Dcera se mi vzdaluje...

17.08.2020

Dotaz:

Dobrý den, můžete se mi podívat na vztah s mou dcerou. Je čerstvě plnoletá a začíná na mě být drzá. Máme se jinak moc rády a rodina funguje dobře, ale co si někdy dovolí se mi zdá moc. Bojím se,aby jsme se nevzdálily. Po manželovi je sebestředná a svoje. Nechci aby dělala věci co by jí potom mohly mrzet-zajímá mě, jestli se náš vztah ubírá dobrým směrem a jestli se nebudou problémy stupňovat.


Rozbor:

Dobrý den, chápu váš dotaz. Vy svou dceru velmi milujete. A proto také těžko snášíte její přerod z dítěte do role dospělé ženy.

Z obrázku vás dvou vyplývá jasné a silné pouto. Vaše aura je vlevo, aura dcery vpravo. Z vaší solární pleteně vybíhá "mateřská nitka", ale nedaří se jí již napojit na auru dcery, protože dcera už to nechce dovolit. To je předzvěst velké změny ve vašem vztahu. Píšete, že je na vás drzá - to je sice pravda, ale z hlediska chování energetického systému se jedná o vzdorovitou reakci na vaše mateřské podněty, které se jakoby snaží vrátit čas. Těžko se smiřujete s tím, že vaše dítě už o svém životě rozhoduje samo a neporadí se s vámi. Citová nitka, která vybíhá z vašeho pole je ladná, ale na konci se proměňuje v "hák". Ten hák se zabodává do srdce vaší dcery a ve chvíli, kdy ona sama touží po zpětné citové vazbě k vám, proud energie z její strany musí ten energetický hák "přeskočit", aby se dostal do vašeho srdečního okruhu.

Jinými slovy - nesnažte se jí držet v pozici dítěte. Neztěžujte jí tu změnu. Dovolte jí, aby si už o některých věcech rozhodovala sama a pokuste se vůči ní zaujmout spíš kamarádský přístup, aby se váš vztah vnitřně vyrovnal a přesunul do komunikace dvou dospělých lidí. To moc pomůže. Vaše dcera s vámi NECHCE BOJOVAT! Ona jen touží, abyste k ní přistupovala víc, jako k dospělé ženě. Ne k dítěti...

Rozhodně souhlasím s tím, že vaše dcera je svéhlavá. Ale tato svéhlavost je rys povahy, který jí zůstane navždy. Není to chování zaměřené nijak proti vám. Ona si vždy myslí, že má pravdu, až po nějaké chvíli se pozastaví a přehodnotí svůj postoj. Zde ale jasně cítím, že se jí tato vlastnost bude v lecčems hodit! Není vždy jen na překážku. I když je s tím chováním občas nepříjemná a příliš razantní, v jejím osobním životě je to nenahraditelný prvek průbojnosti. A ten jí dovolí, aby zvládla situace s mnohem větším nadhledem, nenechala se lehce zlomit a dosáhla v životě tak daleko, jak sama bude chtít...

Vy jste velmi milující matka a musím zmínit i to, že vaše emocionální pole se "zmítá" ve zmatku. Jakoby se trápíte (podvědomě) nad tím, co budete dělat, až nebudete mít o koho pečovat. Hledáte teď svůj další životní směr a smysl. Nesnažte se to řešit "poutáním" dcery ke své energii. Hledejte svou další cestu samostatně. Tam naleznete náboj pro svůj další život. Investovala jste do péče o rodinu mnoho energie. Teď ale přichází čas pro vás. Je to sice velký nezvyk, ale dokážete ZCELA JISTĚ najít svou seberealizaci, kterou doposud vyplňovala především péče o rodinu. Berte to, jako krok do nového života a o dceru se vůbec nebojte. Její energie vůči vám jsou velmi vyrovnané, všechno se urovná na své místo. Nechte tomu jen chvíli času!

Odpověď: DĚKUJI! to jsem potřebovala slyšet. Já souhlasím. Teď, když jsou obě děti z domu, cítím se opuštěná a taky asi hledám chyby kde nejsou. Moc mě to uklidnilo. díky vám!