S matkou a sestrou není kloudná řeč...

20.08.2020

Dotaz:

dobrý den paní Zikanová, mohla bych Vás ještě poprosit o dvě kresby, až budete mít čas. Proč nejsme schopné spolu se sestrou dobře vzájemně vycházet a spolu lépe komunikovat? Proč si s matkou někdy nerozumím ? ( nechápu její chování někdy, není schopná říci věci na rovinu, tak jak jsou) stačí to takto prosím ?..:o) mockrát děkuji


Rozbor:

Dobrý večer, níže posílám obrázek - vy jste uprostřed, zleva je vaše sestra a zprava maminka.

Váš vztah se sestrou je trochu rivalitní. Obě aury jsou naježené a to ukazuje, že jedna druhou svou přítomností dráždíte. Především solární pleteně spolu soupeří - ty nitky se chtějí propojit, ale pak se ihned dostávají do opozice. Vaše sestra se stále zaobírá sama sebou, ale i tak se vám pokouší "hodit" citovou nitku. Vy jí však odmítáte. Nemáte vnitřně zájem to pouto vytvořit - něco vám na sestře hodně vadí a nedokážete to překlenout. Z její strany je "úvazek" vůči vám v kořenovém systému. To je karmická návaznost. Ona má vůči vám osudové pouto. Taková pouta se tvoří většinou mezi dušemi, které v minulých inkarnacích spolu měly nějaký výrazný problém a úzká rodinná vazba je nyní nutí, aby se lépe naučily snášet jedna druhou a obrousit ty "hrany" konfliktu, jestli mi rozumíte...

Vy dvě jste však duše, které si jsou i vývojovým stupněm dost vzdálené. To pouto nebude nikdy příliš blízké - každá jste z jiného těsta, vaše názory na život a niterné postoje jsou příliš nesourodé. Nejste na stejné vlně a k tomu je mezi vámi ta opoziční vazba.

V takovém případě lze jen doporučit, abyste se pokusila podívat na váš vztah z vyšší perspektivy. Myslím tím v duchu požádat o pročištění vaší karmické vztahové vazby. Neznamená to v žádném případě, že byste vůči sestře měla nějakou povinnost ten vztah opravovat. Spíš na úrovni duší touto prosbou pomohla odstranit to napětí. Žádný zázrak to nejspíš nezpůsobí, ale mohlo by to pomoci k větší neutralitě této vazby.

----------------------------------------------------------------------

Vy a maminka (vpravo), máte vztah ale docela neutrální. Řekla bych, že z vaší strany se věkem velmi zmírnily všechny výhrady vůči ní. Zostřené druhé pole je nyní mnohem harmoničtější. Z vaší strany je tedy také větší vnitřní tolerance. Na maminčině poli jsou přítomna mentální oblaka. Může to být i věkem, ale žije trochu ve svém světe a splétá a probírá si v hlavě různé příběhy, spekuluje nad situacemi a v duchu si z nich dělá své závěry. Dalo by se říct, že vás poslouchá asi na půl ucha a zbytek si sama domýšlí, zaobírá se hlavně svými úvahami. Její energetický systém je dost zmatený a nevyvážený. Ta neupřímnost je dle mého názoru spíš strach s někým nesouhlasit. Maminka ráda přitakává, aby to "měla dobré" na všech stranách. Je "kam vítr, tam plášť".

Srdeční okruh ale naznačuje oboustrannou citovou výměnu. Máte se rády, i když vám mamka někdy leze svým chováním na nervy:-).

Kresba vlastně naznačuje, že vaše matka a sestra, jsou vývojově na velmi podobné vibrační hladině. Vy stojíte se svou energií trochu mimo. Nejsou vaše krevní skupina a těžko s nimi hledáte společnou řeč. S tím se ale příliš pohnout nedá. Je důležité to přijmout jako běžný jev, který mezi dušemi probíhá - někdy i mezi příbuznými. Můžete se narodit do rodiny, kde nejste vyloženě spřízněna ani s jedním členem. Své blízké duše nalézáte později - v partnerovi, dětech a přátelích. Zde je rodinná vazba především taková "čistička" nedořešených konfliktů a závazků z minulosti. Proto na sebe nevytvářejte žádný tlak a pokuste se na tyto vazby nahlížet víc nezaujatě a nebrat si tolik osobně jejich jednání. To většinou způsobí, že vztahy se "uhladí" a komunikace se stane mnohem schůdnější. Musí však vždycky být jeden člověk, který se toho úkolu nějak vnitřně zhostí a zaujme ten zralý postoj jako první. Už se mi mnohokrát osvědčilo, že lidé takto dokázali ve svých rodinách hotové zázraky pouze tím, že přestali reagovat na provokace a ta neutěšená pouta pustili. Už se je rozhodli neudržovat. Pak i ty méně zkušené a zralé duše začnou reagovat s větší lehkostí, protože už není nikdo, kdo by se s nimi chtěl přít... Doufám, že byl pro vás výklad srozumitelný:-)

Odpověď: dobrý den paní Veroniko, mockrát Vám děkuji za rozbor. No je to přesně, jak píšete. Něco mne i překvapilo. Rivalitu mezi sestrou vnímám ale to má ona potřebu se neustále poměřovat ....a já si po zkušenostech s ním už také nic nechám líbit a proto to tak pne. často útočí, že já za něco můžu atd.. ale na druhou stranu ona všechny mé pokrokové myšlenky výborně použije za vlastní (protože toho není sama schopná).. jediné, co mi vadí, že nechce, aby se více vídaly děti (a to si myslím dělá někdy až záměrně) vše se musí točit podle ní a ona musí vládnout. To jsou asi ty věci, co mi vadí. mockrát Vám děkuji, jste úžasná!! a přeji hezký den