Manžel je zrádce, aneb Drtička snů

24.07.2020

                     Perlička z praxe

Když odepisuji tazatelům na dotazy a valná většina se pochopitelně týká jejich vztahů, probírám si v hlavě mnoho různých případů, jaké jsem měla "tu čest" řešit. Je škoda, že mi není dovoleno, podělit se s vámi o přímou konverzaci s mými "V.I.P. klienty", protože přicházíte  opravdu o hodně :-D. Napadlo mě, že i zprostředkovaná vzpomínka může být zajímavá, a tak dnes předkládám jednu kresebnou perlu z archivů mých kauz:

Šlo o jednu vcelku dramatickou komunikaci s jistou ženou, která se domáhala rozboru a kresby. Tuto ženu opustil manžel - našel si novou partnerku a pro manželku to byla rána z čistého nebe. Taková situace je velice těžká a bolestivá, takže jsem se vůbec nedivila jejímu roztrpčení. Ženy mi často píší o tom, jak je partner chladnokrevně zradil. Ony investují do vztahu všechno a najednou přijde obávaný řetězec okolností - nevěra - šok - deziluze - zloba - rozvod - žal. Jejich životy se rozsypou, jako domeček z karet. Tato dáma nebyla výjimkou. Byla očividně zhroucená. Když mi předala údaje a data narození, pochopila jsem, že kreslit aktuální interakci mezi dvojicí v rozvodovém řízení OPRAVDU NEMÁ SMYSL:-D. V takové kresbě lítají hromy - blesky, a ani já se pak nevyznám v tom, z které strany to tříská a burácí víc.

Došlo mi, že k rozuzlení takové situace se v kresbě musím vrátit časem nazpět. Do doby, kdy pár ještě skvěle a harmonicky fungoval - nebo alespoň... nějak fungoval:-). To mi dá obvykle odpověď na otázku, kterou si tazatel/ka pokládá stále dokola: "PROČ?" Proč se to stalo...

Na obrázek této konkrétní kauzy asi nikdy nezapomenu a jeho kopii předkládám všem čtenářům, jako svou osobní "perlu".

Partnerka je vlevo. Ano vidíte dobře: VLEVO - ta podezřelejší aura... :-). Vpravo je aura partnera.

Vím, že ženy se někdy chovají nevhodně. Umí být arogantní, kruté, promiskuitní, lžou atd... Zatím jsem však NIKDY u žádné ženy neviděla lásku k partnerovi, která sice proudí naplno do jeho srdce, ale jejíž vzhled se v celé délce podobá ostnatému drátu! Ta interakce připomíná obojek, kterým drží žena partnera doslova pod krkem, jako psa. "Ostňák" vysílá i do jeho solární pleteně. V auře partnera toto jednostranné napojení vytváří zřetelné trhliny - nemůžeme tedy v žádném případě popřít, že manželka svého muže milovala opravdu naplno: Až do roztrhání těla - přesněji do roztrhání těl - aurických těl partnera:-).

Jedná se zřejmě o velmi funkční mechanizmus, jehož kouzlo zajišťuje krotkost a poddanství. Protože když si představíme, že jsme omotáni ostnatým drátem v citlivých místech, každým pohybem riskujeme zranění. Jsme tedy dokonale znehybněni. Mohla bych tento ojedinělý jev nazvat nějak romanticky. Třeba "nitka poslušnosti", nebo "provázek pokorné lásky":-D. Ta kresba mi prostě vyrazila dech!

Partner je dle kresby velmi zodpovědný a přemýšlivý člověk (modrá výplň hlavy). Jeho druhé pole vytváří jemnou květinku. Snil si tedy své sny o romantické lásce a uchovával v sobě naději, že se jí jednoho dne snad dočká. Manželka je v tomto případě však učiněná "Drtička jeho snů". Její láska k manželovi se podobá vztahu vězeňského dozorce k trestanci, případně vazbě drsného psovoda vůči jeho psovi. Je to ultimátní vazba, co vyhrožuje: "Jen zkus udělat něco, co se mi nelíbí a já za ten ostňák trhnu!". No prostě láska, jako trám... pardon - "jako šrám":-).

Občas si vzpomenu na ten příběh. Komunikaci s dotyčnou dámou jsem tehdy vzdala velmi záhy. Zalekla jsem se, že by Drtička mohla trochu "podrtit" i mě. Někdy si představuji, jak asi pokračuje příběh jejího manžela... Doufám, že našel co hledal a je teď šťastný (pokud však ten nebožák přežil celý proces bez úhony). Na jeho manželku asi nikdy nezapomenu. Její "ostňák" se totiž zabodl i do mého srdce a tím si mě navěky získal:-D...