Přátelství na ostří nože

11.08.2020

Dotaz:

Dobrý den paní Zikanová. Četla jsem článek-kamarádství s upírem. Mám kamarádku v práci, se kterou jsme společně prožily dost situací a já jí věřila,že mě má ráda a můžu jí věřit..Asi jsem jí viděla nepravdivě, vážně nevím co za tím je, ale pak se stalo několik divných situacích a já najednou pochybuju, že jí vůbec neznám i když jsem si myslela opak. Začalo to ... (soukromé údaje - zkráceno).

Pak z toho byla naděje pro můj pracovní postup a já jsem byla šťastná. Najednou mě začla urážet a naznačovala mi, že na tu pozici nemám.Taky mi tvrdila o šéfovi různé věci že jako mě chce jen využít a pak mě odhodí. Nejsem moc sebevědomá ale úplně mě zblbla i když ty věci co říkala byly asi lži.Od té doby se začala chovat divně a i její telefonáty byly najednou hrubé a já jsem z ní měla divný pocit že mě schválně uráží. Skoro to bylo na hranici vyhrožování. Dlouho jsem přemýšlela, možná jsem jí třeba něčím urazila já ale nevím čím. Skoro se jí bojím potkat a někdy mě napadnou myšlenky jestli se nezbláznila a možná snad bude lepší jí už nevídat, ale v práci to možné zas tak není.


Rozbor:

Dobrý den, děkuji za důvěru. Už podle toho, co jsem četla ve vaší zprávě to vypadá, že se rozhodně nejedná o zdravý přátelský vztah. Nechci však předbíhat, podívejme se, co ukázala kresba:

Vaše "kamarádství" narazilo na ostrou hranu rivality, a ačkoliv se navenek snaží vaše "přítelkyně" krotit svou zášť, silné emoce v jejím nitru se dost dobře nedají ovládnout a skrýt. Její skutečná tvář se začíná projevovat v pravém světle. Nemyslím si, že by se zbláznila. Její rozum je zcela v pořádku. Bohužel ale neunáší vidinu vašeho úspěchu...

Z jejího pole trčí emocionální ostny. To je klasický projev vzteku. Solární pleteň však vysílá do vaší aury "šíp", který se v půli cesty mění na oblou vlnovku. To nám sděluje, že vaše přítelkyně s vámi docela slušně manipulovala - využívala vás. Ta manipulace byla však dobře ukryta pod falešným pláštěm přátelství. Kdyby vás měla (i přes svou povahu) opravdu ráda, z jejího srdce by proudila nitka - byť třeba slabá. Nic takového se ale neděje. Naopak. Její city jsou zablokované. Je v nich zaražený energetický "trn". Této ženě kdosi ublížil a ona to v sobě nevyléčila. Namísto toho začala ubližovat lidem kolem sebe. Podvědomě se mstí svému okolí za rány, které jí osud uštědřil. Je to zhoubné kompenzační chování, které jí nedovolí utvořit žádný zdravý vztah - ani přátelský, ani žádný jiný.

Její mentální pole vystřeluje hák, a ten se drží těsně nad vaší hlavou - tím "stlačuje" vašeho Ducha blíže k zemi a symbolicky zadržuje jeho růst. Jinými slovy: Vy jste pro ní byla "dobrá kamarádka", když jste "nic neznamenala" a byla jste v pozici, kdy se vůči vám tato žena cítila nadřazená - to jí dodávalo sebevědomí. To, že jste jí nabízela svůj citový provázek, pro ni nemělo žádný význam. Za celou dobu se ho nechopila. Neměla vás ráda v pravém slova smyslu - SPÍŠ VÁS POTŘEBOVALA a byla na vás závislá.

Nad vaší hlavou se vytváří iluzorní oblaka, což značí naivitu a idealizaci povahy vaší přítelkyně. Dokonce z vašeho pole vybíhá vlnovka, která obtáčí (podobně jako břečťan) její mentální hák. Tím jste omlouvala její pokusy vás ponižovat, snažila jste se to ve svých očích jakoby obhájit a zlehčovat tak její chování. Chtěla jste dočasně namluvit sama sobě, že jde o omyl - nedorozumění.

Ta žena si vás nevybrala "za kamarádku" náhodou. Cítila z vás, že si nevěříte, jste idealistka a budete jí ochotně podporovat. Ve chvíli, kdy jste dostala šanci na kariérní postup, se vaše energie posílila a vyzdvihla. Od té chvíle jste se stala pro svou přítelkyni sokyní. Nejen, že neunesla váš úspěch, ale začala vás díky tomu nesnášet. Je to závist a žárlivost, co v ní podněcuje toto podivné a útočné chování. Chce srazit alespoň vaše sebevědomí, aby jste měla menší šanci uspět.

Je mi líto, ale nezbude, než se vzdát tohoto nerovného kamarádství a jít si vlastní cestou. Vždyť lidé, co nám nepřejí štěstí, dokonce se nás snaží zradit od našich cílů, se nemohou (ani při nejlepší vůli) počítat mezi naše přátele!

Odpověď: Děkuju Vám moc. Já bych to do ní nikdy neřekla. Až teď vidím co je zač. Hrozně moc mě zklamala nečekala jsem takovou podpásovku