Po čem muži touží

11.04.2023

Dotaz:

Dobry den Veroniko, navazal bych na nasi drivejsi komunikaci veci se v mem zivote vyvijeji, ale nejsem z toho uplne moudry, kam to cele smeruje, potreboval bych vice informaci ke vztahu mezi mnou a moji manzelkou, co se nam to posledni 2 roky deje, proc se nam to deje a kam nas to ma smerovat? Vec, ktera dlouhodobe pusobi nesoulad mezi nami, je partnerske fungovani, at uz na urovni fyzicke, tak primarne dusevni a vztahove, tam to skripe poslednich rekneme 7 let. Ten nejzasadnejsi problem, ktery v tom celem vnimam, je ten, ze me partnerka na urovni energii nebere jako autoritu, neprijima to, co ji rikam a vse si musim velmi tvrde obhajit a vybojovat, coz je dlouhodobe velmi vycerpavajici. Posledni priklad z tohoto tydne je ten, ze kdyz jsme spolecne resili, cim si prochazime a ja s ni sdilel, jak se citim a co to se mnou dela, tak jsem od ni uslysel: "Dobra, tak jestli tedy chces vzajemnou shodu v tom, co se deje, tak se musis hodne snazit, abys presvedcil to moje racio, ze to, co prozivas a pocitujes, tak opravdu je." Az o den pozdeji mi docvaklo, ze se vlastne opakuje ten samy vzorec, kdy partnerka automaticky neprijima to, co rikam, a ja si vse musim tvrde vybojovat a obhajit.

Od partnerky se posledni cca mesic drzim dale, jelikoz priblizeni k ni a jeji vpusteni do meho blizkeho prostoru mne oslabuje a dostava do zony nejistoty a strachu. Aktualne to vnimam tak, ze jsem na krizovatce, kdy chte nechte musim ucinit zasadni rozhodnuti a budto se naplno rozhodnout s ni nadale zustat a snazit se spolecne najit reseni a funkcni mod vztahu, anebo ze vztahu odejit.

Rozbor:

Přeji pěkný den, níže zasílám výsledky automatické kresby a rozbor. Vaší paní zde zmíním pouze okrajově, jelikož vy jste tazatelem a nepřísluší mi nahlížet do jejích niterných záležitostí. Každopádně vynasnažím se být co nejupřímnější v tom, jak vám napsat, co mi kresba ukázala.

Tedy nehledě na letitém soužití a samozřejmě i dětí, které spolu máte, se mi váš partnerský vztah zakreslil jako vyprahlá poušť bez vody, bez náležité citové výměny. Vaše paní je velmi pragmatická a přemýšlí ve prospěch udržení rodiny - je to její pravé já, nahlíží na vás dva jako na funkční celek zapojený do rodinného systému. To je její pravá podoba a reálná povaha. Vy naopak velmi postrádáte její pragmatizmus, jste muž, který je velmi měkkosrdcatý, každopádně jste uvíznul ve svých nenaplněných snech o romantické lásce a velmi to dáváte manželce najevo. Řešíte váš problém přes emoční výlevy svého nitra, tak jak je zase vám přirozené, ale vaše paní není takový naturel, aby se zaobírala vašimi vnitřními pohnutkami - připadá jí to jako nadarmo strávený čas, jelikož je PRAKTIK! Uvědomte si prosím, že po tolika letech manželství už nemá náladu na emocionální výlevy svého partnera, řeší to jednoznačně funkčně - chce udržet rodinu za každou cenu. Myslím, že to dobře víte, že ona od vás odejít ve skutečnosti nechce. To ale neznamená, že by vztah fungoval. Mezi vámi je zobrazeno osudové kolo. Jde tedy o osudovou známost, každopádně je vztah poznamenaný tvrdou rutinou bez možnosti úniku ze stereotypu. Jeho jiskra už vyhasíná a se vší úctou k vám - pohled do vaší aury mě ubezpečil, že ačkoliv se také snažíte vztah nějak svépomocí prohlubovat, tak vyprávění o svých pocitech vůči manželce jen zakrývá fakt, že vy už svou partnerku nemilujete jako dřív a poohlížíte se po ostatních. Vaše aura jasně ukazuje proudy energie, bažící po nové známosti. Vy vaší manželce už nevěnujete lásku v pravé důstojnosti, jak by si žena v její pozici přála, pouze oddalujete své rozhodnutí, protože se bojíte udělat jednoznačný předěl.

Tuším, že před delším časem, kdy jste měl na mysli jinou otázku, jsem již v rozboru viděla, že tento vztah je na okraji propasti, a vy jste věděl, že máte už nejvyšší dobu na to, abyste se do toho obul, ale i nyní je situace na stejně mrtvém bodě, jako tehdy. Naprosto chápu, že se jedná o velmi zásadní a nesnadné rozhodnutí, které tvrdě zasáhne všechny zúčastněné, ale nemarněte čas tím, předělávat charakter vaší paní ke svému obrazu tak, abystě měl pocit, že vás lépe chápe - že je ženou, kterou jste si vysnil. Ona je sama sebou taková, jaká je. Někdy se stává, že co dřívě fungovalo, zkrátka odnese čas a máte pak pocit, že žijete v jiném vztahu, než jak jste si ho původně vysnil.

Já vás nabádám k tomu, abyste se zřekl svých bohulibých výmluv a přiznal si, jaké city k manželce ve skutečnosti chováte a pak to přiznal otevřeně i jí. To je nalévání čistého vína, nejdříve sám sobě, pak i jí. Jak to víno chutná, záleží na jeho jakosti. Buďte chrabrý a využijte toho, co je dle numerických symbolů vám dané do vínku a především JAKO CELOŽIVOTNÍ VÝZVA - je to symbol čísla 4 "Vladař". To je jakýsi otisk vaší nedokonalé charakteristiky, která nabádá kde je co zlešovat a opravovat ve vaší povaze. Vladař vás vyzval k hrdému a čestnému postoji vůči jakékoliv krizi, která se vás v životě dotýká. A uvědomte si, že vladař má právo veta. To je váš pancíř - vaše individualita, která tváří v tvář pravdě musí pečlivě zhodnotit, co je podle vás NEJVÍC FÉR a s přímočarým odhodláním pak radikálně jednat. Vladař se nesmí nechat smýkat okolnostmi ani osobnostními manýry své povahy, protože jeho jádro je pevné a úmysly i činy rovné tak, aby jako opravdový vládce se sobě hrdě díval do tváře a nemusel nic skrývat, nebo se ve skrytu duše stydět. To je vaše výzva pro tento okamžik.

Proto vám doporučuji, abyste si uvědomil, že vaše upřímnost k sobě sama jako jediná může dát náležitý podnět pro důstojnou rozluku, nebo (jak sám rozhodnete) pro obnovu vaší lásky, což by ale znamena dát si jeden celý rok, v jeho průběhu by bylo nezbytností dát do vašeho vztahu vše a naplnit vaše dny novou romancí. Možná by se mohlo stát, že mi napíšete, že jste si nakonec uvědomil, že svou ženu moc milujete, ale já se strany kresby obávám, že váš pohár vína už je vypitý skoro do dna. Šance na obnovu jsou velmi malé.

Znám nemálo mužů, kteří mi například říkali, že se do své ženy - po tom co se rozešli, zamilovali znovu. Ale to byla falešná láska ve 100% případů, které jsem viděla. Byla to spíš nutkavá potřeba znovu toho druhého vlastnit, protože už se nenabízí na podnose každodenní rutiny den co den, ale uniká a dokonce nalézá štěstí v jiné náruči, což je pro mnoho lidí velmi ponižující pocit a chtějí ztraceného partnera znovu přivlastnit pro sebe.

Veřím, že nic takové ale nebude váš případ, a že mi za čas napíšete nové sdělení o vašem konečném rozhodnutí a nalezení své vnitřní důstojnosti a pevné cti. K duchovně založenému člověku tato vlastnost patří více, než oči, rozmazané slzami sentimentu...

Přeji vám jen to nejúspěšnější řešení a především čestné a upřímné vyjasnění vaší bouřlivé situace pro obě strany!

Odpověď:

Dobry den Veroniko, velmi dekuji za Vas vhled do cele zalezitosti, ktery odpovida tomu, jak se veci skutecne maji a jak je i ja uvnitr citim, ted nezbyva nez se vsemu postavit celem a ucinit patricne kroky, ktere budou sice bolet, ale budou zaroven ozdravne a smerujici kupredu - preslapovani na miste k nicemu nevede. Moc dekuji a at se Vam dari :)