Dvoří se mi kolega, mám do toho jít?

31.07.2020

Dotaz:

Vážená paní Zikanová,dovoluji si Vás oslovit se svým malým-velkým problémem:-)Jde o kolegu v práci, který se mi dvoří-zda to mohu takto přímo nazvat.Mnoho o něm nevím, snad že je zadaný a manželství mu(údajně) příliš nefunguje.Já jsem momentálně nezadaná a jeho zájem mi není lhostejný. Začalo to před třemi měsíci letmými pohledy a pracovní komunikací,teď už píše dost osobní věci a stále naznačuje sympatie,ale přímo nikoli.Píše mi i pozdě v noci,jestli spím a podobně.Také už navrhoval schůzku mimo firmu a já jsem navážkách,zda přijmout.Poslední dobou chodím do práce velmi nervozní,až se potkáme,nemohu spát a cítím neklid.Moc Vás žádám o pohled na jeho auru,ať vím víc.Mám za sebou těžký rozchod a nerada bych se dostala znovu do potíží.Myslí to se mnou vážně?A pokud ano, měl by tento vztah oboustrannou budoucnost?Jsem vám velmi vděčná a samozřejmě zasílám finanční dar za Vaše služby.Snad jsou mnou poskytnuté informace dostatečné k Vaší práci.Se srdečným pozdravem a přáním všeho dobrého.....


Rozbor:

Dobrý den, děkuji vám, všechny údaje jsou úplně perfektní. Hodinu narození posílat nemusíte, jména a data narození bohatě stačí. Je pro mě důležité číst především vaše slova i emocionální pohnutky. Přes ně se pak lépe"nacítím" do vašich energií a tématu, který chcete rozebrat.

Automatická kresba vyhodnotila vaši auru (vlevo), jako velmi nejistou, ale již otevřenou novému vztahu. Nitky vašeho pole ostýchavě "vykukují" ven - směrem ke kolegovi. Zatím jste k němu žádné pouto nenavázala, ale máte z něj zamotanou hlavu. Velmi nerada to říkám, ale bylo by dobré, co nejrychleji z toho omámení vystřízlivět! Vaše nervozita totiž není způsobena typickým milostným vzrušením, jaké patří k očekávání nové lásky. Je to podprahová úzkost, jakou vysílá váš obranný mechanizmus. Vaše srdce v tuto chvíli není bohužel dobýváno touhou milujícího muže, ale je NAPADENO CITOVÝM PREDÁTOREM (manipulátorem), který trpělivě čeká na moment, až mu sama otevřete dveře ke své energii.

Když se podíváme na auru tohoto muže, první co nás zaujme, je bezpochyby zvláštní citová nitka, kterou vysílá k vašemu srdci a která připomíná svým vzhledem hada, protože se pohybuje klikatě - to v kresbě symbolizuje neupřímný cit. Jedná se o citový "osten", obtočený po celé délce obláčkem energie, který jakoby "schovává" pravou podobu této agresivní vazby, a tím zakrývá sobecké úmysly dotyčného člověka. Já tuto interakci nazývám "chytání na udici". Je to model chování, kdy člověk záměrně podněcuje city a lásku druhého, ale nechce je opětovat. Pouze je sobecky využívá ve svůj prospěch.

První, druhé i třetí pole vyjadřuje velmi agresivní a soutěživé sklony. Tyto pole váš nápadník ale odvrací mimo vaši auru. Schovává své pravé Já mimo vaše zorné pole. Nad hlavou je jeho aura vůči vám vytažená velice vysoko, nad rámec normálu. To jasně ukazuje, že se umí skvěle situovat do role seriozního člověka, vyvyšuje svou pozici a obraz o sobě do nejlepšího možného světla. Je to však pouhá role. Hlavu mu zakrývá tmavý oblak. Ukrývá svou pravou tvář a čeká na vhodnou příležitost. Dokonce i z jeho komunikačního pole vybíhají oblaka energie, která zahalují vaši mysl. Umí se výborně vlichotit a vyprávět své "pohádky", aby vás oklamal.

Neznám sice bližší okolnosti vaší profese, ale jsou zde dvě možnosti, proč to ten muž dělá: Buď vás chce získat vyloženě jako milostnou "trofej", nebo je i možné, že přes vaši pracovní pozici se chce "vyšplhat" někam výš a vás k tomu nyní potřebuje. Ať má důvod jakýkoliv, jeho jednání není podmíněno tím, že by se zamiloval a nabízel sám sebe. Naopak - NĚCO OD VÁS CHCE a čeká, zda se chytnete na jeho udici. Je to z jeho strany chladnokrevný kalkul, zakrývaný růžovými obláčky náklonnosti. Evidentně si s vámi krutě zahrává.

Obrázek vás dvou je tedy jednou velkou výstrahou: Držte se od něho co nejdál a nereagujte již na žádné osobní výzvy mimo pracovní rámec. Zároveň bych vám doporučila, abyste na sobě (pokud možno) nedala znát žádné antipatie ani podezření vůči němu. Buďte zcela neutrální, to vás bude držet v bezpečné pozici. Vaše vnější lhostejnost bude pravděpodobně nejschůdnější cesta k tomu, aby tento "had" ztratil zájem a hledal si pro své sobecké záměry jinou oběť...

Odpověď: Dobrý den,přiznám se,že Váš email mnou docela otřásl.Když jsem to trochu rozdýchala,uvědomuji si některé opravdu divné momenty a nesrovnalosti v jeho chování i korespondenci.Nahrávají tomu,co píšete ve Vašemu výkladu.Je velmi milý,ale už jsem zažila chvíle,kdy s někým jednal velmi arogantně až nepřiměřeně.Musím souhlasit,že mi bylo divné i to jak se v jeho blízkosti abnormálně stresuji.Přikládala jsem to spíš svým rozpakům,.Že je to varovný signál by mě nenapadlo,teď začínám chápat.Rozhodně budu opatrná a děkuji velmi za výklad a upozornění.Svým způsobem se mi ulevilo,ty pochyby tam byly.