Když najdeme své pravé štěstí

17.09.2020

Dotaz:

Veru, moc vás zdravím a obracím se na vás jako na vztahovou specialistku:) Ty rozbory jsou super a když čtu zpětné vazby, tak koukám jak blázen, jak to z té kresby dokážete přesně vyčíst. Já a můj manžel jsme svoji už hezkých pár let a dovolím si říct, že se pořád máme rádi, ale už se asi ničím nepřekvapíme. Ale možná jo a to bych ráda od vás věděla. Po letechuž vášně zmizely a manžel není tak vášnivý, jako dřív ale chová se ke mě hezky někdy až moc:) Můžu pro náš vztah ještě něco udělat a pomoct nám, abychom byli šťastnější ?

Totiž já jsem spíš iniciátor všeho dění, manžel je víc kliďas a možná to někdy přeháním s tou aktivitou, ale jinak se mi zdá že je pořád mezi námi láska, snad nikam neutekla:) Tak moc prosím o váš nezaujatý pohled na nás dva, co bych mohla zlepšit k manželovi a našemu vztahu?


Rozbor:

Dobrý den, děkuji za váš milý dotaz a veřte mi, že nejsem žádná "vztahová specialistka"!:-D A myslím si, že to ve své podstatě není nikdo! Pokud totiž radíme se vztahy druhým lidem, máme obvykle odstup a naše nezaujatost nám umožňuje, vidět situaci víc objektivně (jistě, kvalita našeho názoru se odvíjí i na naší schopnosti, neprojektovat do úsudku naše subjektivní názory:-)). Když jsme však emocionálně vtaženi do jakékoliv situace, tápeme v ní všichni stejným dílem! Výhoda automatické kresby je ale nesporná a tak se pojďme podívat na vaši lásku z nezaujatého hlediska:

Když jsem kreslila váš obrázek, zachvátila mě vlna něhy. Přesně tak by se dal popsat charakter vaší vzájemné lásky. Vy sama (vlevo), jste nejen iniciátor, ale přímo neřízená střela! Máte ve svém věku tolik energie a životního náboje, že by vám je mohl závidět kdekdo v polovičním věku! Váš partner je spíš přemýšlivý a rozvážný člověk... Je třeba pochopit, že každý máme "nadělený" jiný stupeň vnitřní vitality. Váš manžel nemá tudíž už tolik fyzických sil, aby držel krok s vaším osobním nábojem. I PŘESTO... Mezi vámi dvěma stále plane ohýnek smyslného napětí a vaše citová vazba je nesmírně silná a neochvějná! Je to Láska s velkým L! Mnoho mladších párů by se na vašem vzoru mohli učit, jak má opravdu kvalitní vztah vypadat. Potkali jste se ve věku, kdy jiní truchlí nad ztrátou mládí a motivace, ale vaše interakce je jasným důkazem, že nikdy není pozdě a "TO PRAVÉ" může potkat člověka i ve chvíli, kdy už si myslí, že jeho život mu nabídl vše co mohl, a nic dalšího - krásného, ho již nepotká...

Váš manžel a jeho rozvaha občas krotí vaši impulzivní povahu a vy do jeho klidu naopak vnášíte zdravou dávku "napětí" a vzrušení. Jste nesmírně harmonický pár v duchu přísloví: "Hledali se, až se našli":-). Partner vůči vám nešetří krásnými a laskavými slovy, je k vám velmi ohleduplný a jemný. Je to obraz jeho duchaplnosti a určité vyzrálosti jeho duše. Važte si jeho jednání, neboť mnoho žen utíká do náručí milenců, jejichž vnější "pozlátko" láká k dobrodružství a vzrušující budoucnosti ve dvou... Ve výsledku mi však ty samé ženy píšou, že nedokázaly ocenit laskavost manželova jednání a jako bumerang nyní sklízí od svých nových partnerů chlad, nezájem a spoustu prázdných slov, které však nenásledují patřičné činy...

Vztah vás dvou je nádhernou ukázkou lásky, která sama o sobě tvoří most mezi vaší živelností a partnerovým klidem. Pokud můžu nabídnou radu, řekla bych pouze - neměňte se! Zůstaňte přesně takoví, jací jste a važte si své lásky! Nic víc totiž nepotřebujete, váš vztah jste dostali jako dar "shůry"... a myslím si, že to oba dobře víte!

Odpověď: Verunko to je nádhera! Člověk v tom denním shonu někdy zapomene, jak je proti jiným vlastně šťastný a jaký má doma poklad. Máte pravdu já jsem prošla přesně těmi bláznivými úlety s muži co slibovali hory doly ale nakonec to byl jen brak. S manželem se cítím vážně milovaná a obletovaná, nebojím se to tak říct a děkuju, že vaše kresba mi to potvrzuje. Jste senzační, díky!