Jak lépe porozumět sama sobě...

29.06.2020

                 Dotaz:

Dobrý den paní Zikanová, web stránky jsem přečetla jedním dechem, jsou moc zajímavé a inspirativní:-). Máte velký dar, jak kresby tak interpretace:-). Chtěla bych Vás poprosit o aktuální stav mé aury.

Je mi 43let, mám milujícího manžela a 3 syny. Nemám přes den moc času jen tak pro sebe, což mi moc chybí a cítím se poslední dobou unavená, bez elánu, hůře si pamatuji. Zároveň cítím, že bych chtěla na sobě nějak zapracovat, poznat více samu sebe a ujasnit, co vlastně chci. Mám nějaká zranění ze vztahů (partnerského, s kamarádkami a trochu komplikovaný vztah s mamkou) a zajímalo by mě, jestli se to nějak promítlo do mé aury. Zajímalo by mě, jak na sobě můžu zapracovat a co zlepšit.


                 Rozbor:


Dobrý den, děkuji za ocenění, moc mě potěšilo:-) 

                 Takže podle vašeho emailu píšete, že máte pěkné životní okolnosti, a život vám přeje.

Dle kresby mohu jen souhlasit. Vaše spodní aurické vrstvy jsou pěkně  vyrovnané, harmonické.

Problém vidím v úrovni solární pleteně, kde je nakumulovaná energie (jako před výbuchem) a také oblast srdce - tedy spíš duše. Nedá se říct, že byste měla vyloženě ostrá zranění ve své duši. Je to spíš nahromaděná energie z mnoha životních zážitků, které se nabalovaly jeden na druhý a blokující energie, která z nich vznikla, se usadila v těchto oblastech.

Z kresby vnímám, že některé ty zážitky budou staré i mnoho let.

Tématem, které vás zatěžuje a jakoby nedovolí vaší duši volně dýchat, je PONIŽOVÁNÍ, shazování vaší hodnoty a důstojnosti. Domnívám se, že právě tenhle problém se vlekl od vztahu s maminkou (kterou zmiňujete) a pokračoval jako nitka i dalšími vztahy. Vy jako člověk - vaše duše, cítíte určité vnitřní sevření v oblasti své identity. Jako byste neměla právo být sama sebou a projevovat se volně a svobodně. Bojíte se toho, protože za sebou máte mnoho zážitků, kde vám druzí různě podsouvali, že to, jaká jste, je nějakým způsobem nedokonalé, nedostatečné. Jste na tohle téma hodně citlivá a každý takový útok nebo poznámku na svou osobu vnímáte nadměrně bolestně a jakoby ho "vsáknete do sebe". Poté ho ale už nepropustíte - žijete s tou bolestnou vzpomínkou dál, jako by se to stalo včera. A TO JE ZÁSADNÍ CHYBA, KTERÁ VÁS BRZDÍ.

Z kresby cítím, že jste se s mnoha minulými zážitky nevyrovnala a vůči lidem, kteří vám ublížili cítíte stále určitý vztek a hlavně křivdu. Ten vztek je jen obranný mechanizmus, který slouží jako bariéra proti ponížení, které ve vás tito lidé vyvolali. Vypadá to, že jste si mnohé věci s dotyčnými naplno nevyjasnila, a tím nepustila ty zážitky ze sebe ven. Pořád to v sobě dusíte.

Na úrovni duše se tohle sevření odráží i v srdečním poli, které proudí rovnoměrně pouze po pravé straně. Vlevo, kde jsou (symbolicky) uložené minulé zážitky, se pole oslabuje.

Vaše minulost, tedy oslabuje váš současný život, tíží ho jako kámen, který sebou vláčíte.

Ptáte se na svůj rozvoj a jak na sobě zapracovat. To je skvělý přístup! A začala bych hned právě tímto tématem: NAUČIT SE ODHODIT MINULOST. DEFINITIVNĚ. UDĚLAT TLUSTOU ČÁRU. Ať pro vás tyto zážitky zůstanou jen jako připomínka vztahové výuky, jaké lidi si můžete pustit k tělu a jaké už ne. Kde a ke komu být tolerantní a kde dát naopak stopku. Nedopustit, aby staré události blokovaly váš další rozvoj, protože přesně to se děje. A hlavně - nedopustit, aby staré zážitky stále živily váš pocit nedostatečnosti.

Když někdo snižuje naší hodnotu, není to dobrý přítel ani partner. Musíme pochopit tu zdravou podobu vztahu a takový vztah do života přijímat a v jiných případech umět zároveň odmítnout neadekvátní chování vůči nám. Člověk s podlomeným sebevědomím tuhle hranici hledá těžko. Proto ale dostává právě takové vztahy, kde se musí tu zdravou hranici naučit. Když už to umí, dostane vztahy zdravé, harmonické a blahodárné. Pak ale už není absolutně nutné "schraňovat" ve své duši starou bolest z výukových lekcí, které proběhly.

To je energie, která v nás ulpívá navíc a zbytečně nás brzdí. Takhle se vyjádřila automatická kresba, já přeju krásný den a těším se na odpověď!

Odpověď: Dobrý den:-), děkuji za moc hezký a výstižný obrázek a komentář :-). Potěšil mě na duši a dokázal pojmenovat věci, které jsem asi potřebovala slyšet. Je fakt, že pocit nedostatečnosti byl nyní mým tématem a taky bych chtěla něco udělat s mými myšlenkami, zbytečně se vracejícími do minulosti. Prostě je pustit a přijmout, zcela odpustit. Naučit se jen tak žít, být a plynout v přítomnosti a být vděčná za přízeň osudu... Ten vnitřní tlak cítím při komunikaci s osobami, kde si nejsem příliš jistá a cítím, že mi brání se uvolnit a být sama sebou. Děkuji a věřím, že mě tohle všechno posune dál a pomůže mi uvědomit si určité souvislosti.

Rozbor: Dobrý večer, ano pochopila jste to přesně. Pokud to dokážete, váš život nabude určitou lehkost a budete se cítit sama o sobě neskonale lépe... a váš život si začnete mnohem víc užívat a přirozeně se začne zvyšovat vaše sebeúcta.

Odpověď: Dobrý den paní Zikanová, ještě jednou díky a pokud Vám můj dotaz může posloužit, klidně anonymně použijte:-). Naplnila mě taková vnitřní radost a to díky Vám. Přeji krásné léto:-)))