Mám zůstat, nebo odejít?

30.07.2020

Dotaz:

Dobrý den, moc prosím o Vaší kresbu. Jsem v situaci kde nevím kudy kam a jak se mám rozhodnout. Jsme s partnerem skoro 7let. Věříme si a bylo mezi náma silné pouto, láska i přátelství. No a on ujel s naší společnou kamarádkou. Tvrdil mi že to byl omyl a šlo jen o sex a že mě má pořád rád a já nevím jestli ho mám vzít spátky. Náš vztah je pro mě náročný že všechno táhnu po finančiní stránce, přítel totiž pořád mění práce a nikde nevydrží.Jinak si rozumíme a zažili jsme hodně hezkeho.Těžko se mi rozhoduje a tak bych chtěla moc váš názor. Díky!


Rozbor:

Dobrý den. Děkuji za dotaz a zkusíme to společně rozklíčovat. Já vám bohužel žádné definitivum dát nemohu, ale nastíním situaci co nejvíce jasně a srozumitelně tak, jak ji vyhodnotila automatická kresba.

Tak tedy! Vy - vlevo na obrázku, jste velmi rozumná a starostlivá žena. Bohužel těch starostí je na jednu hlavu opravdu hodně. Husté barvy ve vašem poli svědčí o velkém přetížení vašeho energetického systému. Jedna věc je, že všechno "táhnete" finančně, za další ale vidím, že ten vztah držíte pohromadě i vnitřně - psychicky. Váš přítel je pravý opak. Má takovou snivou povahu, co nesnese zátěž reálného světa - jeho mysl uniká do oblak a první pole je absolutně nestabilní. Vy jste naopak realistka s jasným smyslem pro odpovědnost. Připadá mi, že váš vztah supluje víc rodinnou vazbu (rodič a dítě), než milostnou souhru rovnocenných partnerů. Vy partnera svým vlivem tak trochu chráníte a on dál "pluje" ve svých představách. Nechce sestoupit nohama na zem. Doufá, že se o něj osud nějak postará sám a bojí se přijmout zodpovědnost - v tomto případě DOSPĚLOST.

Ten vztah je nesmírně nevyrovnaný. Vy jste nucena zastávat (až bych řekla) mužskou pozici a logicky tím cítíte velké vyčerpání. Přítel má tendenci vám za sebe předávat odpovědnost - přesně, jak to dělá dítě vůči rodiči. Chce žít svůj život nespoutaný jakoukoliv zátěží a jeho vazba vůči vám se v partnerské oblasti nyní odvíjí pouze přes solární pleteň. Je to jednostranná závislost: Jeho - na vás. Vy mu sice nabízíte "usmiřovací nitku", ale vaše druhé pole je zasaženo "šípem zrady" a srdeční i solární energie běhají zmateně sem - tam. To znamená, že dilema ohledně tohoto vztahu ve vás pozvolna bují delší čas. Vnitřně se cítíte přetížena a milostný úlet vašeho přítele byl spíš poslední kapka vaší trpělivosti, než náhlá příčina krize. Někde uvnitř máte pocit, že tento vztah už došel do finále...

U vašeho přítele se druhé pole stáčí stále mimo váš okruh. Není to muž, co by prvoplánově podváděl, ale je stále přitahován k té druhé ženě. Automatická kresba také naznačuje, že váš vzájemný intimní náboj byl za dobu vašeho společného soužití již vyčerpán. Ta vazba je spíš kamarádská, než milostná. Partnerovo srdce stojí na místě. Jeho citový provázek nesměřuje nikam - ani k té druhé ženě, ale bohužel ani k vám. Přítel se k vám chce vrátit, protože je na vás velmi fixovaný, ale ne proto, že by vás stále tolik miloval. On se jakoby bojí "ostřihnout" od vaší pečovatelské náruče. Vy ho emocionálně živíte a on si na to příliš zvykl. To však není rozhodně dobrý motiv pro vztah!

Chápu, proč mi píšete, že vaše vazba je hluboká. Jste si velmi blízcí svou životní filosofií. Jste dvě duše téměř identického ražení. Vaše setkání bylo osudové, a takové pouto se těžko roztíná. Problém je v tom, že jeden z vás je i se svou filosofií schopen zvládat reálný život a čelit světu, ten druhý však nikoliv. Za tu dobu společného soužití se to měl váš partner naučit - od vás. Měl vedle vás dospět a vnitřně dozrát z pozice "hocha", do role samostatného muže, který umí být oporou. To se dosud nepovedlo a váš přítel nedokáže být oporu nejen vám, ale dokonce ani sám sobě. Pokud vy sama ten vztah obnovíte, musíte počítat s tím, že se dál budete potýkat s jednostrannou odpovědností za vás oba.

Ať bude tedy vaše rozhodnutí jakékoliv, přihlížejte především k vašim vlastním představám o partnerství a o pozici, jakou si vy sama - jako žena, přejete v lásce zaujímat. Nenechte se ovlivňovat myšlenkou na to, že partner by si bez vás neporadil. Pak se jistě rozhodnete v souladu se svým srdcem!

Odpověď: děkuji moooc za obsáhlý a totálně výstižný rozbor!přítel je snílek to máte pravdu! někdy mi připadá že chce jen zůstat ve svém světě kde nejsou žádné problémy a nutnosti. Ta kresba mě ujišťuje o čem opravdu už dlouho přemýšlím, jestli má cenu stále za oba táhnout ten vztah..a donekonečna mít všechno na zádech, starat se o všechno sama. už bych si chtěla odpočinout a nic neřešit. Děkuji váš email mě nakopnul k řešení:)