Co napoví povolání

13.04.2023

Dotaz:

Dobrý den, Veroniko, jsem ráda, že máte ve svém životě zase volněji. Odpovídám až teď, protože jsem byla na semináři, když jsem četla Váš mail a hned po návratu jsem se rozhodla pro půst a měla jsem trochu jiné myšlenky. Od ledna jsem tedy doma a ujasňuju si, co dál. Zatím moc jasno nemám. Pořád nevím, kterým směrem se vydat. Na konstelačním výcviku by bylo fajn zkusit si vést konstelaci, ale pořád jsem nesebrala odvahu. Tyto konstelace jsou spíš terapeutické a měně ezo. Uvažovala jsem a trochu stále uvažuju, že kdyby bylo vyhlášené výběrové řízení na ředitele organizace, že které jsem odešla, že to zkusim.

Co mě v práci metodika bavilo, tak to bylo zjišťování vzdělávacích potřeb zaměstnanců, plánování kurzů a organizace kolem toho. Bavilo by mě víc se bavit o potřebách zaměstnanců, nejen vzdělávacích a přemýšlet o tom, jak je naplnit. Vlastně víc než metodik by mě bavila personalistika a HR v širším smyslu, nebo dělat vedoucí, či ředitelku, ale zároveň si tím nejsem úplně jistá. Psala jste, že mám u lidí s postižením 70 %, ale asi bych ráda našla něco, kde je těch procent víc jak 80. Je to nadměrné očekávání? Ředitelka třeba i nějakého menšího zařízení. Něco úplně jiného. Kamarádka mi nabídla práci, byla bych jako podpora vedení, nebylo to zatím úplně definované, asi by se to ujasnilo dost za chodu.

Jaké jsou možné cílové skupiny? Lidé s mentálním postižením, Lidé s duševním postižením, Lidé s poruchou autistického spektra, Senioři, Děti a dospívající, Lidé v paliativní péči, U všech skupin to obnáší i práci s rodinou a blízkými. Co asi nechci, tak jsou lidé bez domova a lidé s různými druhy závislostí.

Pak jste psala, že jsou moje mentální postupy a vnitřní temperament ve vztazích spíš mužského naladění - mám to vnímat jako danost, s kterou jsem se narodila, nebo jako následek něčeho? Proč se ptám - dnes je v ezo kruzích módní psát o žensé a mužské polaritě a nekde mají problém s mojí orientací - mají pocit, že je to chybně, že když bych si vyřešila vztah s matkou, má sexuální orientace se uzdraví. Už mi tohle tvrdili křesťané. Já jsem se snažila o změnu, ale došlo mi, že nechci celý život strávit tím, že budu měnit svoji orientaci. A jak píšete, vnímám v sobě obě polarity, ale trochu jinak, než jak se o nich mluví v ezokruzích - nedokážu to úplně popsat, jen prostě cítím, že se do těch kolonek úplně nevlezu.

Jestli budete mít stále ještě chuť a čas mi odpovědět, budu ráda. Mějte se hezky.

Rozbor:

Přeju krásný den, píšu vám z nové adresy, protože díky spamovým útokům na centrum.cz bude můj email zřejmě brzy nepoužitelný,všechny aktuality jsou také na mém webu.

Takže! V první řadě se chci ujistit, že opravdu komunikujete v křesťanské či ezoterické skupině s těmi vhodnými a rozumnými lidmi, protože jsem upřímně zděšená tím, že někdo má tu drzost považovat homosexualitu za nemoc, nebo dokonce poruchu. Věřte mi, že několik homosexuálních i bisexuálních lidí jsem v životě již potkala a měla jsem možnost se docela zorientovat v jejich osudech a můžu vám ručit za to, že se VŽDY jednalo o naprosto normální jev, co byl zkrátka jejich přirozenost. Člověk se narodí s přitažlivostí pro stejné pohlaví. To je dáno, a vůbec si nemyslím, že by se to mělo měnit! Naopak je to určitá výzva v osudu a životě, přijmout své já tak, jak je bůh stvořil (ačkoliv ortodoxní křesťané to odsuzují, já vím), nikoliv násilnou cestou usilovat o "umělou normalizaci" podle not někoho jiného. Chci však upozornit, že to není totéž, jako "moderní" střemhlavá propaganda genderových nesmyslů, kdy člověk neví čí je a řešení se nabízí v unáhlených operacích, braní hormonů a nesmyslné podpory vnitřní dezorientace své bytostné identity. To je jen můj názor...

K vašemu naturelu - temperamentu pro budoucí povolání vám chci napsat následující slova:

Vy máte na to, abyste ROZHODNĚ byla ve VEDOUCÍ POZICI. Už při naší první komunikaci jsem to určitě zmiňovala, jelikož jsem jasně viděla na vaší aurické struktuře, že jste člověk s dominantními a veskrze organizačními sklony, posílený logickým přístupem k věci a povolaný do oblasti pomoci jiným s tím, že byste měla využívat svých nabytých schopností a talentů pro tento obor a nenechala se unést vyloženě do ezo oblasti, kde je někdy zdravý rozum bohužel obětí dedukcí a domněnek a neopírá se o fakta. I v této oblasti je řada skvělých profíků, ti však neztrácejí ze zřetele racio, a pokavaď se jedná o tak rozumnou a zkušenou osobnost, jakou jste ve svém oboru vy, bylo by neuvážlivé hodit vaše zkušenosti a znalosti za hlavu, protože pevně věřím, že právě váš osud z dětského domova a praxe v oblasti potřebným vám dala perfektní výbavu právě pro vaše další životní kroky a seberealizaci!

Přestože jsou vaše předpoklady pro vedoucí funkci naprosto jasné, asi bych vás zrazovala z ambice pro pozici - ředitelská funkce v onom zařízení z toho důvodu, že výkonná funkce v tomto odvětví se bohužel v drtivé většině případů skládá pouze z byrokracie a na opravdovou účast v podpoře a pomoci lidem i podřízeným nezbývá než minimum času (ale to je individuální u každého zařízení samozřejmě). Proto bych vás ráda viděla spíše ve funkci, ve které se přímo můžete účastnit všech aktivit, ve kterých chcete být prospěšná a kde byste trávila především čas užitečnými aktivitami, které jsou vám vlastní, nejen nesmyslným papírováním a formálními úkony v rámci stanových mantinelů - což se obávám, že by byl možná tento konkrétní případ ředitelování?

V případě, že by se však jednalo o místo menšího rozsahu a komornější prostředí, kde vedoucí síla jaksi osobně zasahuje do celkového chodu, tak tam se domnívám, že by vaše kvality vynikaly naplno!

Bohužel z vašeho obsáhlého výběru nemohu přesně určit, jaká cílová skupina je pro vás ideální, ale rozhodně bych se zaměřila na hledání VEDOUCÍ A ORGANIZAČNÍ POZICE v typech spolků, či organizací, ve kterém je vaše zkušenost a odhodlání nejsilnější motivací. Proto vám doporučuji se zaměřit na fakt, že vy sama uvažujete již znovu, vrátit se na místo, kde jste pracovala, protože ve vašem podvědomí je znovu tah ke stejné oblasti povolání s tím, že jen nechcete být pouhou výkonnou jednotkou, ale člověkem ve vedoucí funkci, který ve své podstatě koriguje a napomáhá podřízeným, aby práce s klienty probíhala hladce a všichni byli náležitě oceňováni a vyslyšeni.Tím chci souhrnně naznačit, že váš obor péče o lidi s určitými poruchami je vodítko, které není správně ustřihnout, ale použít ho jako kompas pro své pracovní uplatnění, protože tam máte ohromné zkušenosti ze stran zaměstnance, který velmi dobře rozumí tomu, jak své lidi povede k úspěšnému fungování a pomoci potřebným.

Takže jednoznačně bych byla pro, zaměřit se opět vaším původním směrem s tím, že hledáte vyšší vedoucí pozici v tomto sektoru a nastavit si vyšší laťku sama pro sebe, protože vaše Já je natolik schopné docenit a korigovat práci lidí, jako jste byla donedavna Vy, že nemůže být člověk k tomu povolanější a sama poznáte, které místo a pozice tohoto typu vás osloví nejsilnějším dojmem...

Snad jsem vše nastínila srozumitelně, a popřípadě se zase ozvěte:-)

Odpověď:

Dobrý den, s lidmi, kteří uvažují o homosexualitě jako o nemoci a poruše se samozřejmě nestýkám, pokud tam nejsou jiné kvality a svůj názor mi nevnucují. V tomhle mám jasno, jen jsem chtěla vědět, zda tam přeci jen není nevědomý strach z mužů. Jinak, co píšete o moderní genderově propagandě, tak to vnímám stejně jako vy.

Co se týče mého budoucího směřování, tak moc děkuju za to, co jste napsala. Asi jde spíš o potvrzení toho, co vnímám a cítím. Co mě táhne uvažovat o místě ředitelky v tě organizací, z které jsem odešla, je tak trochu pocit zachránce, což je velká past, na kterou si musím dát pozor, hlavně proto, že k tomu mám sklony. Dnes jsem potkala bývalou kolegyni a je to tam horší a výhled na změnu v nedohlednu. Tak si musím ještě chvíli počkat na to, co mě osloví a přitáhne. Tohle období je velká škola odevzdání se a důvěry.

Děkuju moc.