Jsme tajní milenci. Máme šanci?

27.07.2020

Dotaz:

Ahoj Veru, moc tě prosím o rozbor mého vztahu s přítelem. Můj přítel je ženatý. Já byla na dně po rozchodu a moje sebevdědomí na bodu nula.On byl původně můj kamarád a tehdy se v určité situaci zachoval úplně skvele a podpořil me abych si zase víc veřila.Dlouho se nikdo kemě tak nezachoval. Tak začal náš tajný vztah. Vím že to není asi moc dobré rešeni ale vtuhle chvili to tak proste je, mam ho ráda. přítel nechce ničit rodinu a já taky ne. poslední dobou je smutný a vážný, bojím se že to chce skoncit.. Jak to s nama vypada ma to budoucnost? prosím porad.


Rozbor:

Ahoj, zdravím tě! Někdy se to prostě stane. Je to tak. Ale jak už jsem psala u některého z předešlých dotazů, musíme vždy počítat i se všemi následky svého jednání...

Tvá aura zleva vytváří bohatou květinku na druhém poli. Ta květinka je košatá, ale zároveň velmi jemná - slabá. Víš, ten váš vztah nezačal jako klasické okouzlení. Ze strany přítele to byl vůči tobě spíš soucit a touha ti pomoci. Neměl vůbec v úmyslu se s tebou zaplétat. Není to typ muže, co by holdoval nevěrám. Ty jsi byla zklamaná a jeho zájem tě velmi povzbudil. Chytila jsi se příležitosti (a teď tě nechci urazit), ale toho muže jsi evidentně svedla. Tvoje solární pleteň vysílá totiž pichlavou energii. Už v té chvíli jsi někde uvnitř věděla, že děláš velkou chybu.

Na tvé auře už se vytvořila citová nitka k tomu muži. Přítel však stojí na místě. Nevyvíjí žádnou aktivitu. Je to jako stav vnitřní paralýzy. On ti rozhodně nechce ublížit, ale jeho hlava je totálně zahlcená a obtěžkaná starostmi a hlavně výčitkami svědomí vůči rodině a manželce. Jeho motivace do vztahu s tebou začíná slábnout, protože hlas jeho svědomí je mnohem silnější, než jakékoliv jeho osobní touhy. Těžko se mi to píše, ale tvůj přítel si velmi brzy po vašem sblížení uvědomil, že tě nemiluje a nechce s tebou být. Stále miluje svou ženu a nyní je v pasti, do které chytil sám sebe. Ať udělá nyní jakékoliv rozhodnutí, někomu tím ublíží. Je to "Sophiina volba".

I ty sama jsi postavena do podobné situace. Když s přítelem zůstaneš, budeš ho tím "držet" ve vztahu, ve kterém zůstává hlavně ze soucitu k tobě. Zároveň tím trpí on i jeho rodina. Když sama tento vztah ukončíš, zlomí to srdce zase tobě. K tomu bych chtěla však dodat, že tvá vazba k příteli není příliš silná. Rozhodně není nijak zásadní - osudová. To znamená, že pokud najdeš sílu a sama ukončíš váš vztah, bolest, kterou ti to přinese, bude trvat jen krátce. Velmi rychle se z ní zotavíš...

Věřím, že se rozhodneš správně a přeji ti mnoho štěstí - ale toho skutečného! Ne kradeného po tajných chvilkách:-)...

Odpověď: Presně toho jsem se bála. Děkuji ze jsi mi to ale napsala! já presne tušila, ze si tohle pritel mysli ty mi to jen potvrzujes. musím si to promyslet, ale teď aspon vím, na čem jsem. pomohla jsi mi opravdu a odmenu posilam na ucet. měj se hezky!