Bratr mě nesnáší

15.07.2020

Dotaz:

Ahoj Veroniko, podívala byses prosím na vztah mě a mého bratra? Jsem už z toho zničená. Dlouho jsem se snažila náš vztah dostat na nějakou kloudnou úroveň, ale bez úspěchu. Bratr mě neustále slovně napadá a vypadá to, že mě snad přímo nenávidí. Náš vztah mě hrozně vysiluje. Mnohokrát jsem mu pomohla, ale on si toho vůbec neváží. Jde mu jenom o peníze, nic jiného neřeší. Jeho agresivita se stupňuje a já z něj začínám mít strach. Neustále na mě útočí -zatím jen slovně. Ta situace mě ničí a už nevím, co mám dělat. Můžeš se prosímtě podívat, jaký ke mě má postoj a jestli by nešlo zjistit, jak mám tu situaci řešit, abych tím tak netrpěla? Jeho pohrdání mnou už dlouho nevydržím. Dole posílám naše datumy narození a můj příběh klidně zveřejni, když to uznáš za vhodné. Díky za tvůj čas!


Rozbor:

Ahoj! Děkuji za tvůj dotaz. Nepíšeš, zda s bratrem bydlíte ve společném domě, to by celou situaci ještě zhoršovalo - tedy napětí mezi vámi. Někdy se prostě stává, že i nejbližší členové rodiny mezi sebou mají tak hlubokou vztahovou propast, že i když se snaží o sblížení a navázání citového pouta, jsou natolik rozdílní, že jakákoliv souhra a porozumění je téměř nemožná.

Výsledkem, který ukázala kresba, tě bohužel asi dvakrát nepotěším, protože i zde ve tvém případě, se odehrává obdobný scénář.

Tvá aura (vlevo) je velmi slabá a poddajná. Máš málo síly - nevyzařuješ proto vůči bratrovi žádnou autoritu, kterou by byl ochoten respektovat (proto máš pocit, že si tě neváží). Tvé citové provázky, které jsi původně chtěla bratrovi nabídnout, zůstaly jakoby zašmodrchané uvnitř tvého vlastního srdce. Vnitřně se tím vztahem trápíš víc, než je zdrávo a tvoje reakce na bratra jsou zrcadlem tvé citové rozkolísanosti. Oblast hlavy je úzká a neúměrně povytažená vzhůru. To naznačuje, že od vašeho vztahu očekáváš víc (vyšší ideály), než co je tento vztah reálně schopný nabídnout. Solární pleteň vylévá útočné šípy, které jsou ale velmi slabé, je to z tvé strany spíš pocit velké křivdy a nespravedlnosti, než zloby. I tak umíš bratra někdy pořádně vyprovokovat k zuřivosti! 

Bratr (vpravo) má opravdu hutná spodní pole, je to velmi materiální člověk a silně si bude hájit nejen svůj majetek, ale také životní prostor - teritorium. Tvůj způsob chování v něm vyvolává vztek, podobající se psovi, který hlídá za plotem a někdo ho přes ten plot dráždí klackem. Verbálně na tebe opravdu útočí, ale že by tě chtěl fyzicky napadat, to si opravdu nemyslím. Na kresbě vidím, jak v sobě drtí ten vztek a hlídá se, protože má občas opravdu chuť ti dát "facku", ale v reálu k tomu nedojde, protože bratr je sice "pudový typ člověka", ale není to nebezpečný agresor. Je to jednoduše muž hrubšího zrna a takový i zůstane. Ty jeho vztek cítíš a jelikož jsi velmi přecitlivělá žena, tvůj strach "má velké oči".

Co se mezi vámi vlastně stalo? Každý z vás je prostě jiná krevní skupina. Vaše cesta není společná a propletená. TY TO ALE NĚJAK NEDOKÁŽEŠ POCHOPIT A PŘIJMOUT. Neumíš svého bratra brát takového, jaký je. Snažíš se ho neustále "poňoukat" a měnit k obrazu, který by sis pro sebe přála. Urputnou snahou se pokoušíš sblížit a opravit ten vztah. Vynucováním si však jeho náklonnost nezískáš. Chceš změnit jeho krevní skupinu na svou... ale to nejde! On se takový zkrátka narodil. Čím víc se budeš snažit zasahovat do jeho pole svými výčitkami, tím vzteklejší a zatvrzelejší vůči tobě bude. Nemá k tobě citový vztah a ani ho nechce vytvářet. Zajímá se hlavně o svůj život. O tvůj ale ne. To je nutné přijmout, i když to bolí.

Doporučuji, aby sis udělala vůči němu zdravý odstup. Kde neproudí dost lásky, pomůže RESPEKT. Nepleť se už bratrovi do života, začni se starat o sebe a svůj život a pěstuj si osobní nezávislost. Uděláš mnohem lépe. Když v tobě bratr uvidí vyrovnanou, samostatnou a stabilní ženu, byla by v budoucnosti možnost, že spolu můžete slušně vycházet, i když tento vztah nikdy nebude nijak intenzivní. Věřím, že si má slova vyložíš dobře a přeji ti hodně štěstí do dalších dnů!

Odpověď: hmm....takže nakonec jsem ještě já ta špatná. 

Rozbor: Ahoj, kresba nikomu nestraní. Není to tak, že ty bys byla špatná a bratr hodný. Prosím přečti si rozbor ještě jednou. Dala jsem odpověď na položenou otázku a také doporučení na nejlepší postup, jak jsi žádala. Jste jen neslučitelné povahy a na tobě je, abys ses s tím vyrovnala, od bratra se dokázala odpoutat a žila si svůj život.  To je vše. Hodně štěstí!