Druhá šance

01.08.2020

Dotaz:

S manželem jsme se po několika letech odděleného bydlení k sobě vrátili. Příčina našeho rozchodu byla jeho nevěra, pak i moje i když u mě spíš natruc. Nikdo z nás nebyl svatý.. to ani náhodou a uděllali jsme si hodně špatných věcí navzájem.Už jsme spolu po tom všem nedokázali vydržet a přestali si věřit i jsme se jednu chvíli skoro nenáviděli. Souužití bylo neúnosné, hádky na denním pořádku.Trpěli tím i děti.Já si po rozchodu prošla různými vztahy a snažila se najít trvalý vztah, jenže se mi to nedařilo. potkávala jsem buď ženáče nebo svobodné co nechtěli závazky. Muž byl na tom podobně z toho co mi říkal. Sešli jsme v době když jsme asi byli oba unavení a zklamaní tím hledáním vztahů a nějak nečekaně došlo k rozhovoru, kdy jsme si všechno vyříkali, brečeli a až jsme se domluvili že to spolu znovu zkusíme. Já jsem za to ráda, rodina je pohromadě akorát se ve mě vynořují obavy z minulosti a mám strach, jestli se nebude opakovat co už tu jednou bylo. Mám pochyby jestli jsem udělala dobře s tím návratem-manžel nic neví a snaží se, ale zdá se mi, že je na tom podobně. Bylo by možné se na to podívat kresbou? Už se v nás dvou sama vůbec nevyznám..


Rozbor:

Dobrý den ještě jednou, děkuji za upřesnění informací. Musím říct, že váš vztah, tedy přesněji snaha ho obnovit, je v tomto případě totální sázka do loterie. Ale je pravda, že kdo si nikdy nevsadí, předem bere sám sobě šanci na výhru:-)!

Vy (vlevo) a manžel (vpravo) jste pár, jehož láska je od počátku založena především na vášni a tělesné přitažlivosti. Pojí vás silný intimní náboj. Vaše city jsou propojeny jen jemně - slabě. Je to zkrátka druh vztahu, kde není nouze především o milostný žár a chtíč. Ten chtíč však někdy přeroste z vášnivého plamene, až do ničivého požáru. To se stalo i vám dvěma.

Vy vstupujete do této interakce velmi opatrně a s nedůvěrou. Nad hlavou se vám tvoří jakási nadstavba energie. Tím říkáte manželovi: "Chci, aby to tentokrát bylo jiné. Chci náš vztah prožívat na vyšší úrovni. Musíme se změnit. Musíme být jiní, zralejší než předtím". Manžel by vás nejraději "snědl" svou touhou, váš návrat v něm vzbudil znovu nalezenou vášeň. Na mentálním poli reaguje modrou spirálkou, která tvoří po obvodu jeho hlavy jakýsi "věneček". Tím vám odpovídá: "Drahoušku, už jsem se polepšil a poučil! Od nynějška budu sekat latinu":-D. Když vám toto neverbálně sděluje, myslí to opravdu vážně. Chce to zkusit - a vy taky! 

Na jeho prvním poli se tvoří nestabilní oblaka. Když se vaše manželství rozpadlo, váš partner tím totálně ztratil pevnou půdu pod nohama. Jako by se jeho život rozsypal na tisíc střepů. Osud ho pořádně "profackoval", aby si uvědomil, jak málo si vážil pevného pouta mezi vámi - a také rodiny jako takové. Potřeboval nutně zažít tu ztrátu, aby pochopil jisté hodnoty, které mu příležitostná milostná dobrodružství nikdy nedají. Je to muž, který jedná především instinktivně a je impulzivní. To jste vy ale taky:-). Máte oba sklon se občas neuvážlivě vrhat do věcí, které předem nepromyslíte. To dělá ten oheň ve vašich povahách. Musíte se stát jeho pány - naučit se ho ovládat, nenechávat si ho tolik přerůstat přes hlavu...

Máte teď před sebou hodně práce na budování důvěry, která byla zlomena. To nejde zařídit přes noc. Chce to trpělivost a upřímnou snahu z obou stran. Vím, že trpělivost není silná stránka ani jednoho z vás, zde se však musíte společně trochu zapřít. V tuto chvíli jsou totiž motivy vás obou dobré a máte naději.

Osud vaší poněkud impulzivní a živočišné lásky je nyní ve hvězdách. Nikdo vám nemůže zaručit, že napodruhé uspějete - a zda jste se dostatečně poučili ze zkoušek a omylů, které vám život připravil. To, co vám však mohu díky kresbě napsat je, že vaše opětovné setkání nebyla náhoda a ŽE TENTO VZTAH STOJÍ ZA DRUHÝ POKUS! Je možné ho opravit, pokud oba budete opravdu chtít. Jeho potenciál není dosud vyčerpán a to je dobrá zpráva. Přeji vám k tomu jen ty nejlepší osudové podmínky a ...zbytek už je jen na vás:-) Hodně štěstí!

Odpověď: Milá Verčo! jste neskutečná jak to celé vidíte do detailu! nemám co dodat. Tak moc jste mě povzbudila a děkuju vám za to!