Mám pochybnosti o svém guruovi

25.07.2020

Dotaz:

Ahoj Verčo. Už jsme se spolu bavily o jednom mém kamarádovi, spíš známém. On se hodně zaobírá duchovnem a mezi námi "duchovními hledači" je jako taková autorita - něco jako náš guru. Vede meditační hodiny, sám hodně taky medituje a umí přijímat a taky předávát lidem vzkazy zezhora ..co má kdo udělat, co si vyřešit a tak dá. Jenže! Už párkrát se mi stalo, že mi něco radil a někdy i dost drsně a já jsem měla pak divný pocit, že mi to úplně nesedlo. Prostě nevím, jestli je to moje ego, které se jakoby vzpírá té jeho vysoké vibraci, nebo je možná i u něj nějaký problém. Už se mi totiž taky stalo, že jsem se nechala oblbnout někým, kdo vypadal moudře a duchovně, jenže to tak vůbec nebylo akorát se to provalilo až později. Tak se ptám a prosím, jestli byses podívala, jaký to je člověk. Jestli má smysl, abych se řídila jeho radami a brala ho vážně? Taky jsem si vzpoměla, že i když má partnerku, tak nemá problém být občas i s jinými holkami. No chci nechávat každému svobodu, ale je to promě otazník tenhle člověk.. Klidně můj dotaz zveřejni, ale prosím vymaž všechny detaily, nechci nikomu ublížit.


Rozbor:

Moc tě zdravím a děkuji za tvou důvěru. Nemusíš se vůbec bát. Vše je anonymní. Předně chci napsat, že velmi nerada zpracovávám takové dotazy, pokud se někdo vyptává na další osobu jen tak. Ale zde chápu, o co jde - je to jiná situace. Vím, že tě velmi zajímá osobní rozvoj a chceš se mu věnovat. Když už vložíš svou důvěru do něčích rukou, vydáváš se (byť částečně) tomu člověku všanc. V rámci osobního rozvoje je to obzvlášť citlivé téma. Zde se pracuje na úrovni jemných energií a niterných pocitů, jedná se tedy o oblast, kde je člověk obzvlášť zranitelný, protože odhaluje své nitro. Pak předpokládá, že jeho "guru" vidí věci lépe a dál. Žák se opírá o jeho vědomí a má skon k nekritickému následování. Co se ale stane, když se z učitele vyklube někdo jiný, než kým se navenek zdá být? Podívejme se na obrázek:

Když už se člověk rozhodne být lídrem a učitelem druhých, bere tím na sebe obrovskou zodpovědnost - to není jen tak! Aura takového člověka by měla přinejmenším vykazovat první základní rys a tím je HARMONIE. U tvého kamaráda a učitele můžeme už na první pohled vidět "vyšinutí" jeho energií z rovnováhy. To je první varování. Solární pleteň je velmi silná - silnější, než srdeční okruh. To je u člověka, co pomáhá a vede lidi, přinejmenším k zamyšlení. Naznačuje to, že tento muž rolí "gurua" zřejmě živí své sebevědomí - to je druhé varování. Jeho druhé (emocionální a sexuální) pole, vykazuje nadměrnou aktivitu. To značí, že neovládá své pudy - třetí varování. V jeho auře se hromadí tmavá oblaka, v nichž se rýsuje obrys nízké cizorodé energie, která do jeho aury vůbec nepatří. Je tedy velmi pravděpodobné, že informace "shůry" (jak píšeš), přicházejí z naprosto jiného zdroje, než si tento člověk myslí. To je čtvrté a poslední varování. Myslím, že pokračovat už ani nemusím...

Takže tady máme člověka, který si opravdu velmi věří, role autority ho uspokojuje. Zároveň má sklony k promiskuitě a přijímá prapodivné informace z pokřiveného zdroje. Jeho aura se těmito aktivitami stala hostitelem cizí entity. Je mi líto, ale vše nasvědčuje tomu, že tento muž se pasoval do pozice, která mu nepřísluší. Chápu, proč to tak je. Už jsem se s tímto jevem setkala mnohokrát. Jeho korunní oblast - temeno hlavy, je velmi vysoké. Tento ukazatel nám sděluje, že ten muž je velmi vyspělá duše a ostatní mají přirozeně sklon ho následovat a poslouchat ho. Jemu je tato role velmi přirozená. ALE POZOR! Jeho duše je sice vyspělá, ALE JE NA SCESTÍ! Jeho úmysly nejsou čisté.

Chci tě varovat - drž se od toho muže dál a buď obezřetná k jeho radám. Důvěřuj pocitu, který tě donutil napsat mi tento dotaz. Je to hlas tvé intuice - to je totiž ten nejlepší a nejspolehlivější "guru", jakého si člověk vůbec může přát:-D!

Odpověď: Uff...no to je teda síla. Děkuju moc. To co píšeš, jsem opravdu někde uvnitř tušila a děkuju za potvrzení. Ještě že sem se do ničeho nezamotala. Zase mi to jen ukazuje, že musím dávat víc na svůj instinkt, ne na duchovní řeči nenechat se opít rohlíkem:-) Moc díky ještě jednou. Jsi zlato!