Manipulátor

22.01.2022

Dotaz:

Hluboce mnou otřásl poslední příběh o "Falešné lásce a pavoučí síti". Tento příběh, do něhož jsem se vcítila tak, jako bych byla jednou z jeho obětí a bylo mi příšerně, ve mě vyvolal velmi nepříjemnou vzpomínku na vztah, který jsem měla před lety. Šlo o muže, kterému pravděpodobně nešlo o sex, a který nebyl ženatý, ale šlo mu o něco jiného. Nejprve jsem se do něj bláznivě zamilovala a považovala jsem ho za svojí spřízněnou duši, na kterou jsem celý život (po který jsem prožila samé neutěšené vztahy) čekala, považovala jsem ho za největší a nejkrásnější lásku svého života, tu definitivní a pravou. Úplně mě "opil" svým přístupem. Věřila jsem mu každé slovo, i to, že mě miluje a že jsem jeho vyvolená. Protože neměl nic, neměl jiné bydlení ani útočiště kromě mého bytu a nesnažil se to nijak řešit, byl gambler a já bych kvůli němu nakonec přišla na mizinu, zaplatila jsem mu ubytování jinde (sám neměl ani vindru, jen dluhy) a nakonec jsem se s ním rozešla, protože nedodržel slib, že už nebude sázet a chtěl ode mě opět peníze na úhradu dluhu ze sázení, který si udělal v práci, kde měl na starosti pokladnu. Srdce mě příšerně bolelo, protože jsem to tak nechtěla, byl to jedině pud sebezáchovy, stále jsem ho šíleně milovala a bylo mi ho líto. To, co nastalo pak, to, co mi napsal ve chvíli, kdy jsem od něj chtěla vrátit alespoň část jeho dluhů, které si u mě nadělal, protože jsem přišla o všechny peníze, bylo tak tvrdé vystřízlivění a tolik mě to bolelo a zranilo, že jsem skončila na pár týdnů na psychiatrii - v blázinci, kde jsem byla společně se znásilněnými ženami, neboť můj případ byl hodnocen jako duševní znásilnění. Trvalo mnoho let, než jsem se z toho úplně dostala a zapomněla. A když jsem dnes četla příběh té ženy s pavoučím mužem, napadlo mě, že by mohlo čtenářky Tvého webu zajímat, co se stalo mně a varovat je před muži, kteří jsou galantní, oduševnělí, pohlední, udržovaní, velice inteligentní, laskaví, zábavní, empatičtí, sečtělí, velmi slušní a distinguovaní, elegantní, přitažliví, zdají se být zamilovaní a zdá se, že by neublížili ani mouše - ani slovem, zdá se, že jsou oběti nepřízně osudu a současně jsou to závislí gambleři (či alkoholici) a slibují na svou čest, že s tím nadobro skončili.Proto, aby ty ženy nedopadly podobně, jako jsem dopadla před lety já, protože přesně takový byl ten "můj" muž. Moc by mě zajímalo, v jakém duchu se nesl náš tehdejší vztah a jestli ke mně alespoň zpočátku cítil lásku a přitažlivost a úctu, anebo to byl z jeho strany od začátku pouze kalkul a snaha o zneužití důvěřivé zamilované ženy a já byla jen naivní a citově vyprahlá žena. Mockrát děkuji za rozbor.

Rozbor:

Děkuji moc za tvou ochotu, sdílet svůj příběh s ostatními! Jdeme se podívat na rozbor aurického projení mezi tebou a tímto mužem v čase, kdy váš vztah probíhal v plné intenzitě:

Přítelova aura vlevo vykazuje jasné známky manipulace. Z jeho polí vůči tobě "vyšlehly" jakési ostré háky, které se v podobě jehlic zabodly do tvé aury. Tento jev znázorňuje "uchopení" energie druhého. Když se takový hák uchytí v auře, žena je svým způsobem paralyzována na citové a emoční úrovni. Dalo by se to přirovnat k momentu, kdy pavouk již drží svou oběť a do jejího těla vpraví svůj jed. Tak i žena v této situaci náhle jedná, jako zbavená své vlastní vůle a její psychika se podlamuje stále víc. Problém této vazby spočívá hlavně v tom, že vnější dojem - chování a komunikace manipulátora, PŘÍMO ODPORUJE vnitřním pocitům, jaké takový člověk v druhém vyvolává. To je dobře vidět na tvé auře, které harmonicky reaguje pouze v oblasti druhé čakry - tedy v emocionálně-sexuální přitažlivosti. Solární okruh i srdce se snaží uniknout vlivu toho muže. Energetický systém "cítí" agresivní invazi a snaží se "vyvléknout" z jeho vlivu.

Zaslepenost láskou vznikla ve tvém případě především skutečností, že ti zájem přítele nesmírně lichotil. Působil na tvé ženské sebevědomí.To vyjadřuje květnatá energie na druhém poli. Zamilovala jsi se, ale byla to spíš láska na bázi tělesné přitažlivosti, nikoliv citového propojení! Na mentálních polích lze vyčíst, že tento muž se opravdu naboural do tvé psychiky a cíleně tě klamal. Tvé mentální pole zcela podlehlo a zahltilo se vnitřním tlakem, jaký si uvnitř tohoto vztahu cítila, což přispělo k duševnímu kolapsu, kterým celá situace vyvrcholila. Opět se dostáváme ke klíčovému místu a poznávacímu znamení manipulátora: Oběť uvnitř prožívá (zpočátku iracionální) stres, jenž se absolutně neslučuje s vnějšími projevy manipulátora. Oběť má potom pocit, že se asi zbláznila, protože pro její vnitřní pocity "ohrožení", neexistuje reálné vysvětlení. Může to probíhat už od počátku vztahu, kdy je manipulátor nesmírně galantní, zdánlivě na úrovni, imituje dokonalou duševní souhru, koníčky, životní filosofii, atd... aby se se svou obětí co nejvíce ztotožnil a ona se mu otevřela. Tím manipulátor získává maximální přístup k jejím finančním, nebo osobním zdrojům (což vidíme na prvním kořenovém poli, které je u tvého přítele extrémně silně napojené do tvého "teritoria"). U většiny takových případů se projevuje "povytažení" horní části pole nad hlavou, které je provázené nepřirozeným zúžením a deformací daného okruhu. Dalo by se to přeložit tak, že dotyčný člověk používá sílu svého Ducha a inteligenci ke zhoubným záměrům, kterých si je plně vědom. Proto se tato část aury stává zákonitě defektní.

Je těžké určit, zda manipulátor VŮBEC DOKÁŽE milovat druhého člověka v pravém slova smyslu... City těchto lidí jsou téměř vždy zablokované a jim samotným z velké části nepřístupné, i proto jim CHYBÍ EMPATIE. Vyhledávají obvykle citově bohaté jedince, jejichž silná emoční účast dočasně zaplní vnitřní prázdnotu, kterou manipulátor pociťuje. Vztah ze strany tvého přítele nebyl úplně chladný. Rozhodně jsi se mu zalíbila. To nic nemění na faktu, že duši toho muže ovládá vnitřní "vampír". Symbolické bažení po krvi nikdy nedokáže ovládnout a jeho oběť se probouzí každé ráno o něco slabší, než byla předešlý den. Nedokáže vysvětlit, co se s ní děje a zkraje jí vůbec nenapadne, že člověk, co něhož se zamilovala, jí tajně bere zdroj životní síly. Ve chvíli, kdy dojde k děsivému zjištění a odhalení JEHO DVOJÍ IDENTITY, bývá oběť natolik emocionálně vysílená, že nová fakta ji mohou psychicky naprosto zlomit. Čím déle takový vztah trvá, tím těžší rány na postižené oběti zanechá... Nyní už máš za sebou tuhle tvrdou zkušenost, co tě měla poučit a objasnit toto téma ve tvé duši, aby jsi se UŽ NIKDY NENECHALA OVLÁDNOUT PODOBNĚ DEFORMOVANOU OSOBNOSTÍ, JAKOU BYL TVŮJ PŘÍTEL... DŮVĚŘUJ - ALE PROVĚŘUJ!