Partnerská krize jako výzva...

16.09.2020

Dotaz:

Dobrý den, zajímal by mě obrázek mého manželství, protože s manželem poslední dobou není už k vydržení. Je na mě arogantní a pořád něco vyčítá, já ztrácím nervy a pak se hádáme. Chci aby trávil víc času s rodinou i po tolika letech chci náš vztah zachránit, několikrát jsme totiž byli skoro na rozvod. Zachránila jsem to většinou já a jediné co chci na oplátku, je trochu jeho pozornosti. Vůbec se o mě nezajímá, kritizuje a uráží mě. Má to vůbec smysl dál pokračovat, me někdy totiž připadá že ne..


Rozbor:

Přeji krásný den a posílám výklad k vaší kauze. Nemám příliš dobré zprávy, váš vztah se za ty roky společného soužití změnil spíš na společné "přežívání". Na obrázku si to ukážeme:

Vaše aura je vlevo a má vůči auře vašeho muže velmi silnou návaznost. Jste žena, která udělá téměř cokoliv, aby tento vztah přetrval a "žil" dál, i když není zrovna vzorem harmonické lásky. Není pro vás problém dělat ústupky, donutit se k sebezapření, ale časem pochopitelně toto jednání ukáže i svou odvrácenou tvář. Ta se promítá především ve vaší solární pletení a mentálním poli. Ostré "bodliny", co směřujete vůči vašemu muži, vyjadřují váš hněv a podrážděnost. Citová nitka je náladová a podrážděná, občas umíte i vy sama partnera pěkně naštvat. Zároveň se k němu ale silně upínáte. Nedokážete si podvědomě představit, že by se vaše manželství rozpadlo a vy byste musela hledat nový smysl života sama za sebe. A zde narážíme na klíčový problém: VY MÁTE SMYSL ŽIVOTA VE SVÉM PARTNEROVI, A TO JE VELKÁ CHYBA. Nemyslím tím nic špatného, ale to, že se ho neustále snažíte "předělat ke svému obrazu", poněkud zhoršuje situaci. On nebude takový, jakého ho chcete mít. Bohužel... Vy jste dlouho žila v roli "trpitelky", která se v tomto vztahu sebe-obětuje, ale stejně, jako další ženy ve vaší situaci, nyní za své ústupky nesklízíte žádné uznání, žádnou podporu, žádný vděk, a tak to vypadá, jako byste svou investici udělala nadarmo a zbytečně. Partner to nechápe. Vidí situaci pouze svým zorným úhlem pohledu... A myslí především na sebe a na své zájmy.

Jak je na jeho auře znát, celou svou energii se snaží míjet vaší energii - vyhýbat se konfrontaci. Chce si žít svůj život podle vlastních pravidel a to, že se mu snažíte vstupovat do "jeho světa", ho nesmírně dráždí. Chce svou svobodu - za každou cenu. Z jeho pole nejdou téměř žádné energie vaším směrem. To je dost špatná situace pro partnerský vztah. Mnoho párů společně projde celým svým životem v takovém, nebo velmi podobném vztahovém modelu, a poté hrdě říkají, že spolu "vydrželi":-). Budiž, je opravdu záslužné, když lidé spolu procházejí mnohé těžkosti a neutečou při první nepříjemnosti. Na druhou stranu by měla základem této "vůle být spolu před všechny překážky", být jednoznačně láska. Někdy se partneři hádají, provokují jeden druhého, a jejich vztah je taková malá "Itálie". Přesto jsou jejich citová vlákna silná a pevná, a já u takové kresby vím, že i když mají mezi sebou rozpory, MILUJÍ SE A MAJÍ ZŮSTAT SPOLU... naučit se harmonii a vzájemnému respektu. U takového vztahu bývá časté, že i když se dotyčný pár dočasně rozdělí, osud je většinou stejně znovu svede dohromady. Když je totiž přítomna láska, mají být veškeré překážky a neshody překonané a stojí zato investovat čas a snahu. Tento rys se však ve vašem vztahu nevykytuje. Je to jednostranné usilování o udržení vaší vazby a postrádá vzájemnou interakci.

Nemám právo určovat, zda je vaše manželství životaschopné, ale mohu říct, že pokud nečekáte víc, než co už jste se svým manželem zažila, můžete takhle dál pokračovat mnoho dalších let - je to však přežívání, alespoň, co se citů týká. Žijete vedle sebe - ne spolu. Jestli ale chcete víc, bude třeba: Najít si vlastní náplň času, co vás bude bavit, mít svůj vlastní program a následně přestat na manžela vyvíjet tlak (který stejně ničemu nepomáhá), a pokud se jeho jednání nezmění, zauvažovat, zda nejít do nového života na vlastní pěst. Volba je zcela na vás...

Odpověď: Dobrý den, budu nad tím přemýšlet a musím uznat, že žiju pro něj a rodinu a časem jsem vypustila hodně vlastní invence a zájmů. Dala jsem mu všechno a ty ústupky o kterých píšete jsou pravda. Jsem pro něj moc dostupná a on si mě neváží je to tak?