Láska vs. vášeň

23.07.2020

Dotaz:

Milá Veroniko. Na tvých stránkách píšeš o "mrtvém" partnerství. V takovém vztahu přesně žiju já. Byla jsem vyhořelá citově i fyzicky, ale pak jsem potkala přítele. On je taky zadaný, má svůj vztah, ale netuším jak mu funguje. Moc o tom nemluví a já se ani neptám. Vedle něj jsem zase ožila a vrátila se mi chuť do života a energie. Stali se z nás milenci a pořád to trvá. Nechci od toho nic očekávat, ale i tak ve mě hlodá otázka - jestli jde víc než jen o sex. Bylo by možné se podívat, jak se ke mě můj přítel staví a co ke mě doopravdy cítí? Už si život bez něj úplně nedokážu představit.


Rozbor:

Ahoj! Léto asi přeje milostným románkům:-D No! Takže to, že sis našla milence, jako kompenzaci nefunkčního manželství, je častý postup mnoha dalších lidí, se kterými jsem kdy řešila jejich vztahy. Nijak to nehodnotím, protože každý si potřebujeme projít svého času určité zkušenosti... Ty sis vybrala tuhle cestu a budeš tedy nést důsledky, jaké takové rozhodnutí vyvolá.

Píšeš, že jde prozatím jen o sex, ale na tvém poli (vlevo) jasně vidím, že sice navenek se snažíš "statečně" držet této myšlenky, ale tvé srdce "lítá" doslova jak splašené sem-tam a vytváří vůči příteli bohatý citový obláček. Jsi zamilovaná a jsi v tom až po uši! Celá tvoje aura se natahuje k tomu muži. Velmi toužíš po tom, aby v tom BYLO NĚCO VÍC. Dokonce tvé kořenové pole se "naklání" směrem k příteli, chytá se ho. Představuješ si společné soužití s ním a všechno, co patří k plnohodnotnému vztahu. Hledáš v tom vztahu podvědomě záchranu ze své situace.

Ráda bych ti napsala, že přítel je na tom stejně, ale kresba to nepotvrzuje. Jeho srdce se nechce zaplétat. Nechce tě pustit do svého života. Spojení přes druhé pole je evidentně dost silné z obou stran. Je to tedy milostné vzrušení, které už teď zaměňuješ za lásku. U přítele jde tato oblast dvěma směry. Pokud bychom předpokládali, že ten druhý provázek směřuje k jeho současné partnerce, znamenalo by to, že mají naprosto funkční manželství se vším všudy. V jiném případě udržuje několik vztahů souběžně. Na druhou stranu, energie v jeho komunikaci a hlavě jsou čisté. Proto předpokládám, že ti přítel nic neslibuje, ani tě neobelhává. Počítá s tím, že i pro tebe je tento vztah jen milostným zpestřením, nic víc. Takhle se tedy situace (dle kresby) má.

Nalož s tou informací, jak uznáš za vhodné. Jen buď opatrná. Neslibuj si od toho vztahu příliš. Pro tvého přítele to není láska. Je to jen chtíč - tělesné vzplanutí. Ty do toho jdeš svými city, i když se snažíš je krotit. Snadno se může stát, že ti ten vztah zlomí srdce, až vlna vášně pomine. Snad ti můj rozbor pomůže k větší obezřetnosti a přehodnocení situace - i když zamilovaným lidem se vždycky radí těžko:-D!

Odpověď: No, tak teď babo raď:-) budu se snažit držet se zpátky, ale v koutku duše doufám, že přecejen z toho kousíček štěstí kouká, díky za tvé postřehy