Kamarádství a kritika

01.10.2020

Dotaz:

Ahoj Veru, moc prosím o pohled na jeden vztah. Mám dlouholetou kamarádku, která se se mnou přestala bavit, protože ve mě jednou přetek vztek a já jsem jí vcelku od plic řekla co se mi nelíbí, ale doufala jsem v to, že všechno vezme a pochopí...(zkráceno - soukromé údaje). Místo tohoto se naštavala a vymazala mě ze života. Taky se dozvídám, že o mě blbě mluví a nejsem z toho uražená, jen mě to hodně mrzí. Kolikrát mě už napadlo, že se jí ozvu a všechno si s ní vyříkám, ale přijde mi že to nebude chtít slyšet. Šli by z kresby zakreslit, jestli to mám zkusit? Protože se nechci omlouvat za to co jsem jí řekla, protože je to pravda a už mě tím štvala dost dkouho.Ale přesto jí mám pořád ráda a chtěla bych to mezi náma spravit, pokud by to šlo..


Rozbor:

Ahoj, děkuji za důvěru! Tady to bude trošku zapeklité. Na obrázku vidím, že jsi svou kamarádku velmi rozzlobila, proto v nejbližší době smíření asi nelze očekávat:

Musím říct, že i ty (vlevo), jsi na ní stále trochu naštvaná. JE TO VŠAK JEN POVRCHNÍ NAŠTVÁNÍ:-). V srdeční oblasti uchováváš energetický obláček, který je připraven se kdykoliv znovu propojit se srdcem tvé kamarádky. Na emoční rovině však tvá aura "plane" stále určitým vzdorem. To znamená, že při dalším kontaktu je zde riziko dalšího konfliktu. Máš jí stále ráda, jen nechceš slevit ze svého názoru.

Na straně tvé přítelkyně je situace horší, než u tebe. Tím, co jsi jí řekla, jsi se velmi dotkla její sebeúcty a ona nyní blokuje citovou vazbu vůči tobě. Na solární pleteni vytváří obláček, který jakoby zakrývá její zlobu. Pravděpodobně je navenek "povznesená" nad váš konflikt, ale v nitru jí to ostře hlodá. Jako by ti chtěla dát za vyučenou tím, že ti odepře svou přízeň. Když se dívám na vaše aury, tak je jasné, že vaše životní postoje a názory jsou v tuhle chvíli neslučitelné na obou stranách. Když jí nyní zkontaktuješ, bude to jako bodnutí do vosího hnízda. Zatím není připravená na usmíření. A vlastní podíl na problému si nechce přiznat. Spíš ti chce dokázat, že má navrch. I tak nevylučuji, že postupem času by bylo možné, znovu vaše přátelství stmelit! Teď pro to ale stále nejsou vhodné podmínky. Tvá kamarádka má pocit, že jsi znevážila její důstojnost, a dokud tvou kritiku nepřijme s nadhledem, nic se nepohne kupředu. Její křivda převyšuje všechny ostatní pocity.

Dej tomu trochu času - a propříště zkus i kritiku podávat v menších dávkách - postupně, ne všechnu najednou a pod tlakem emocí, aby to toho druhého tak prudce nezasáhlo. Jsi srdečná, ale také trochu "horká hlava" a v některých případech je lepší nečekat, až to v tobě "vybublá":-)... Však víš, co myslím:-)

Odpověď: Díky Veru, vím, že by mě teď odmítla a souhlasím že počkám,moc děkuju za Tvůj čas!