Láska a hračkářství ve snech

14.10.2020

Dotaz:

Ahoj Verunko, ráda chodím na tvé stránky. Dává mi to naději a útěchu na bolavé srdíčko. Mám totiž přítele a nevím si s ním úplně dobře rady, protože je docela složitá osobnost a já se sebe pořád ptám, jestli to s ním má cenu a jestli mě má vůbec aspoň trošku rád. Umí být hrozně romantický a tím si mě získal, já totiž romantická jsem:). Vytvoří krásnou atmosféru a dokáže být k ženě pozorný. Dostávám od něj kytice růží při každé návštěvě a také mě těší jeho komplimenty které jsem od bývalého partnera nikdy neslyšela.

Bylo by to ideální KDYBY v našem vztahu nebylo pár nejasností, které mi dělají starosti. Nejvíc mě asi trápí to, že mě nechce seznamovat se svojí rodinou a dokonce ani s přáteli. Když se ho na to ptám, tak se vždycky vyhýbá odpovědět a je podrážděný. Naše setkání jsou více méně víkendová, protože má prý hodně práce a já to chápu, ale jsme spolu už pár měsíců a nikam se to nepohnulo (co se týká množství společného času).

Někdy je vřelý, pak zase odtažitý, pak se mi omlouvá, že je protivný kvůli práci. Jindy je ale tak neurvalý (slovně), až mě to vyděsí. Já se ho snažím co nejvíc chápat, ale už je to na mě dlouhé a únavné.Toužím po zázemí a ne být pořád v nejistotě. Přítel mi přiznal své psychické potíže (prý se s tí už léčil) a taky že zkoušel nějaké drogy,ale že je to dávno za ním.Moc o sobě nechce mluvit a celé je to pro mě takové zvláštní. Dokonce jsem se ho jednou zeptala, jestli nemá i někoho jiného než jen mě a na to vůbec neodpověděl. Jen mi řekl, že když s ním nejsem spokojená, nic mě u něj nedrží a můžu klidně odejít, tím mě hrozně ranil. To se stalo ale jen jednou a pak se mi omlouval. Stále doufám ve zlepšení, ale pomalu ztrácím naději..

Má náš vztah smysl a má mě přítel rád? Co je to vlastně za člověka? A abych nezapoměla taky se mi zdává poslední dobou sen o hračkářství a v něm si vybírám nějaké panenky a plyšáky (to jen kdyby náhodou nějak mohlo souviset s naší situací:) moc ti děkuji, když budeš ochotná se na to podívat, nebo třeba i vyložit kartičky, jak se náš vztah bude ubírat dál?


Rozbor:

Moc tě zdravím a velmi mě mrzí, že pro tebe nebudu mít příznivé zprávy. Obrázek tebe (vlevo) a přítele (vpravo), mi ukazuje milující ženu a nevyrovnaného muže, který má tolik problémů sám se sebou, že pro někoho dalšího v jeho životě zbývá jen velmi málo místa:

Možná bych začala tvým opakovaným snem o hračkářství. Takový snový symbol může mít mnoho významů, ale v některých situacích jsou hračky vyjádřením naší "vnitřní nezralosti - dětinskosti - naivity". Tento význam plně odpovídá tvému vztahu k příteli. Miluješ ho se slepou důvěrou. Tvé citové pole je silné a odhodlané všechno zvládnout. Když se tvé citová spirála pokouší prostoupit do jeho pole, náhle se "zabrzdí". Jinými slovy - vždy, když už si myslíš, že se přítel otevřel tvé lásce a je sdílnější, stane se mezi vámi něco, co tě zarazí a odradí. Jsou to VAROVNÉ UKAZATELE a projevují se v krátkodobých i dlouhodobých vztazích, aby upozornily milujícího člověka na citovou investici, která se může ukázat jako zbytečné plýtvání energií..., protože jeho/její partner nehraje čistou hru a city neopětuje tak, jak si protějšek zaslouží.

Vím, že tě tvůj partner velmi fyzicky přitahuje a ty zase přitahuješ jeho. Bohužel hlubší perspektiva tohoto vztahu se mi v kresbě neukazuje. Přítel je muž plný vzteku a křivdy, a také určitého pocitu vlastního selhání. Nedokáže tě milovat, nemá totiž rád ani sám sebe. Tmavé proudy energií na srdci napovídají, že někdy sám sebe vyloženě nenávidí a pak nenávidí i všechno a všechny okolo. Zvykl si na tvou lásku a přízeň, ale není schopný ti nabídnout totéž - tedy plnohodnotné a důstojné místo ve svém životě. Není to člověk, kterému bys mohla důvěřovat. Dokáže být milý, ale jeho pozorné chování zastírá a jaksi oddaluje odhalení pravdy o vašem vztahu a hodnotě, kterou mu přítel přikládá. Ta hodnota není valná. Dalo by se říct, že se spíš podvědomě sytí tvou emoční silou a čerpá z ní, protože jeho emoce jsou plné frustrace a zloby.

Co je však nejdůležitější: Mentální a duchovní obraz vašich polí se zásadně liší. Na obrázku je to jasně zřetelné. Tvé psychické pole je vysoké a pevné, ale u tvého přítele je velmi nízké. Tento zákres symbolicky vyjadřuje NESOURODOST MEZI VAŠIMI DUŠEMI. Jejich vývojová úroveň je příliš rozdílná.

A tak je to u vás... nehodíte se k sobě. Nemáte stejné, ani podobné hodnoty a pohled na svět. Ty podvědomě toužíš svému příteli pomoci, protože jsi pokročilejší duše. Ale postupem času zjistíš, že se přítel vrací tam, kde byl na začátku. Duše každého z nás totiž musí zdolávat překážky, které jsou adekvátní jejímu vývojovému stupni. Nemůže přeskakovat o několik schodů dál, aniž by zvládla základní výzvy ve svém osudu. Ty nikdo přeskakovat nemůže. Může je však urychlit, pokud bude ochoten na sobě velmi intenzivně pracovat. I tak jsou nám však vždy mnohem bližší lidé, kteří se vývojově pohybují na shodné, nebo velmi podobné úrovni, protože přirozeně chápeme jejich myšlení a jednání. Takoví lidé nás ve výsledku přitahují. Ty svému příteli nerozumíš. Je pro tebe jako kniha, napsaná nesrozumitelným jazykem. To proto, že se jedná o duši, příliš vzdálenou tvým vnitřním hodnotám.

Buď obezřetná a respektuj hlas svých pochybností, které ti jasně naznačují, že tvůj přítel je zcela jiná krevní skupina a rozdíly vašich povah nelze přejít jen vírou v sílu lásky. I láska pro sebe potřebuje živnou půdu, aby mohla vykvést... Hledej pro sebe muže, který bude hrdý na to, že tě smí představit svým blízkým a v jehož psychice nebudeš muset nijak tápat... podobně, jako mi píšou někteří lidé, kteří si s partnerkou, nebo partnerem rozumí tak dobře, že si téměř čtou myšlenky, protože podvědomě cítí, co se odehrává v psychice toho druhého:-)....

Odpověď: Verunko, tvá rada mě hodně rozesmutnila, ale dotkla se mého srdce i v dobrém. Naivita je můj celoživotní problém-asi:)....... Nevím kde hledat muže co by mi tak dobře rozuměl, ale ani nechci zůstat s tím co si mě neváží a tolerovat jeho věčné nálady a vzteky. Párkrát jsem si představila, že kdyby jsme měli společnou domácnost, jak by to asi vypadalo. Docela bych se toho bála.:/

To, že je náš vztah spíš o přitažlivosti a sexu je už i pro mě jasné. Bolí mě to ale musím jít dál i s rizikem, že toho pravého třeba nikdy nepotkám. Moc mě podpořilo že píšeš, jak někteří partneři dokážou být sehraní. Tím aspoň věřím v pravou lásku, co se nemusí pořád ponižovat a dokazovat něco. Byla bych moc ráda, kdybys na stránky dávala víc příběhů o šťastných párech:) Jsi moje světýlko na konci tunelu:) S láskou...

Rozbor: Moc ráda bych na stránky dávala šťastné příběhy, ale díky tomu, že přes automatickou kresbu řeším především nejasné a problematické situace, mi lidé píší převážně své problémy, tak to zkrátka je:-) A také mnoho z těch, jejichž příběhy jsou i ukázkou krásných vztahů, které po mnohých potížích nalezli, nechtějí z různých důvodů své příběhy zveřejňovat. I tak ti chci napsat: ŠŤASTNÉ VZTAHY EXISTUJÍ A SPŘÍZNĚNÉ DUŠE SE DŘÍVĚ, ČI POZDĚJI NAJDOU! Nenacházejí se však na každém rohu, proto jsou pro nás tak mimořádné:-)