Dokážu si pomoci sama?

10.10.2020

Dotaz:

Dobrý den Veroniko. Velice mě zaujal ten poslední článek, nebo spíš vaše úvaha o minulosti. Mě minulost trápí hodně, ale citím, že už bych se jí měla zbavit. Jako dítě jsem zažila otřesnou šikanu a celé dospívání jsem měla pocit absolutní nehodnoty. Pak se mi velkým sebepřekonáním povedlo se nějak nastartovat a na čas jsem byla docela spokojená sama se sebou, kdyby do toho nevstoupily další okolnosti a zatěžkávací zkoušky. Překonala jsem šikanu na pracovišti i v osobním vztahu. Pořád mi do života vstupovali lidé, co se mě snažili ponižovat a já nechápala proč. Teď už rozumím tomu, že jsem se musela tomu tématu postavit a jednou provždy říct: stop! To jsem udělala, i když si myslím, že mám pořád dost co na práci:)

Pak mi do života vstoupil partner a začalo vše nanovo. Tentokrát jsem ale neměla sílu mu vzdorovat, asi jsem měla pocit, jako by jeho kritika a ponižování byly oprávněné. Nechci se rozepisovat, aby z toho nebyl román, ale moje otázka na vás je - má smysl, abych zpětně ty rány na duši léčila regresí a návratem do toho, co už se stalo? Všimla jsem si totiž takové věci-kdykoliv se zaměřím na novou činnost nebo myšlenky, tak se mi vnitřně uleví, že to co už bylo nemusím znovu rozpitvávat. A tak to v mém životě bylo opakovaně. Vždycky jsem se vschopila novým podnětem a vidinou něčeho hezkého před sebou, ale i na terapiích mi vůbec nepomáhalo (a nepomáhá) řešit staré rány zpětně. Může to tak u mě být? Jako že nepotřebuji řešit minulost a prostě se to ve mě nějak přeskládá samo, když se budu dívat spíš dopředu ne dozadu? Možná to píšu nejasně, dejte mi kdyžtak vědět jestli jsem se vyjádřila dobře:) Moc se těším na odpověď:)


Rozbor:

Dobrý den, váš dotaz je pro mě naprosto srozumitelný a jsem moc ráda, že jste ho položila, protože na něm si můžeme ukázat, že řešení věcí funguje oběma směry:-)

Vaše aura, zakreslená dle vámi zadaného dotazu jasně ukazuje, jak ohromnou regenerační schopnost naše energetická struktura má. Na první i druhé vrstvě je patrné "vyrtžení" energií mimo. To jsou jakési psychické zářezy, které jste vlivem náročných okolností utržila. Kolem aury se zároveň vytváří takový modrý obal. Tento obal se mi zakreslí vždy, když je potřeba zvýšená ochrana aury. Někdy je ve spojení s posláním duše a jejími úkoly, jindy funguje jako takový "inkubátor", který chrání poškozená místa aury a dodává jim potřebný prostor a komfort pro regeneraci. Jakkoliv narušená aura je totiž velmi lehce zranitelná.

Je pravděpodobné, že vaše potíže se šikanou úzce souvisejí právě s faktem, že se váš systém se krátce po narušení setkal s další invazí druhých osob a tím se včas nedokázal plně zacelit - byla to " nová rána do staré, dosud nezhojené rány". Je téměř pravidlem, že lidé se sklony k šikaně, vyhledávají podvědomě jedince, jejichž pole už se se šikanou setkalo a nevytvořilo si náležitou imunitu. Nezhojené "rány", které po takové události vznikly, podvědomě přitahují další agresory, jejichž energetický systém "vyčmuchá" slabá místa v auře své "oběti".

Léčení starých ran se dá pojmout mnoha způsoby a každému bude vyhovovat něco jiného:

Někteří lidé díky komunikaci o věcech, co je ranily, pocítí svobodu a jakési právo tu etapu s konečnou platností uzavřít. Většinou jde o ty, kteří mají ve svém nitru "přetlak" a tím, že všechno vypovědí, se jim velmi uleví. V podstatě potřebují jen upustit ten emoční tlak, co je "žere" a dostat potvrzení svých pocitů z jiného (vnějšího) zdroje, než jen z vlastní mysli. Těmto typům lidí obvykle pomáhají i návraty do minulých událostí, protože si tím lépe zrekapitulují a utřídí své myšlenky a pocity, se kterými nechtějí zůstávat sami.

Pak existují speciální nástroje, jako je třeba regrese, která otevírá zapomenuté vzpomínky, zasuté v podvědomí. Může pomoci mnoha lidem (pokud je však kvalitně vedena!) jejich nejasné problémy plně zvědomit, rozuzlit a následně uvolnit z psychiky.

Když se však jedná o události, kterých si je člověk plně vědom a přesně ví, co se odehrávalo, může si samozřejmě pomoci sám! Kdybychom se podívali do dávné minulosti, nebylo zvykem, že by běžní lidé chodily na terapie a řešily svá psychická traumata tak, jako dnes. Musel (a musí) tedy existovat přirozený vnitřní mechanizmus, který pomáhá člověku zapomenout a vnitřně se vyrovnat s nejrůznějšími situacemi. Tento způsob vyhovuje především lidem, kteří neradi sdílí své potíže s druhými a mají dobrý pocit z čehokoliv, co dokáží sami za sebe - tedy vlastními silami. Instinktivní postup bývá takový, že člověk začne vyhledávat konstruktivní a blahodárné podněty, co zaměstnají jeho duši a mysl natolik, aby se se svým trápením nemusel zaobírat. V aurickém poli tento postup plní plnohodnotnou službu, protože všechny činnosti a zájmy, které nám dělají dobře, sytí naše energetická těla kvalitní silou, jež je schopná regenerovat naše psychické i fyzické Já. Vlna kvalitní energie tak hojí naše bolestivá místa a umožňuje odpoutat pozornost od témat, co v nás vyvolávají úzkost. A jak je obecně známo, ve stavu úzkosti a napětí, není naše tělo schopno plnohodnotné regenerace - a stejně je to i s aurickým systémem. Myslím, že mnoho lidí má zkušenost třeba s tím, že byli nemocní, utrápení a měli mnoho problémů, ale pak se zamilovali, nebo získali práci, o které snili, popřípadě objevili koníček, co je pohltil a náhle jejich potíže zmizely jak zázrakem - téměř ze dne na den. Jejich psychika byla toho času zaměstnaná vysoce konstruktivním tématem, co jim "vlilo krev do žil" a na což celý organizmus okamžitě reagoval celkovou regenerací...

Všechny cesty tedy vedou do Říma:-). A pokud si najdete tu, po které se vám jde nejlépe, využijte jejího potenciálu co nejvíc to jde...

Odpověď: Dobrý den, děkuji za moc hezké vysvětlení. Já patřím na tisíc procent do té kategorie lidí co jste popsala:)- to že si ráda všechno řeším sama a nerada se svěřuji. Intuitivně jsem našla způsob, který mi nejvíc pomáhá a nese výsledky...a jsem za to ráda! Děkuji Vám.