Miluje mě ještě?

17.07.2020

Dotaz:

Dobrý den, Veru:-)

Mám na vás velkou prosbu. Týká se mého manželství. S mužem jsme svoji několik let, máme dvě děti. Naše rodina bych řekla že funguje dobře. Ale s manželem si někdy nevím rady. Je to hodný člověk, skvělý táta ale připadá mi někdy, že mi v tom vztahu něco chybí. Jako víc intenzity, vášně. Po této stránce se mi zdá, že to není mezi námi ono. Mě asi chybí trocha romantiky, nebo lásky? Vlastně chodím kolem horké kaše a chci se zeptat jestli mě manžel miluje, protože někdy o tom pochybuju. Byla byste prosím hodná a podívala se na náš vztah? Příspěvek zasílám na váš účet. Děkuji Vám předem za váš pohled..


Rozbor:

Dobrý den, když čtu o té horké kaši a dívám se na váš obrázek, napadá mě, že ve vašem případě "Nic není tak horké, jak se to uvaří":-) Vysvětlím proč.

S manželem (vpravo) máte silné citové propojení. MILUJETE SE! Vy (vlevo) jste ale mnohem víc emoční člověk, než on. Potřebujete komunikaci plnou bohatých citových výlevů. Toužíte vzbudit v partnerovi "kousek Romea", abyste se mohla cítit jako jeho Julie a vnést do vašeho vztahu ten nádech osudovosti. Chápu:-). Která žena by po tomto netoužila? Nedostatek těchto projevů vám trochu bere sebevědomí. Spíš než o partnerově lásce, pochybujete sama o sobě a své ženskosti. Vybrala jste si však muže, kterému dělá potíže vyjadřovat své city a být spontánní. Jeho solární pleteň je pevně kontrolována a usměrňována. Totéž se odehrává na srdci. Jeho láska se "nahušťuje" uvnitř jeho srdečního pole. Až po chvíli se z něj opatrně rozvíjí taková "stydlivá" citová nitka, která obezřetně proplétá nitku vašeho srdce. Znamená to, že váš partner byl vychován způsobem "slušného chlapce". Spontaneitu považuje za trochu nemístnou. Neslušnou. Má ve zvyku, chovat se dle formálních norem - a to i v soukromí. To ale neznamená, že jeho láska k vám je slabá. Pouze se projevuje trochu jiným způsobem, než toužíte.

Silně zabarvená oblast hlavy u manžela ukazuje na jeho velký smysl pro odpovědnost. Je ohromně starostlivý a umí být pevnou oporou. Sice vám asi nesloží žádné verše, ani vás nepřekvapí romantickou večeří při svíčkách, ale bude první, kdo vám pomůže, když se ocitnete v potížích, všechno zařídí, postará se... Je to muž - realista. Žádný snílek ani romantik. Jeho láska se projevuje velmi praktickým způsobem. Velkou výhodou tohoto vztahu je také silná komunikační vazba. Všechno spolu tedy můžete dopodrobna probírat a máte si vždycky co říct. Také oba uznáváte názory toho druhého. Ve vaší intimní sféře je propojení trochu slabší. Nečekejte na iniciativu partnera. On se bude zdráhat. Začněte sama podněcovat to, co ve vztahu postrádáte. Jelikož jste emocionální, pomáháte podvědomě svému manželovi aby pochopil, že projevy citů a emocí nejsou žádná hanba ani neslušnost. V tomhle jste protipóly. Váš partner vám zase ukazuje jiné podoby lásky, které živí vztah dlouhodobě a dávají mu "kořeny". Romantika a vášeň jsou bezpochyby nepostradatelné složky lásky, ale vztah samy od sebe neudrží. Někdy se dokonce stávají jen vábivým přeludem s bolestným vystřízlivěním.

Zkuste se podívat na partnerovu lásku k vám z tohohle pohledu. Myslím, že pak mnohem víc oceníte jeho přednosti a sama se přestanete bát své iniciativy:-)

Odpověď: Děkuji!!! Neskutečně se mi ulevilo. Máte pravdu. Manžel je přesně jaký píšete -praktik. Když potřebuju, vždycky je tu pro mě. Je to poklad. A výchovu měl opravdu hodně pedantskou. Jak si nevěřím, asi jsem si to začla všechno vykládat jinak, než to je. Budu na tom ze své strany pracovat a mnohokrát děkuji za to objasnění. Vlila jste mi krev do žil!