Bratr mě zradil a okradl

19.07.2020

Dotaz:

Čau Verčo, mám problémy s bratrem, kterému jsem se snažil pomoct, umést mu cestičku pro lepší život. Brácha žil prací, byl moc pracovitý, ale začal si dělat firmu ve firmě. Podvedl mě. Při odhalení namísto omluvy a případného narovnání jsem byl terčem pomluv a pro okolí jsem byl najednou škůdce - ten zlý, co ho vyhodil z práce. Je pravda, že jsem z důvěry mu předal veškeré pravomoci, což byla zjevně chyba. Roky jsem se s ním snažil domluvit, věděl jsem, že je něco špatně, ale on to ignoroval - pak jsem už i křičel. Bratr ze sebe udělal ve výsledku oběť. Chtěl bych reálný pohled i s mými chybami i s jeho. Dáš mi radu, jak se s tím porovnat, vyrovnat? Chtěl bych po tobě, jestli je to možné, kde jsem udělal chyby, abych je mohl eventuelně napravit.


Rozbor:

Ahoj, děkuji za tvou důvěru. Jak mám začít... Asi potvrzením tvého příběhu. S tím, co popisuješ, musím dle kresby bohužel souhlasit.

Obrázek tvého bratra je vpravo, tvůj vlevo. Na kresbě můžeme vidět, že tvá aura je naježená - to ukazuje, že jsi se na bratra rozčiloval, ale tvůj vztek byl přímočarý a neskrývaný. V oblasti hlavy jsi k němu vysílal silnou konverzační linku. Chtěl jsi si s ním všechno vyříkat a vyjasnit. Dokonce jsi se pokoušel navázat s ním bližší vztah (nitka, co vlaje z tvého srdce). Tvé kořenové pole se bratrovi otevřelo. To potvrzuje, že jsi mu s důvěrou poskytl svůj "rajón", aby o něj pečoval.

Bratr má v chodidlech rudé klubko energie. To už se v mých příbězích vyskytlo. Ukazuje na člověka, pro kterého jsou peníze a majetek alfa a omega života. Je to až nemoc - posedlost, která zatemňuje zdravý rozum. Toto klubko do sebe vtahuje a nabaluje červenou spirálu, kterou jsi ty sám bratrovi otevřel ve svém poli. O jeho špatných úmyslech tedy není pochyb. Obohacoval se na tvůj úkor. To však není všechno. Z jeho pole přímo srší blesky agresivní energie, která se však otáčí opačným směrem - mimo tvou auru. Bratr vůči tobě trpí ohromnou záští, kterou ale pečlivě skrýval a dával jí průchod pouze za tvými zády. Útočil na tebe a pomlouval tě vždy, když měl jistotu, že to neuslyšíš a dělal to i v době, než došlo k odhalení jeho pochybných aktivit. Další rys, co to potvrzuje, se promítá na jeho konverzační lince, která omotává tvou hlavu. Ten muž tě systematicky obelhával, aby zakryl své pravé úmysly. Ještě doplním, že jeho srdce je úplně uzavřené. Je to člověk bez citu, ovládaný JEN SVÝM SOBECTVÍM.

Kdybych to shrnula, tvého bratra zcela ovládl mocenský hlad a vidina majetku. Je to vlastnost, které se měl zbavit - nebo alespoň umírnit ty sklony, ale nedokázal to. Naopak. Byla to zkouška pro jeho duši - jak naloží s tou situací. A naprosto selhal. Tím, že jsi ho pak odhalil a vyhodil, se tahle jeho chtivost a zášť dostala do své plné síly. Ten člověk tě (musím s lítostí napsat) nenávidí a všechno bude otáčet proti tobě. ZA TVÝMI ZÁDY. I kdyby ses snažil sebevíc, jeho vztah k tobě už nezměníš. Udělal jsi chybu v tom, že jsi byl naivní a přehlížel si jeho tendence příliš dlouho. Asi sis představoval, že tvůj vlastní bratr by nebyl schopen takového činu. Trochu jsi hazardoval se svým majetkem. Bratr mezi tím "narostl" ve svém materiálním chtíči do ohromných rozměrů a "odstavení od koryta" je pro něj nyní horší, jak smrt. Příliš si zvykl na svou svrchovanou pozici.

Hřál sis doslova "hada na prsou"...přesto, že to byl velmi pracovitý had:-)

Je to pro tebe bolestná lekce, ale také VELKÉ POUČENÍ. Nesvěřuj nikdy víc svůj majetek do cizích rukou. Ani v rámci rodiny. Buď sám svým pánem a NESPOLÉHEJ SE PŘÍLIŠ NA DRUHÉ. Tvá benevolence se ti vymstila. Proto už nepokoušej osud a se svým majetkem hospodař vždycky sám. Tvůj bratr je duše, která se teprve učí základním hodnotám. A nevede si vůbec dobře. Ty nechápeš jeho chtivost, protože toto téma máš už ve své duši zpracované. Přesto buď vždy obezřetný, protože ostatní nemusí být zdaleka srovnaní s materiální sférou tak, jako ty.

Odpověď: Bohužel to sedí. Dlouho čekám na případnou nápravu (nemyslím finanční), ta křivda od okolí mě moc bolela. Teď už to musím propustit a úplně (myšlenkově) ho nechat jít bez ochrany svou cestou.

Moc Ti děkuji, potřeboval jsem si to přečíst nezaujatě. Tak to dává smysl i pravý rozměr.Ještě jednou děkuji a zasílám Ti patřičný obnos za brilantní práci. Rád bych se s Tebou seznámil hlouběji. :-) Přeji Ti mnoho šťastných let s plnou vitalitou a láskyplným okolí.

Rozbor: Ahoj, no - doposud mé rozbory nesloužily jako nástroj k seznamování, možná tomu bude v budoucnosti jinak, děkuji za tip:-D Pobavil jsi mne! A teď vážně: Tvá zpětná vazba mě (jako i mnoho dalších) velmi povzbudila a děkuji ti za ní! Je pro mě moc důležité vidět dopad rozborů na životy tazatelů. Je to jako benzín do mého duševního motoru:-) Ty jsi všechno přesně pochopil a přijal. Teď už zbývá jen - jak jsi řekl : Nechat to jít a uzavřít. A to taky uděláš. Měj se krásně a hodně štěstí!