaše trápení bude váš partner "automatickým" lékem, a vy budete zase hojit naprosto automaticky jeho rány. Nesledujte tolik jen ta bolavá místa, která jsou ve vašem vztahu na překážku a která spolu neladí. Zkuste se zaměřit na vše, co je vám společné, protože je toho hodně! Vaše duše jsou úžasně souladné a tento soulad je znakem výjimečného setkání dvou lidí, co k sobě patří a mají se milovat. Dovolte vašemu vztahu, aby se volně sladil. Netlačte tolik na pilu. Vy sama si dopřejte větší citovou volnost. Nyní už nepotřebujete striktní a omezující přístupy, v nichž jste byla vychována. Pozvolna je pusťte a uvolněte se. Váš partner za to bude velmi šťastný:-)

Odpověď: Verunko DĚKUJI VÁM! Ano ano, jsem ze striktní a velmi morálně založené rodiny a doteď se s tím ještě peru i když v mém věku je to už pro ostudu a měla bych mít vyřešeno. Vaše slova mi vehnala slzy do očí. Ukážu to manželovi a cítím, že to spolu dokážeme. Děkuji ještě jedenkrát!